Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lányom ma azt mondta, hogy...

A lányom ma azt mondta, hogy ő a lányokat szereti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Istenfélő emberek vagyunk a férjemmel, házasságig vártunk az első szexuális tevékenységünkkel, minden második vasárnap templomba járunk, mert mi ezt az utat választottuk. Van két gyermekünk, egy fiú és egy lány, a fiú az idősebb, mindig is jó tanuló volt, jelenleg pedig egyetemista. A lányunk most tizenegyedikes, ő is nagyon jól tanul, egy hármasa van, a többi pedig négyes ötös. Sokat foglalkozunk velük, rengeteg programunk van együtt, nincs olyan, amit ne beszélnénk meg. Ők is keresztények, a lányom nemsokára tervez bérmálkozni, azonban délelőtt leült velünk a férjemmel, és elmondta, hogy nem bérmálkozhat, ugyanis ő vétkezett, mivel a lányokat szereti. Úgy érzem, tévesen neveltem, hiszen mi az apjával akkor is szeretni fogjuk, ha nem heteroszexuális, Isten gyermekei vagyunk mindannyian, de nem lehetünk egyformák. Büszke vagyok rá, hogy elmondta, de nem tudom, mit tehetnék, hogy segíthessek neki és támogassam. Az apja is ezen a meggyőződésen van, soha nem tudnánk kitagadni vagy bármi féle módon bántani egyik szerettünket vagy felebarátunkat csak azért, mert leszbikus vagy homoszexuális, ez is teljesen normális. Normális, mint hogy reggel felkel a Nap, majd a Hold éjjel nyugatra küldi.

Úgy érzem, mégis rossz szülő vagyok, amiért a kislányom úgy érzi, szégyenkeznie kell. Sosem neveltem erre, és fogalmam sincs, hogyan győzzem meg arról, hogy ő úgy tökéletes, ahogy van.



2020. jan. 4. 21:50
1 2 3 4 5 6 7
 41/67 anonim ***** válasza:
76%

Kedves Előző!


A gyűlöletkeltés nem számít bele a szólásszabadságba.


Az, hogy idejössz gyűlöletet kelteni és családon belüli erőszakra buzdítani másokat nekem nem fér bele.

2020. jan. 13. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/67 imakommandós ***** válasza:
21%

Szia!

A vallás kategóriában főleg a vallásszabadság hoz tartozik, hogy a homoszexualitást bűnnek nevezem. Senki személyiségi jogát nem sértem, mivel nem keltek ellene gyűlöletet és nem buzdítok ellene erőszakra. Ezek csak a szokásos homofób megbélyegzési technikák.

Csak emlékeztetnélek, hogy erkölcsi kérdésben egy hívő számára nem a társadalmi norma a tekintély hanem a Biblia amelynek erkölcsi mércéje változhatatlan és örök. Ha tegyük fel a kormányok akármilyen lobbi hatására törvényi eszközzel akarnák kikényszeriteni, hogy az egyházak és azon belül a hívők hogyan gondolkozzanak a bűnökről, azzal megszűnne a vallásszabadság, és bújtatott üldözés lenne a keresztényekkel szemben. De már az is vallásüldözés lenne ha tiltanák azt, hogy az embereket tájékoztassák a bűnokről és ezzel távol tartsák a megtéréstől és a Isten kegyelmétől. Holott úgy tudom minden liberális úgy tekint a Magna Chartára mint az alapvető emberi jogok legelső dokumentumára, amelyben az is le van fektetve, hogy az állam nem avatkozhat bele az egyház belügyeibe. Ha pedig egy egyház vagy egy hívő bűnnek tartja a homoszexualitást, akkor ezt szabadon hirdetheti is, különben nincs vallásszabadság, nincs szabad vallás gyakorlás.

2020. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/67 anonim ***** válasza:
75%

Te nagy tévedésben vagy!

A vallásszabadság addig tart, míg a társadalmi törvényeket betartod - és 𝐚𝐳𝐨𝐤 az erősebbek!

Különben én alapítok egy vallást, ahol az úton sétáló emberek megerőszakolása az isteni parancs.

2020. jan. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/67 anonim ***** válasza:
80%

#42

Szerintem azzal nincsen semmi probléma, amíg a paráznaságot, melybe beletartoznak az azonos neművel elkövetett szexuális cselekedetek is, bűnnek tartod, hiszen ezt írja a Biblia, én is bűnnek tartom egyébként.

De az felettébb furcsa nekem, ahogy például a heterok közötti paráznaságot elbagatellizáljatok. Már-már én éreztem magam kényelmetlenül egy másik kérdésnél, hogy szerintem a hetero paráznaság is ugyanolyan bűn. Hittársad úgy állította be, mintha ez utóbbi csak egy apró botlás lenne, könnyen elrendezhető semmiség, míg aki melegként követ el ilyet, azonnal pokolra jut. Pedig a Biblia tesz különbséget, Pál apostol egy szinten említi a kettőt.


