Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lányom ma azt mondta, hogy...

A lányom ma azt mondta, hogy ő a lányokat szereti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Istenfélő emberek vagyunk a férjemmel, házasságig vártunk az első szexuális tevékenységünkkel, minden második vasárnap templomba járunk, mert mi ezt az utat választottuk. Van két gyermekünk, egy fiú és egy lány, a fiú az idősebb, mindig is jó tanuló volt, jelenleg pedig egyetemista. A lányunk most tizenegyedikes, ő is nagyon jól tanul, egy hármasa van, a többi pedig négyes ötös. Sokat foglalkozunk velük, rengeteg programunk van együtt, nincs olyan, amit ne beszélnénk meg. Ők is keresztények, a lányom nemsokára tervez bérmálkozni, azonban délelőtt leült velünk a férjemmel, és elmondta, hogy nem bérmálkozhat, ugyanis ő vétkezett, mivel a lányokat szereti. Úgy érzem, tévesen neveltem, hiszen mi az apjával akkor is szeretni fogjuk, ha nem heteroszexuális, Isten gyermekei vagyunk mindannyian, de nem lehetünk egyformák. Büszke vagyok rá, hogy elmondta, de nem tudom, mit tehetnék, hogy segíthessek neki és támogassam. Az apja is ezen a meggyőződésen van, soha nem tudnánk kitagadni vagy bármi féle módon bántani egyik szerettünket vagy felebarátunkat csak azért, mert leszbikus vagy homoszexuális, ez is teljesen normális. Normális, mint hogy reggel felkel a Nap, majd a Hold éjjel nyugatra küldi.

Úgy érzem, mégis rossz szülő vagyok, amiért a kislányom úgy érzi, szégyenkeznie kell. Sosem neveltem erre, és fogalmam sincs, hogyan győzzem meg arról, hogy ő úgy tökéletes, ahogy van.



2020. jan. 4. 21:50
1 2 3 4 5 6 7
 61/67 anonim ***** válasza:
80%

Nem, én nem értek egyet a hiperkegyelem magyarázataival (bár tetszik a hiper előtag), de nem gondolom, és sosem mondtam sehol, hogy a Szentírásból bármit is rá kellene igazítani a mai vagy bármelyik korra, sőt ennek ellenkezőjét szoktam leírni mindenfelé, hogy az igazság örök érvényű és nem függ korszakoktól vagy helyzetektől. Sehonnan nem kevertem ide nemi erőszakot. Nem is írtam ilyesmiről. Minden amit felsoroltam abból az igerészből származik, amiből te egyetlen mondatot kivettél, és ráfogtad, hogy ezt jelenti homoszexuálisnak lenni. Szerinted nem ez a szándékos ferdítés? Bemásolom neked ide a végére, hogy legyen összehasonlítási alapot, hol írtam én olyat, ami ebben nincs benne?Az a baj, hogy te nem a bűnt gyűlölöd, hanem az embert. Az a baj, hogy szerinted van bűnös tett bűnös szándék nélkül. Az a baj, hogy szerinted a homoszexualitás azt jelenti, hogy férfiak férfiakkal, nők nőkkel közösülnek. Ez kb. olyan mintha azt mondanád, hogy egy férfi és egy nő közösülését heteroszexuális kapcsolatnak nevezzük. Tök jó, hogy többet nem kívánsz ezzel foglalkozni, hiszen mi válaszoltunk a kérdéseidre, te viszont arra sem tudtál mondani semmit, hogy bűn-e feleségül venni a testvéred özvegyét. Semmivel sem akarod jobban érteni a Bibliát, mint azok akik azzal keresnek benne ellentmondásokat, hogy kivesznek mindenhonnan mondatokat, aztán ezeket egy teljesen értelmetlen kapcsolati rendszerben szembe állítják egymással.

Miért gondolod, hogy te jobban tudod mire gondol Isten, mint mások?

2020. jan. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/67 anonim ***** válasza:
76%

Akkor jól értem imakkommandós, hogy nem esztek disznóhúst?


Parancsolva van, hogy ne együnk. Erősístd meg légyszi, hogy ez örök.


