Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jobb? A világi vagy a...

Mi a jobb? A világi vagy a hívő élet?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik mondjuk korábban világi, azaz nem hívő életmódot folytattak és van összehasonlítási alapjuk. Tehát főleg tőletek kérdezem, ha megtértetek, akkor miért lett jobb az életetek? A világi élet miért nem tudja megadni amire igazán szüksége van az embernek?


Olyanok is valaszolhatnak, akik mindig is hívők voltak, vagy beleszulettek, de sokszor ha ilyen embereket kérdezek, akkor nem tudnak normális választ adni, miért jobb ez az életmód, mivel mindent csak egy oldalról látnak.



#vallás #kereszténység #hit #világi életmód
2019. szept. 14. 18:07
1 2 3 4 5 6
 31/58 anonim ***** válasza:
51%

Nagyon kiábrándult vagy ,és ez helyes is.

Gondolj bele,mit ér az emberi test ha nincs benne élet?

Bármilyen szép leány ,vagy nő,vagy férfi lehet bárki,de csak egy darab hústömeg élet nélkül.

Valószínű,hogy nem jó alapokon kezdted a "hívő"életed,mert az minden volt csak nem hívő élet.

Gyülibe lehet járni ,hisz visznek a szülők.

De Isten igazi családjába csak újjászületés által lehet bekerülni. Vagyis Istennek nincsenek unokái,csak gyermekei.

Mert az igazi keresztyénség az igazi hit az Isten ajándéka.

Te olyan életet éltél ,amiröl csak azt hitted hogy keresztyén élet ,vagy hívő élet,ami igazábol nem működött,

és így jó hogy kiábrándúltál belőle.

Nem vagy egyedül ,sokan vannak akik csak ,a maguk módján hisznek ,vagy aszt hiszik ,hogy ha apuka ,ayuka .már hívő,akkor autómatikusan ők is azok.Hasonló cipőben jártam ,és Isten okoltam mindenért ,hogy miért így ,meg úgy van ,és az életem meg nem jut előrébb,sőt csak egyre rosszab.

Viszont láttam AZ IGAZI KERESZTYÉNEKET, akik mosojogtak ,és boldogok voltak , volt valaki az életükben aki ezt kimunkálta ,és betöltötte.Hittem Istenben ,de úgy láttam ez nem volt elég ,az igazi boldogsághoz.

Volna egy kérdésem ,te mit értesz a- megtérés - alatt?

Nagyon kíváncsi vagyok a válaszodra!


Többet ide már nem írok ,ha akarod majd fojtatjuk...(kettesbe)

2019. szept. 18. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/58 anonim ***** válasza:

"ott van nekik Isten aki előbb-utóbb kimenti őket a pocsék helyzetből"

Ezt pontosan hol írja a Biblia?

Mert én az ellenkezőjét olvastam.


"Isten nem örül annak ha valaki a pokolba megy,bizonyára fáj neki"

Egy végtelen istennél ilyen nincs. Ha a pokolba mész, azt ő döntötte el - még a teremtés előtt. Ha fájna neki, akkor máshogy döntött volna.

2019. szept. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/58 anonim ***** válasza:
38%

Utolsó!

Nem ismered sem a Bibliát ,sem Istent!

Ne írj butaságokat!

2019. szept. 19. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/58 anonim ***** válasza:

Akkor cáfold meg.

Különösen azt, hogy egy végtelen isten vajon miben lehet korlátozott?

2019. szept. 19. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/58 anonim ***** válasza:
51%

Te magad fogod meglátni,megcáfolni, ,hogy nem Isten rendelte el ,hogy a pokolba juss ,hanem te magad döntöttél úgy ,hogy nem a mennyország kell hanem a pokol,amikor Jézus Krisztusra nemet mondtál.

Míg élsz van lehetőséged ,Jézust ,Istent elfogadni megváltódnak.

De a halál után már nem tudsz dönteni,mert az ítélet vár a hitetlenséged miatt.

2019. szept. 19. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/58 anonim ***** válasza:
Ja amúgy jó dumád van,csak tudod ,nem vezet sehova.
2019. szept. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/58 anonim ***** válasza:
0%

"nem Isten rendelte el ,hogy a pokolba juss"

Tudta már a teremtés előtt?

IGEN.

Tudott volna ellene tenni?

IGEN.

Tett ellene bármit is?

Pl. javított a lelkemen, a hozzáállásomon, a körülményeken, bármin?

NEM!

Ne feledd: MÉG a teremtés előtt vagyunk! Még BÁRMIT megtehetne!

De mégsem.


Hát akkor bizony ez a szándéka.

2019. szept. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/58 A kérdező kommentje:

Utolsó..

Már miért kellene Istennek bármit is tennie ameddig te nem akarsz változtatni az életeden?

Ezt képzeld el úgy, hogy Neki mindig ki van nyújtva a keze feléd, de ha te nem nyújtod kis a sajatodat, akkor soha nem is fogod elerni Őt.

2019. szept. 19. 14:53
 39/58 anonim ***** válasza:

Kérdező:

tudod, ha te - mint egy végtelen és jó isten - ott állsz a teremtés előtt, és látod, hogy mennyi mérhetetlen szenvedést fog okozni - vajon mit teszel?

Megteremted így, rosszul?

Vagy gondolkodsz rajta még 0.0000001 másodpercet, hogyan lehetne tökéletes?

2019. szept. 19. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/58 anonim ***** válasza:
59%

tudod, ha te - mint egy végtelen és jó isten - ott állsz a teremtés előtt, és látod, hogy mennyi mérhetetlen szenvedést fog okozni - vajon mit teszel?


Megteremted így, rosszul?


Látod ,barátom Isten ben ez a csodálatos,hogy előre látta hogy menyi szenvedés és bajlesz,még is válalta,mert előre azt is eldöntötte ,hogy a halált választó szegény embereket megfogja menteni a halál fogságábol ,úgy ,hogy Ő saját maga jön el a földre,és elszenvedi mindenkiért a halált ,mégpedig a kereszt halált.Ezt tette Jézus Krisztusban.

De mivel nem ismered Isten tervét így csak ,habratyolni tudsz,meg ítélkezni felette,ami sajna nagy butaságra vall.

2019. szept. 19. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!