Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Miért viselkednek így az emberek?

Miért viselkednek így az emberek?

Figyelt kérdés

A mai nap édesanyámmal elmentünk öltönyt,kabátot és cipőt vásárolni az egyik helyi(K.mét)butikba,ami magánkézben van a nyitás óta.

Egy kis üzlet,tele saját készítésű ruhákkal,ahol hiába nagyon jók az árak,ha...

1.az eladók segítőkészsége egyenlő a nullával

2.nem tudnak az emberhez normálisan szólni és

3.ami a legfontosabb,hogy amíg próbáltam az öltönyöket,összesen ötöt,addig megjelent az üzletben 2 biztonsági őr,akik egyébként járőrök voltak.

Ők addig el nem mentek az üzletből(csak mi ketten voltunk bent és a 2 kb.65 éves eladó)amíg mi be nem fejeztük a vásárlás helyett csak a próbálást,és közben úgy néztek ránk,mint akik lopni akarnak.

Az biztos,hogy ezzel a hozzáállással és kiszolgálással(hiába voltak jó áron az áruk)elvesztettek egy biztos vásárlót.

Ja...és onnan elmentünk az Al..ld Áruházba,ahol igaz drágábban,de sikerült megvennünk azt,amit a másik helyen szerettünk volna.(össz: 110.e Ft-ot költöttünk)


És még el sem mondtam,hogy az egyik takarékszövetkezetben milyen kedvesek voltak...mi van ebben az országban,mi van az emberekkel,mi ez a bizalmatlanság???!!!(persze tisztelet a kivételnek)


T.


2010. jan. 19. 23:44
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:
100%
Épp azért figyelnek meg mindenkit, mert nem lehet tudni, hogy ki lop. Bármilyen kinézetű ember lehet tolvaj. Ha valaki lopni akar, az meg valószínűleg nem csövesként fog bemenni (ha megteheti) és így nem vonja annyira magára a figyelmet.
2010. jan. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:
100%

úgy mint egy átlag ember.

mert, hogy néz ki egy adócsaló?

2010. jan. 20. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:
100%
11:41 - És eléggé nagy szégyen, hogy itt tart ez az ország.
2010. jan. 20. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:
100%
Annyira megszoktam már ezt a hozzállást ,hogy fel sem tünik.Egyébként nem hungarikum ,pl.Szlovákiában és Csehországban is így van.
2010. jan. 20. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 anonim ***** válasza:
100%
Hát igen, szégyen, de nem a biztonsági őr hibája...ahogy itt már írta valaki, olyan a biztonsági őr, amilyennek lennie kell, mert az országnak mindenki része. Azért olyanok, mert muszáj olyannak lenniük. Tegnap is voltam egy nagy bevásárló központban. Ugye a magyar ember szeme megakad ilyeneken, hogy a bevásárló kocsiban sokan simán ott hagyják a pénztárcájukat. Amikor a szüleim itt voltak nálunk látogatóban, egyből kérdezték, hogy "hogy hagyhatják kint éjszakára a kerti slagot, azt már rég ellopták volna nálunk!" Egyszer egyik rokonom ott hagyta a kártyáját az ATM-nél. Szaladtak utána, hogy visszaadják neki...Mo-n nem biztos, hogy ez így történt volna. A biztonsági őr csak a "vevőhöz" =(tolvajhoz) alkalmazkodik, mert mást nem tud tenni.
2010. jan. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/29 anonim ***** válasza:
100%

