Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lányom ma azt mondta, hogy...

A lányom ma azt mondta, hogy ő a lányokat szereti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Istenfélő emberek vagyunk a férjemmel, házasságig vártunk az első szexuális tevékenységünkkel, minden második vasárnap templomba járunk, mert mi ezt az utat választottuk. Van két gyermekünk, egy fiú és egy lány, a fiú az idősebb, mindig is jó tanuló volt, jelenleg pedig egyetemista. A lányunk most tizenegyedikes, ő is nagyon jól tanul, egy hármasa van, a többi pedig négyes ötös. Sokat foglalkozunk velük, rengeteg programunk van együtt, nincs olyan, amit ne beszélnénk meg. Ők is keresztények, a lányom nemsokára tervez bérmálkozni, azonban délelőtt leült velünk a férjemmel, és elmondta, hogy nem bérmálkozhat, ugyanis ő vétkezett, mivel a lányokat szereti. Úgy érzem, tévesen neveltem, hiszen mi az apjával akkor is szeretni fogjuk, ha nem heteroszexuális, Isten gyermekei vagyunk mindannyian, de nem lehetünk egyformák. Büszke vagyok rá, hogy elmondta, de nem tudom, mit tehetnék, hogy segíthessek neki és támogassam. Az apja is ezen a meggyőződésen van, soha nem tudnánk kitagadni vagy bármi féle módon bántani egyik szerettünket vagy felebarátunkat csak azért, mert leszbikus vagy homoszexuális, ez is teljesen normális. Normális, mint hogy reggel felkel a Nap, majd a Hold éjjel nyugatra küldi.

Úgy érzem, mégis rossz szülő vagyok, amiért a kislányom úgy érzi, szégyenkeznie kell. Sosem neveltem erre, és fogalmam sincs, hogyan győzzem meg arról, hogy ő úgy tökéletes, ahogy van.



2020. jan. 4. 21:50
1 2 3 4 5 6 7
 31/67 anonim ***** válasza:
Szó nincs megszólásról. Egyszerűen csak arról, hogy katolikus keresztények magukra nézve kötelező érvényűnek tekintik a 3. parancsolatot. Abból, hogy az egyik igen közeli családtagotok bérmálkozni készül, és hogy ilyen részletesen és hosszasan kifejtetted milyen nagyon fontos számotokra a vallásotok, szerintem egyenesen következik, hogy ha nem is jártok minden vasárnap templomba, tudva és akarva nem mulasztanátok el ennek lehetőségét. De mint mondtam, meglehet, ti egy nagyon másik helyen, egy nagyon másik közösségben éltek. :)
2020. jan. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/67 anonim ***** válasza:
29%
Ja a vasárnapi Szentmise kb. 1 óra hosszú, ott az ebéd és az egész délután, hogy a családdal meghitten töltsük. Tudom, mert mi is így szoktuk. Úgyhogy kamu kérdés, és ne szórakozz mások vallásával, ha kérhetem.
2020. jan. 6. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/67 anonim ***** válasza:
100%

#30

Na és melyik a kedvenc keresztény dalod?

2020. jan. 6. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/67 anonim ***** válasza:
11%
Isten tudja, mi az, ami a javunkat szolgálja, és mi nem. Ő hozta létre az első családot is, és neki nem tetszenek a homoszexuális tettek. Ezen jó elgondolkozni.
2020. jan. 10. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/67 anonim ***** válasza:
74%

Kedves Utolsó!


Gondolkozz rajta szépen. Aztán majd leesik, hogy bolondság amiket írsz.

2020. jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/67 anonim ***** válasza:
100%

Nehéz helyzet. Állj a lányod mellé maximálisan. Ha "segíteni" akarsz neki, akkor ne a "megváltozásban" segíts, hanem abban, hogy maximálisan elfogadod, és teljesen természetes dologként kezeled. Szóval úgy kezeld az ő leszbikusságát, mintha csak arról lenne szó, hogy cukorral issza a kávét s nem édesítőszerrel.

Persze nektek mint szülőknek is nagyon nehéz, mert a gyászhoz hasonló folyamat játszódik le bennetek. Lehet egy szülő akármilyen liberális, amikor a saját gyermekéről van szó, mindjárt nehezebb a helyzet.


