Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jobb? A világi vagy a...

Mi a jobb? A világi vagy a hívő élet?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik mondjuk korábban világi, azaz nem hívő életmódot folytattak és van összehasonlítási alapjuk. Tehát főleg tőletek kérdezem, ha megtértetek, akkor miért lett jobb az életetek? A világi élet miért nem tudja megadni amire igazán szüksége van az embernek?


Olyanok is valaszolhatnak, akik mindig is hívők voltak, vagy beleszulettek, de sokszor ha ilyen embereket kérdezek, akkor nem tudnak normális választ adni, miért jobb ez az életmód, mivel mindent csak egy oldalról látnak.



#vallás #kereszténység #hit #világi életmód
2019. szept. 14. 18:07
1 2 3 4 5 6
 21/58 anonim ***** válasza:

Ez attóo függ, hogyan csinálod. Istennél nincs korlát, csak figyelmesség. Bem tíltja, hogy öljek embert, de rosszat teszek a világnak, ha hétvégente embervadászatra járok.

Én egyszerre élek világi is hívő életet. Azért mondom így, mert ez a kettő lényegileg teljesen ugyanolyan ha jól / istenhűen csinálod.

Vagy aki nem hívő, akkor mondjuk úgy, jóság vagy ésszerűséghűen.

2019. szept. 15. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/58 anonim ***** válasza:
100%

Szóhasználatod alapján úgy tűnik nekem, hogy Jehova Tanúja vagy. Ők szokták a világi és a hívő szavakat egymással szemben használni. Ha nem vagy Jehova Tanúja, akkor bocsánat a gyanúsításért.

A katolikus egyházban a világival szemben a szerzetesi, megszentelt élet áll. A katolikus hívek, sőt papok is világiak, akik szintén hívők.

2019. szept. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/58 anonim ***** válasza:

#22


Biztos, hogy valami kisegyház tagja. Az adventistáknál is mantrazzák a "világi" kifejezést.

2019. szept. 15. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/58 A kérdező kommentje:
Kisegyhaz tagja vagyok igen... Miért mi a baj a kisegyhazakkal? Csak azért, mert a katolikus egyház gazdag és több tagja van, ezzel több igazságot is hordoz?
2019. szept. 15. 20:48
 25/58 anonim ***** válasza:
73%
Nem. A Katolikus Egyház azért hordoz több igazságoty mert az apostoli korra tudja magát visszavezetni. A kisegyházak viszont a 19. századra, amikor számtalan ál-keresztény szekta létre jött.
2019. szept. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/58 anonim ***** válasza:

Mi jobb a disznók mosléka,vagy az Atyai házban a finom étel?

(tékozló fiú példázata)


Olyanok is valaszolhatnak, akik mindig is hívők voltak, vagy beleszulettek,....


Úgy látom te sem érted mi is az igazi hívő élet ,mi a keresztyénség ,kik az igazi keresztyének.

Milyen alapon áll a te hited?

Kiben hiszel és miért hiszel?

Ha nem titok ,melyik felekezet tagja vagy?

Ha titok ,vagy szégyenled,írhatsz priviben is.

2019. szept. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/58 anonim ***** válasza:
0%

Én a magam számára megölöm azt az istent, amelyik "el akar számoltatni".

Amúgy én a hívöből világi vagyok, és arról tudok bizonyságot tenni hogy fatális hiba volt bambán elviselni a kereszténységet, ahelyett hogy lerúgtam volna magamról mint egy hullát.

Arról is bizonyságot teszek, hogyaz isten szeretete nem ér egy kalap szaŕt sem.

Olvasgassa csak ő is ezt nyugodtan.

2019. szept. 16. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/58 anonim ***** válasza:
59%
Én nemrég voltam misén. Hát nem jöttem rá, miért is jár bárki misére. Nagyon monoton és unalmas volt, azt hittem, legalább a prédikáció érdekes lesz, de csak a bűntudatkeltés ment. Hát, szerintem ezzel semmiképp sem fognak új híveket szerezni. Szerintem a mai ember számára egy felesleges nyűg a vallás.
2019. szept. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/58 anonim ***** válasza:

Ha világi életet élsz, azt csinálhatsz amit csak akarsz, ellenben ,,nem vagy bebiztosítva''.

A keresztény emberek akármilyen problémával is néznek szembe, tudják hogy ott van nekik Isten aki előbb-utóbb kimenti őket a pocsék helyzetből,így sokkal nyugodtabb életmódot folytathatnak. Isten igenis jó,mert nem kényszeríti rád hogy te imàdd őt(csak ugye megvan a következménye annak is), viszont ha mégis elfogadod őt megváltódnak akkor védelmezni fog téged,gyermekéül fogad,s megjutalmaz hűségedért.

És ahogy az előttem szóló is írta, ugyanúgy el fogsz számolni te is ha hiszel,- ha nem. Csak kis porszemek vagyunk a világban, míg Isten mindennek az Ura, aki ráadásul téged szeret tudván hogy milyen aljas dolgokra is képes vagy, így is jobban szeret téged mint a Földön bárki, és akàr csak temiattad is meghalt volna,akkor nem éri meg követni őt?

Isten nem örül annak ha valaki a pokolba megy,bizonyára fáj neki, de ha te úgy döntesz hogy oda akarsz menni akkor abba ő sem szólhat bele,nem erőszakolhatja rád,annak ellenére sem hogy kimondhatatlanul szeret,hisz ez a te választásod. Ő örül a sikereidnek,vigaszt nyújt ha valaki bántott, nem történhet olyan az életedben(ha az ő útján jársz) amit nem enged meg. Néha direkt megenged rossz dolgokat,és egy ideig nem válaszol az imádra,csak hogy lássa hogy úgy is tudsz-e bízni benne?

Persze eltértem a témától, szerintem mindenképpen a keresztény élet a nyerő.

2019. szept. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/58 anonim ***** válasza:
Nem számolok el semmivel.
2019. szept. 18. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!