Ott tudnak ilyen bunkók lenni, ahol a főnökség nem követeli meg a másfajta viselkedést. Van ugye az a fajta boltos, amelyik a saját boltjában dolgozik, nincs főnöke, aki rászólna, hogy legyen kedves, aztán csodálkozik, ha nem szívesen járnak hozzá. Ezzel szemben van az a fajta kereskedő, amelyik a saját jól felfogott érdekében kedves a vásárlókkal, na hozzá szívesen járnak. Pl. itt nálunk a belvárosban van egy ici pici kis kozmetikumokat áruló bolt, tényleg olyan kicsike, hogy kettőnél több ember el se fér az üzletben, amit én alapjáraton nem szeretek, mégis inkább oda megyek hajfestékért, és nem a szemben lévő nagynevű fodrászkellék boltba, mert ebben a pici üzletben egy nő dolgozik és a fia, és övék az üzlet, és mindenkivel iszonyatosan kedvesek, nem tudnék olyat kérni, amit ne tennének meg, akármit veszek szívesen elmagyarázzák a használatát, és nem arra mennek, hogy drágát ajánljanak, sőt, sokszor ők mondják, hogy vigyem inkább az olcsóbbikat, mert az is ugyan olyan jó, viszont selejtes vackot sosem adnának el senkinek. Érdekes módon, hozzájuk mindenki szívesen jár. A szemben lévő üzletbe meg nem, mert ott csupa beképzelt maca dolgozik, akik valóban arra mennek, hogy miél drágább dolgokat tudjanak eladni, és ehhez roppant arogáns és kioktató stílus társul.

De aztán ott vannak a multi cégek is. Ott sem mindegy, mit követelnek meg a dolgozóktól. Jó példa: én dolgoztam valaha gyorsétteremben, ott "követelmény" volt, hogy minden vásárlóra mosolyogni kell, meg volt a standard szöveg, olyan értelemben, hogy ha a pultos nem köszönt a vevőnek, és nem köszönt el, már cseszték is le a főnökök. Ott nem lehetett flegmáskodni, mert a modortalan, bunkó dolgozó nem sokáig maradt ott. Rossz példa: van mellettünk egy kisebb fajta Spar, ahova gyűlölök menni. Egyrészt mert szinte semmit nem lehet kapni, oké, ez nem az eladók hibája. Másrészt állandóan kupi van, rekeszek szana szét hagyva, ami viszont rossz munkaszervezésre vall. Harmadrészt pedig mert bunkók az eladók. Ha keresek valamit, és meg merem kérdezni, hogy hol van, akkor már eleve pofákat vágnak, aztán ha ők megtalálják amit én nem találtam, akkor kioktatnak, hogy "ennek mindig is itt volt a helye, nem igaz, hogy nem lehet megtalálni" mintha nekem kéne fejben tartanom, hogy ők mit hova szoktak tenni. És persze miután fizettem és elköszönök, ők ezt a gesztust sosem viszonozzák. Ezt amúgy nagyon sok kisebb élelmiszer boltban megfigyeltem. Nem az ilyen kis ABC-kben, hanem kicsi Spar-ban meg hasonló helyeken. Mert érdekes, az Interspar-ban tudnak normálisan köszönni. Szerintem ott szigorúbban vannak fogva a dolgozók ilyen tekintetben.

2010. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 anonim ***** válasza:
100%
Kedvencem az volt, amikor a nő az áruházban nagyokat kacarászva telefonál a barátnőjével. Keresek egy valamilyen békát ábrázoló játékot, de nagy az üzlet, ezt a nőt találtam meg, odamegyek, rám se bagózik, elfordítja a fejét és pletyizik tovább. Kicsit fölszívtam magam, de mosolyogva végigvártam, akkor se teszi le, hanem egyszer beleszól a telefonba, várjál, mert itt néz valaki. Lesajnáló fejjel odavágja, hogy keressek már valaki mást, mert neki dolga van, majd mint ha mi se történt volna, telefonál tovább... De sokkal több a jó benyomásom általánosságban, bár tény, hogy a negatív jobban megmarad.
2010. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/29 anonim válasza:
Amikor voltunk Görögországban,és bementünk egy boltba,SENKI nem jött utánunk,nem nézték,hogy mihez nyúlunk hozzá,mit rejthettünk el,nem paráztak.És kedves volt mindenki.
2010. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 A kérdező kommentje:
Ez az ország sosem fog odáig eljutni,még a közelébe sem...és akkor csak erről beszéltünk!
2010. jan. 22. 22:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!