Viszont keresztény körökben nem fogtok megértésre találni, ezt nagyon fontos kihangsúlyozni. Vagy azt a választ kapjátok majd, hogy a lányod menjen pszichológushoz, esetleg "bánja meg" a "bűnét", változzon meg. Vagy ha nem is vááltozik meg, éljen cölibátusban egész életében. Szóval ezzel nagyon vigyázzatok, mert ezek az emberek lelkileg tönkretehetnek benneteket.

Ha gondolod, írj rám privátban, és részletesebben is kifejtem a dolgot.

2020. jan. 11. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/67 anonim ***** válasza:
0%
Ezek az érzések sokszor csak átmenetiek. Mutasd meg neki ezt a cikket, ez segíteni fog neki: [link]
2020. jan. 11. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/67 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
13%

#6 Kerdezo

nem helyezheted gyermeked sem Isten ele


ha ezt nem tartod be akkor hivo lehetsz csak epp miert is? Mert Istennek ez nem kedves

2020. jan. 11. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/67 Közveszélyes Kontár ***** válasza:

ugytudom 8.-osok 14 evesek ha nem ugralnak eveket vagy nem valtozott a vilag

vagyis ha jol irtad es 11.-es akkor 17eves inkabb (valaki 18 at irt talan de hogy rane gondolt nem biztos)


szoval meg nem teljesen felnott hivatalosan sem, ellenben khm... ugye mar alsoban is sokszor tortennek dolgok, foleg felsoben, foleg mai vilagban 2020 van vagyis 2003 korul lehetett elsos, amikor mar a PC (full-hyper-liberalizmus) mar elege jelen volt


tehat semmi nem tortent? Vagy pont ezert van gondba? Annyira szegyeli titkat hogy emiatt van baja?

mert ha semmi sem tortent pusztan erzesei most toltottek tele a poharat, hocipot?

ha beszelgettel vele es nem gyozted meg akkor o melyebben hihet mint ti, vagy pedig nem ezzel van a baja hanem mint irtam problemai vannak, tortent valami, vagy pedig hitol fuggetlenul szegyenkezik (vagy hasonlo) nem tudni miert

ezt is erdemes lenne kideriteni


ha ti, szulei testverei leu,tok vele, ha egyutt jobb neki akkor ugy, ha nem akkor kulon kulon es elmondjatok hogy elottuk ezzel semmi problemanes megerti akkor nincs gond, de ha megmarad baja, akkor meg kell tudni pontosan mi is az

sajnos igazan semmit nem tudtunk meg lanyad oldalarol nezve, hiszen ez a lenyeg, nem a tietek, mindegy ti hogy tamadnatok is emiatt ha ot ez nem erdeklne...

2020. jan. 11. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/67 imakommandós ***** válasza:
14%

"Szóval úgy kezeld az ő leszbikusságát, mintha csak arról lenne szó, hogy cukorral issza a kávét s nem édesítőszerrel."


Péld 30:20 Ilyen a paráználkodó asszonynak útja; eszik, azután megtörli száját és azt mondja: nem cselekedtem semmi gonoszt.


Azért jó olvasni, hogy vannak Katolikusok akik nem megalkuvók hanem szerintük ez nem helyes, és nem a lányod mellé kéne állnod, hanem megpróbálni még fiatalként a szexuális zavarát korrigálni. Példamutatással, vagy tanitással. Ha hívő akkor beszélni Bibliából vett hasonlatokról. A teljes Szentírás hasznos a tanitásra és a feddésre. Jézus pl nem a vőlegényéért jön vissza hanem a menyasszonyáért. Van egy isteni rend a Bibliában, pl hogy az ember Isten képére lett teremtve, asszonnyá és férfivá. Majd őket áldotta meg Isten, hogy szaporodjanak és sokasodjanak. Ha más rendet is elfogadna Isten akkor le lenne írva, de ahelyett csak olyat találni, hogy utálatos előtte a homoszexualitás.

Csak szólok a moderátoroknak, hogy elmentem a válaszom, és fel lehet használni a szólás szabadság megsértéséért.

2020. jan. 13. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!