Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jobb? A világi vagy a...

Mi a jobb? A világi vagy a hívő élet?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik mondjuk korábban világi, azaz nem hívő életmódot folytattak és van összehasonlítási alapjuk. Tehát főleg tőletek kérdezem, ha megtértetek, akkor miért lett jobb az életetek? A világi élet miért nem tudja megadni amire igazán szüksége van az embernek?


Olyanok is valaszolhatnak, akik mindig is hívők voltak, vagy beleszulettek, de sokszor ha ilyen embereket kérdezek, akkor nem tudnak normális választ adni, miért jobb ez az életmód, mivel mindent csak egy oldalról látnak.



#vallás #kereszténység #hit #világi életmód
2019. szept. 14. 18:07
1 2 3 4 5 6
 51/58 A kérdező kommentje:

Nemtudom fel tűnt e, de én normális hangvetelbe írtam ki a kérdést és az erveimet is a későbbi kommentekben.

Azért, mert nem értitek vagy nem akarjátok érteni vagy csak szimplán nem értetek egyet az egy dolog és az is, hogy ezt hogy juttatjatok a másik tudomására.. Ahhoz képest, hogy csak kíváncsi voltam arra, hogy kinek mi a véleménye a témáról, eléggé eldurvult a dolog..

Menjek a pokol tuzere stb?

Hát jó..


Szép napot mindenkinek!

2019. szept. 20. 17:41
 52/58 anonim ***** válasza:
100%
Haha, vicces hogy normális hangvételről írsz, mikor leírtad, hogy nem baj ám ha nem vagyunk hívők, majd jól ráb***unk ha meghalunk, mert bizony nem fogunk a mennybe menni. :D Micsoda keresztény szellemiség. Valami mással nem akarsz esetleg fenyegetni?
2019. szept. 20. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/58 A kérdező kommentje:

Ezt nem én mondom.. De aki hisz, az tudja, hogy nem mindenki fog üdvözulni, de nyilván nem vagyok Isten, hogy eldontsem, ki fog és ki nem..


Én nem akartam agresszív légkört teremteni sem pedig "fenyegeti", egyszerűen elmondtam a velemenyem. Sajnálom, ha ez bárkinek bántó volt.

2019. szept. 20. 18:37
 54/58 anonim ***** válasza:

Kérdező!

A #45-re megpróbálsz válaszolni?

2019. szept. 20. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/58 anonim ***** válasza:

A 10esnek igaza van ,a hivõ élet jobb mert Jézussal a teremtõmmel fogok találkozni, és vele lenni örökké.

"Elmegyek.hogy helyet keszítsek nektek hogy ahol en.vagyok ti is.ott legyetek," es visszajon hamar, majd kovetkezik a nagy nyomorúság. Stb stb. a lenyeg siess rohanj Jezushoz bűnbocsánatért mert meghallhatsz a bűneidben és neked kell a bűneidért szenvedned.

Jézus szeret es felkínalja a bűnbocsánatot., fogadd el amíg lehet, amíg tart a ma. amen

2019. szept. 20. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/58 A kérdező kommentje:

Én megertem, hogy vannak kérdéseid, de én meg nem vagyok se filozófus, se lelkész, se Isten, hogy ilyen bonyolult kérdésekre mind egyesével tudjam a választ. Meg úgy látom, fölösleges is elmondani amit gondolok, mert mindenki csak tamadasnak veszi.

Ha vannak kérdéseid, vagy vannak dolgok amik érdekelnének, akkor azt javaslom, hogy kezdj el kutatni utánuk a Bibliaban és beszélgess olyanokkal akik okosabbak a témában. Volt nekem is olyan időszakom, hogy minden porcikammal lazadtam Isten ellen, aztán idővel rajottem, hogy én vágyom Rá, csak az a bajom, hogy nem értem Őt. Nem értem mit miért csinál, mit miért tanácsol, mit miért kér tőlem, miért lesz így jobb nekem, miért engedi meg a szenvedést és miért engedi a halalt, azt hogy jó emberekkel borzalmak történjenek. De én itt nem álltam meg, és nem tettem pontot a dolog végére, hogy akkor amiért ezeket nem értem, akkor végeztem Istennel. Én a mai napig ha nem értek valamit, megyek és kérdezem a lelkesztol, vagy olyan barataimtol akik jártasak ebben. Meg a lelkészek sem értenek mindent és nem is fognak.. Nem lehet mindent megerteni és nem is biztos, hogy kell. Azért van ennyi szenvedés, mert egy bűnös világban élünk és mert Isten nem fog mindentől megmenteni.. Azt viszont meg ígérte, hogy egyszer véget vet ennek.

2019. szept. 20. 22:00
 57/58 anonim ***** válasza:

Nekem ez így nem tetszik.

Ha egy végtelen istennek megoldatlan problémái vannak, akkor ezt ő akarta így.

Akkor pedig nem egy jó isten.

2019. szept. 20. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/58 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nagyon nagyon jó a hívő élet.Boldog vagyok Jézussal.


Hidd el nagyon sokan élnek úgy mint te ,csak nem merik be vallani ,hogy ők sem érteik Istent,nagyon sok kérdés nyitva marad az életünkben.Jób könyvét olvastad már? Jób sem tudja ,miért történnek a tragédiák.

Mégsem lázad Isten ellen,és lassan kezdi meg ismerni önmagát és Istent,és a vége,még nagyobb áldás.

Az a hit lényege ,hogy akkor is bízom Jézusban amikor nem látom ,nem értem ,de mivel Ő kéri megteszem a hitbeli lépést.

""

Olyanok is valaszolhatnak, akik mindig is hívők voltak, vagy beleszulettek, de sokszor ha ilyen embereket kérdezek, akkor nem tudnak normális választ adni, miért jobb ez az életmód, mivel mindent csak egy oldalról látnak.""


Elnézést de ilyen nincs,mert a hit Isten ajándéka.Nem lehet örökölni ,nem lehet beleszületni.

Csak bűnbánó újjászületéssel kapja ajándékba az ember.

2019. szept. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!