Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Szokások, etikett » Vendégségben nincs olyan,...

Vendégségben nincs olyan, hogy "nem szeretem"?

Figyelt kérdés
Ha vendégségbe mész, és olyat főznek, amit nem szeretsz, mit teszel?
2015. jan. 10. 20:10
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én párszor jártam már rosszul :)


Zöldbableves volt egyszer például, amit én imádok. Itthon.

Mi kaporral, sósan esszük, de akiknél voltam, cukorral megszórva ették! Némán bekanalaztam, közben nehezen, de visszaszorítottam az öklendezést. Azóta se tudják, hogy bajom volt a kajával.


Illetve én a sütikkel állok hadilábon. A szokásos vendégváró sütiket olyan szeretettel kínálják, de utálom a zserbót, a hókiflit, a bejglit, meg azt a virág alakú lekváros cuccot.

Általában egyet legyűrök, és jó sokat iszok hozzá, hogy ne érezzem a számomra "fúj" ízeket.

Amúgy nem vagyok válogatós, csak nem szeretem az édeset annyira.


Meg a löncshúst a töltöttkáposztába :D horror

2015. jan. 10. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Én ettem már meg olyat, amit nem szeretek.

De ugyanolyan bunkóság beleerőszakolni a másikba az ételt. Illik megkérdezni, hogy szereti-e.

2015. jan. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
76%
De jó hogy nekem nincsenek ilyen rigolyáim, nem tudsz olyat elém tenni, ami ne ízlene :D Szóval nem, nem volt velem még ilyen, vagy ha volt, az már olyan régen, hogy nem is emlékszem rá. (Kisgyermek koromban utáltam a zöldbabfőzeléket, meg még pár kaját, de igazán sosem voltam válogatós.)
2015. jan. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha van olyan kaja, amit egyszerűen nem vagy hajlandó megenni, mert kifejezetten undorodsz tőle vagy egészségügyi okokból nem eheted (tipikus példák hal, pacal, gomba), akkor ezt még a meghíváskor simán lehet közölni a vendéglátóval. Ő is jobban jár. Én ha olyan ember jön, akit ilyen szempontból nem ismerek, meg is szoktam kérdezni előre, hogy azt a kaját, amit tervezek, szereti-e.
2015. jan. 11. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!