A másik, amikor jöttök azzal a baromsággal, hogy már a hajlam is önmagában bűn. Lehet szegény meleg srác vagy leszbi lány el se követett semmit, de megköveznétek csupán azért, mert vonzalmat éreznek saját nemük iránt, amit nem irányíthatnak. Kérdem én, hol írja a Biblia, hogy már önmagában a hajlam is bűn? Mert én eddig csak olyan példákat olvastam, ami kifejezetten a tettet ítéli el ("férfi férfival hál"), tehát a bűnös cselekedetet.

Erre szokták mondani, hogy farizeusabbak vagytok a farizeusoknál is.


Az pedig szintén hülyeség, hogy meg lehet belőle "gyógyulni". Legfeljebb önmegtartóztató életet lehet élni. Isten nem ad ígéretet arra, hogy a földi embert megszabadítja a bűnös hajlamoktól is. Ha ez így lenne, akkor a megtért ember nem követne el semmilyen bűnt. Márpedig szerintem még a megtért hitgyülisek is követnek el olykor bűnöket. Vagy akkor ők nem tértek meg?

2020. jan. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/67 anonim ***** válasza:

Nem, a vallásszabadságba nem tartozik bele a gyűlöletkeltés. Ahogy az Iszlám dzsihád-ot sem fogadom el amikor robbantani akar Isten nevében.


A vallásszabadságod a mások (ártatlanok) elleni gyűlöletkeltésre nem terjed ki.

Nem kelthetsz büntetlenül gyűlöletet a szegények, az özvegyek, a barnahajúak, a barnaszeműek, a szerbek, az oroszok vagy a melegek ellen sem.


A Biblia szava örök: aha, hát ezért volt anno Ábrahámnak meg Jákobnak két felesége?

Gondolom ez hasonló a kóser étkezéshez, ugye? Reméljük tartod azt is.

A 14 évesen házasságot kötő gyerekektől se térjünk el, ha kérhetem. Főleg attól a résztől, hogy a nőknek tárgyakként adják veszik a piacon.


Tudod, ez "örök"...


#Mondjunk nemet a kirekesztésre.

#Mondjunk nemet a gyűlöletre.

#Mondjunk nemet a vallási fanatikusokra.

2020. jan. 13. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/67 imakommandós ***** válasza:
24%

@45!


"Nem, a vallásszabadságba nem tartozik bele a gyűlöletkeltés"


Óriási tévedésben vagy, az analógiád szerint a kereszténység alapítója is gyűlöletkeltő volt. Teljesen abszurdak a liberális homofób vádak. Hozzáteszem olyan területre tévedtek amellyel legalapvetőbb keresztény és Jézusi tant akarjátok cáfolni, vagy meghazudtolni, hogy a szeretet igenis itélkezhet és megfeddhet bárkit:


Jel 3:19 Akiket én szeretek, megfeddem és megfenyítem: légy buzgóságos azért, és térj meg.

2020. jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/67 anonim ***** válasza:
100%

Hazugság.


Én továbbra is a szeretet és az elfogadás pártján állok, amíg te csak gyűlölködsz.

Ki lesz a következő? A dunántúliak? Vagy esetleg a felvidékiek?

Kiket érdemes még céltalanul gyűlölni és szidni?


Esetleg a szemüvegesek?

2020. jan. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/67 imakommandós ***** válasza:
35%
Természetesen jogad van azt állítani, hogy hazugság, csak akkor nem vagy keresztény. A véleményed egyébként kirekeszti a keresztényeket és sértő rájuk nézve, hiszen a Szent iratukból idéztem. Mi lesz a következő gyűlöletkeltő megjegyzésed?
2020. jan. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/67 anonim ***** válasza:
68%
Nem kellene minden keresztény nevében nyilatkoznod erről. A Biblia semmit nem ír a homoszexualitásról, és a keresztény emberek nem ítélnek el más embereket. Úgyhogy esetleg ők mondhatnák rád, hogy nem kellene kereszténynek nevezned magad. :(
2020. jan. 13. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/67 imakommandós ***** válasza:
44%

Kedves Mirőlszól!

Úgy tudom Katolikus vagy ugye? Akkor tájékozódj!



" Emellett a szodomai incidens nem az egyetlen hely az Ószövetségben, amely a homoszexualitást érinti. A Leviták könyvében egy egyértelmű elítélést is találunk:...."


[link]


Bár még jobb lenne ha a Bibliát is forgatnád néha.

2020. jan. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!