Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a jobb? A világi vagy a...

Mi a jobb? A világi vagy a hívő élet?

Figyelt kérdés

Olyanok véleményére vagyok kíváncsi, akik mondjuk korábban világi, azaz nem hívő életmódot folytattak és van összehasonlítási alapjuk. Tehát főleg tőletek kérdezem, ha megtértetek, akkor miért lett jobb az életetek? A világi élet miért nem tudja megadni amire igazán szüksége van az embernek?


Olyanok is valaszolhatnak, akik mindig is hívők voltak, vagy beleszulettek, de sokszor ha ilyen embereket kérdezek, akkor nem tudnak normális választ adni, miért jobb ez az életmód, mivel mindent csak egy oldalról látnak.



#vallás #kereszténység #hit #világi életmód
2019. szept. 14. 18:07
1 2 3 4 5 6
 11/58 anonim ***** válasza:
0%
Én is szeretem, mint férfi a férfit.
2019. szept. 14. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/58 anonim ***** válasza:
40%
A világi. Nem kell folyamatosan isten haragjától, meg a pokol tüzétől félnem.
2019. szept. 15. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/58 A kérdező kommentje:

Én csak azt nem értem, hogy a világi élet miért zárja ki azt, hogy nem kell Istentől meg a haragjatol, az elszamoltatastol felni..? Tegyük fel, ha egyszer van Isten és ez az igazság, akkor tok mindegy, hogy hiszel vagy nem hiszel, az elszamoltatas igy is úgy is meg fog történni, nem leszel kivétel azért mert nem hittel.. Most ezzel nem ijesztegetni akarok senkit, amúgy sem az a lényege a hitnek, hogy Istentől való félelemben éld le, de az, hogy valaki ateista vagy hitetlen, meg nem mentesíti semmi alól.


Szoktak amúgy olyanokat is mondani nekem, hogy "ha nem tetszik a vallásos és túl sok a szabály benne, akkor keress más vallást" - ez totál úgy hangzik, mintha az embereket nem az igazság érdekelne, hanem, hogy mit kényelmesebb betartaniuk és ez nagy gáz szerintem. Ilyenkor csak nézek ertetlenkedve, hogy ez csak ennyi lenne?! Nem tetszik, keress másik vallást, ami szimpibb.. Marhára nem azt kéne figyelni, hogy melyik vallás működik az én kényem kedve szerint, hanem, hogy melyik követi a legjobban az igazságot..

2019. szept. 15. 05:46
 14/58 anonim ***** válasza:

Szerinted?


73.Zsoltár.

1(Aszaf zsoltára.) Milyen jó az Isten az igazakhoz, az Úr mindazokhoz, akiknek tiszta a szívük!

2Lábam mégis majdnem megtántorodott, lépteim csaknem ingadozók lettek.

3Irigység fogott el a gonoszakkal szemben, látva, mily jól megy soruk a bűnösöknek.

4Nem gyötri őket a szenvedés, testük egészséges és erővel teli.

5A halandók bajából nem éreznek semmit, másoknak kínjait nem ismerik.

6A gőg úgy övezi őket, mint lánc a nyakat, s mint a ruha, fedi őket az erőszak.

7A gonoszság a hájukból nő ki, s a szívükből csap ki az álnokság.

8Gúnyolódnak, s gonosz minden szavuk, hetykén fenyegetőznek hatalmukkal.

9Káromló szavuk még az eget is célba veszi, nyelvük arcátlanul sérteget a földön.

10S népem fut utánuk, mohón szürcsöli áradó vizüket.

11Így szólnak: „Hogyan tudná az Isten, hogy szerezne róla tudomást a Magasságbeli?”

12Lám, ilyenek a bűnösök: növelik hatalmukat és élnek háborítatlanul.

13Hiába volt hát, hogy tisztán megőriztem a szívem, hiába, hogy bár ártatlan voltam, mostam a kezem?

14Hiszen folyton rajtam van az ostor, minden reggel újra ér a csapás.

15Ha azt gondolnám: „Úgy beszélek, mint ők”, megtagadnám fiaid nemzetségét.

16Elmélkedtem hát, hogy kifürkésszem, de túlontúl fárasztónak látszott,

17míg be nem hatoltam az Isten titkába, s meg nem értettem: a végüket kell néznem.

18Valóban ingatag talajra állítottad, és romlásba döntöd őket.

19Milyen hirtelen összeestek, végük lett, az ijedség elvitte őket.