Továbbá mikor voltál utoljára szombati istentiszteleten?

Szombatot tartani örökre kötelező, gondolom olvastad.


Érdeklődnék, hogy ha férfi vagy rendesen körülmetélkedtél-e?

Ha nem vagy férfi de van férjed vagy gyerekeid, ők körülmetéltek-e?


Ha bárki van a családodban metéletlen, azt írtsátok vagy fojtsátok meg azonnal. A Biblia ugyanis írja, hogy az ilyeket le kell ölni!


(Mondtad, hogy egy szót se változtatsz a törvényen.)

2020. jan. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/67 imakommandós ***** válasza:
23%

Miért gondolom kedves Mirőlszól.

Te tanultad-e a tórát?

Ha tanultad akkor milyen szinten tanultad? Általános teológiát, vagy voltál valami mester kurzuson pluszba? Pl rabbi képzőn jártál-e? Mégis honnan veszed, hogy a teljes tóra vagy bármelyik része értelmetlen kapcsolati rendszerbe van az emberiséggel? Konkrétan pl a homoszexualitással kapcsolatos erkölcsi parancs? Az ilyen kijelentések árulják el, hogy egy keresztény olyanokat erősitget amit maga sem ért. Indokold meg az állitásod és akkor megcáfolom, hogy hol tévedsz. Témához nem tartozó meg okoskodó kérdésekre nem fogok válaszolni.

Tudod én nem vagyok szakmabeli, de olyantól tanulok aki ről tudom, hogy tudósa a Tórának. Valamennyire....

2020. jan. 15. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/67 anonim ***** válasza:
69%

Már elmondtam neked: a körülmetélkedés minden férfinak KÖTELEZŐ.


Amíg nem vagy körülmetélve hiteltelen minden amit mondasz!


A körülmetélésed után idézgess legközelebb a Bibliából, köszi!

2020. jan. 15. 03:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/67 anonim ***** válasza:
56%
Hol írtam ilyeneket? Sehol. Mindig ez a probléma, hogy összetett mondatokat sem képes valaki értelmezni, de már a tórát tanulmányozná... Meg is látszik sajnos.
2020. jan. 15. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/67 anonim ***** válasza:
41%

Jaj bocsi, azt hittem engem kritizálsz.

Összekevertelek imakommandóssal.


Viszont akkor ő ezek szerint nem nagyon válaszol. Belé folytottuk a szót.

2020. jan. 15. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/67 anonim ***** válasza:
83%

Én is homoszexuális lány vagyok, és hozzá katolikus, de én Isten szeretetét akkor éreztem először, amikor erre rájöttem, és ebben is azt éreztem, hogy Isten szeret, és ő alkotott valamiért melegnek. Valami küldetésem biztosan van, és ebbe a pakkba tartozik a beállítottságom is, na :D Nekem a szűk családomban nagyon furcsán kezelik a vallásosságot, csak 4 évig titkoltam azt, hogy katolikus hívő vagyok, szerintem azt hogy meleg vagyok, már tudják xDD


Nagyszerű a hozzáállásod, és nagyon jó hallani, hogy nem vagyok egyedül, vallásosságot illetően nem csak olyan opció jön elő, hogy "a pokolra jutsz, he!" (ha lenne öt forintom akárhányszor ezt mondja nekem vki, már gazdag lennék xd)


Támogasd és legyél vele nagyon megértő, beszélgessetek a témáról, problematikájáról, ha ennyire jó a kapcsolatotok. Ráadásul a Bibliában sokkal inkább a szeretet, a másik és saját magad elfogadása van benne, és mindig ezen van a hangsúly, a katolikus lexikon szerint a homoszexuális aktus az kb. olyan szintű, mintha két ember házasságon kívül létesít intim viszonyt. na de gyakorlatilag utóbbival nem foglalkozik túl sok ember :D


a melegek is Isten bárányai, őket is szereti Isten, és értékes tagjai az emberiségnek. Isten a szivárvány által kötött szövetséget az emberiséggel!

2020. márc. 1. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!