Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jobb? A világi vagy a...

Mi a jobb? A világi vagy a hívő élet?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik mondjuk korábban világi, azaz nem hívő életmódot folytattak és van összehasonlítási alapjuk. Tehát főleg tőletek kérdezem, ha megtértetek, akkor miért lett jobb az életetek? A világi élet miért nem tudja megadni amire igazán szüksége van az embernek?


Olyanok is valaszolhatnak, akik mindig is hívők voltak, vagy beleszulettek, de sokszor ha ilyen embereket kérdezek, akkor nem tudnak normális választ adni, miért jobb ez az életmód, mivel mindent csak egy oldalról látnak.



#vallás #kereszténység #hit #világi életmód
2019. szept. 14. 18:07
1 2 3 4 5 6
 1/58 anonim ***** válasza:
67%
Világi. Kevesebb a korlát.
2019. szept. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/58 A kérdező kommentje:
És boldog is vagy tőle hosszú távon?
2019. szept. 14. 18:45
 3/58 anonim ***** válasza:
76%

Énszerintem kinek mi jön be, kinek mi válik be.

Pl lehet, hogy valaki pl abban hisz, hogy nincs isten, vagy nem hisz abban, hogy van ; és akkor azért nagyon keményen gürizik, hogy megteremtsen magának mindent; racionálisan áll hozzá. Lehet,hogy neki pont ez is kell, ezt akarja megtapasztalni, megélni.

A hívőnek meg, ha pl olyan dolgokban hisz, ami nem lehúzza, hanem amik támogatják őt; és mondjuk pozitív szemlélete lesz, és nem egy folyamatos félelemben él, hogy fél az elszámoltatástól, és pl azzal indokolja, hogy nem tesz rosszat, hogy retteg valami elszámoltatástól, a másik meg pl hitből él, és nem tesz rosszat másokkal, mert ez a meggyőződése; meg pl párkapcsolat kapcsán méltónak érzi magát, hogy legyen párkapcsolata. Hisz pl a vonzás törvényében, és tényleg pl egyre jobban működik is neki.

De ha pl valakinek megfelel a vallástalanság, az is lehet jó, az is lehet sikeres , és boldog ember; és akkor már esetleg nem is lesz "szüksége" vallásra, ha olyan jól összejönnek a dolgai.

(de én amúgy nem tudom, csak ezek jutottak most hirtelen eszembe.)

2019. szept. 14. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/58 anonim ***** válasza:
54%
Én egyiket sem élem, de a hívővel nem volt bajom.
2019. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/58 anonim ***** válasza:
54%

Egyszerűen világi. Ezt azok fogják nyilvan támogatni akik nincsenek ugy benne a vallásban. Én eleve nem vagyok híve a keresztény vallásnak, de amugy sem szeretnék megfelelni egesz életemben egy olyan dolognak, amire bizonyítékot nem talalok. Es nekem nem bizonyíték az, hogy "érzem hogy Isten velem van". Bárki érezhet bármit, es hihet bármiben, az nem biztos hogy igaz. Vagy pl amikor ide írnak ki kérdéseket fiatalok, hogy "baj, hogy szexelek hazassag előtt" vagy hogy "anyam csak olyan baratot enged nekem aki a mi körünkből van, kívülről nem lehet párom". Na ez a szabad élettol valo teljes elvágás, amikor kívülről irányítják az egesz eleted. De megis mi ertelme van annak az életnek akkor?

En részemről a sajat eletem akarom élni, es úgy, ahogy en akarom. Ha nem teszek meg valamit, az ne azert legyen mert felek Isten haragjától, vagy a pokoltól. Ha meg megteszek valamit tegyem azt úgy, hogy nem előbb azon gondolkodok el, ez tetszene e mondjuk Jézusnak.

2019. szept. 14. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/58 anonim ***** válasza:
46%

"korábban világi, azaz nem hívő életmódot folytattak és van összehasonlítási alapjuk"


Nem mindegy, hogy Istennel cipeled a "terhet", vagy nélküle. Az erkölcsös élet sokkal több mindentől véd meg, mint a szabadosság.

Ezek mellett lényegében nem csak ezért él valaki öszinte keresztén életet, hanem a mögötte levő tények miatt.

2019. szept. 14. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/58 anonim ***** válasza:
45%
Alvilági.
2019. szept. 14. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/58 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, szerintem nem látod teljesen jól a dolgokat.

Ez általában nem ilyen választás, hogy melyik a jobb.

Ha valaki hisz, akkor természetesen a hívő életet szeretné választani, ha nem hisz, akkor pedig a világi életet.


Persze van olyan hívő, aki mégis a világi életet választja (fordítva nem), mivel az a jobb, egyértelműen.

De ilyenkor bűntudata van, és ezért más - lényegtelen - dolgokat inkább betart a hívő életből, hogy elmondhassa azt, hogy ő hívő.

2019. szept. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/58 anonim ***** válasza:
88%
Hát én rengeteg koloncot leráztam magam, olyan életet éltem ami legtöbb normális hitetlen embernek is durva. Szóval nálam nem kérdés a hit pozitívumot hozott az életembe. De ez az én életem, nyilván mindenki máshogy éli meg, nem lehet áétalánosan "kijelenteni melyik a jobb"
2019. szept. 14. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/58 anonim ***** válasza:
100%

a hivo elet mert tudom hogy a megvaltommal es az universum kiralyaval fogok orokke elni.

Hamar visszajon es varom. Szeretem Jezust💖

2019. szept. 14. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!