20Ahogy az ébredő elűzi az álomképet, Uram, úgy tünteted el árnyképüket, amikor fölkelsz.

21Amikor elkeseredett a lelkem, amikor a szívem vérzett:

22akkor balga voltam, józanság híján, akár a barom, olyan voltam színed előtt,

23de most már mindig nálad maradok, hiszen megfogtad jobbomat.

24Szándékod szerint vezetsz majd engem, s végül fölveszel a dicsőségbe.

25Különben kim lenne a mennyben? De ha nálad vagyok, nem kívánok semmit sem a földön.

26Testem és szívem elenyészik, de sziklám és osztályrészem örökre az Isten.

27Lám, elvesznek, akik elszakadnak tőled, megsemmisíted mind, akik hűtlenül elhagynak.

2019. szept. 15. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/58 anonim ***** válasza:
88%
A hívő.Kitölti az életem.
2019. szept. 15. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/58 anonim ***** válasza:
38%

Mindkettőben van tapasztalatom.


Erős hívő voltam: Bibliát, keresztény könyveket olvastam, imádkoztam sokszor, bibliai előadásokat hallgattam. Később prédikáltam is a gyülekezetben, amit anyagilag is támogattam, jótékonykodtam, stb...


Ma világi vagyok. És tudod mit? Jobban érzem magam. Az van, amit én szeretnék. Felszabadító érzés, hogy nem mondják meg, hogyan gondolkodjak.


Szóval egyértelműen a világi élet a jobb.


De! El tudom fogadni, ha valaki a vallásban érzi jól magát.

2019. szept. 15. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/58 anonim ***** válasza:
79%

"az elszamoltatas igy is úgy is meg fog történni, nem leszel kivétel azért mert nem hittel.. "

Kérdező!


MELYIK isten fog elszámoltatni?

Nyilván az, amelyik létezik.

De mi van, ha sok isten létezik?

Akkor nyilván az, amelyikben hiszel.

Ha nem hiszel egyikben sem, akkor az, amelyik éppen meg tudja szerezni a lelked.


Na, ez nem túl biztató.

Csak szólok, hogy 8000 vallást ismerünk, és ebből csak az egyik a kereszténység.

Na, akkor most melyikben higgyek? És - ha a kereszténységet választom - akkor melyik felekezetben? Abból is van 6000.


Nem félsz tőle, hogy a Tollaskígyó személyesen tépi majd ki a szíved?

2019. szept. 15. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/58 anonim ***** válasza:
49%

Kedves utolsó hozzászóló!

Ki halt meg a bűneidért 2000éve?Jézus Krisztus.

Ki támadt fel a harmadik napon?Jézus Krisztus.

Ki mondta ,hogy -Nekem adatott minden hatalom?Jézus Krisztus.

Ki fog élőket és holtakat ítélni? Jézus Krisztus.

Kié a Föld,és a világmindenség?Jézus Krisztusé.

stb,stb,stb....


Látod barátom,lehet vallás több millió,felekezet több ezer,de Jézus Krisztus csak egy van,aki örökké állandó Isten mindenek felett.

2019. szept. 15. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/58 anonim ***** válasza:
65%

És a többi vallással mi van?

Poszeidonnak a máját tépték éveken keresztül. Az sokkal rosszabb, mint 3 órát a kereszten szenvedni.

2019. szept. 15. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/58 anonim ***** válasza:
94%

A legtöbb ember, aki alapítványoknak dolgozik pl. háborús zónákban, főleg jószívű önkéntes vagy valamilyen vallásos hátterű.

Egy átlagos ember ha jól megfizetnék sem menne el háborús zónába, betegségek és fájdalmak közé.. Már csak lelkileg helyt állni is nehéz egy-egy ilyen helyen.

Ameddig kényelmes életünk van, addig könnyű fenntartani magunkat, de amikor jön egy komoly fájdalom-betegség, akkor derül ki mibe ás kibe tud kapaszkodni az ember, ha pl. nincsen hozzátartozója ..az orvos tudomány sem tud mindent meggyógyítani, ilyenkor vagy elfogadja valaki vagy keres egy másik megközelítést, hátha van benne valami igaz.

Világiból vallásos vagyok.



Hubert F. Schiffer egy német jezsuita volt, aki túlélte a Hirosimára dobott atombombát, kevesebb mint 1 mérföldre a robbanás helyétől.

[link]

2019. szept. 15. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!