Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A lányom ma azt mondta, hogy...

A lányom ma azt mondta, hogy ő a lányokat szereti, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Istenfélő emberek vagyunk a férjemmel, házasságig vártunk az első szexuális tevékenységünkkel, minden második vasárnap templomba járunk, mert mi ezt az utat választottuk. Van két gyermekünk, egy fiú és egy lány, a fiú az idősebb, mindig is jó tanuló volt, jelenleg pedig egyetemista. A lányunk most tizenegyedikes, ő is nagyon jól tanul, egy hármasa van, a többi pedig négyes ötös. Sokat foglalkozunk velük, rengeteg programunk van együtt, nincs olyan, amit ne beszélnénk meg. Ők is keresztények, a lányom nemsokára tervez bérmálkozni, azonban délelőtt leült velünk a férjemmel, és elmondta, hogy nem bérmálkozhat, ugyanis ő vétkezett, mivel a lányokat szereti. Úgy érzem, tévesen neveltem, hiszen mi az apjával akkor is szeretni fogjuk, ha nem heteroszexuális, Isten gyermekei vagyunk mindannyian, de nem lehetünk egyformák. Büszke vagyok rá, hogy elmondta, de nem tudom, mit tehetnék, hogy segíthessek neki és támogassam. Az apja is ezen a meggyőződésen van, soha nem tudnánk kitagadni vagy bármi féle módon bántani egyik szerettünket vagy felebarátunkat csak azért, mert leszbikus vagy homoszexuális, ez is teljesen normális. Normális, mint hogy reggel felkel a Nap, majd a Hold éjjel nyugatra küldi.

Úgy érzem, mégis rossz szülő vagyok, amiért a kislányom úgy érzi, szégyenkeznie kell. Sosem neveltem erre, és fogalmam sincs, hogyan győzzem meg arról, hogy ő úgy tökéletes, ahogy van.



2020. jan. 4. 21:50
1 2 3 4 5 6 7
 51/67 anonim ***** válasza:
80%

Többször végigolvastam ezügyben a Bibliát, és minden mások erre vonatkozó idézetét, de egyikben sem találtam olyat ami a homoszexuális emberek párkapcsolatára vonatkozna.

Az azonban elég sok helyen világosan le van írva benne, hogy egyik ember sem ítélkezhet a másik felett. Persze ahogy nézem, te a #46-hoz bemásolt szöveget is magadra vetted, ezek szerint azt gondolod te magad vagy Jézus. Akkor meg kár is lenne ezzel vitatkozni, vagy bármi másról.

2020. jan. 13. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/67 anonim ***** válasza:
68%

Nem értem, hogy Szodomának mi köze van a melegséghez?


A Leviták könyve pedig a pogányok áldozatait és szokásait tiltja, nem a melegséget. Ha megnézéd jobban a könyvet:


"Gyermekeidet ne szolgáltasd ki, hogy Molochnak szenteljék, ne szentségtelenítsd meg ezáltal Istened nevét. Én vagyok az Úr."

Leviták könyve, 18 - Bíblia Católica Online


"Gyermekeidet ne szolgáltasd ki, hogy Molochnak szenteljék, ne szentségtelenítsd meg ezáltal Istened nevét. Én vagyok az Úr."

Leviták könyve, 18 - Bíblia Católica Online


"Gyermekeidet ne szolgáltasd ki, hogy Molochnak szenteljék, ne szentségtelenítsd meg ezáltal Isten nevét."


Mivel akkoriban a rituális fajtalankodás és erőszakoskodás megszokott volt a pogány vallásokban, azokat akarta ezzel betiltani a Léviták könyve.

Semmiképpen sincs szó melegekről vagy leszbikusokról benne.


Főleg NEM tilt be szerteten és elfogadáson alapuló kapcsolatot.

2020. jan. 13. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/67 imakommandós ***** válasza:
17%

"Az azonban elég sok helyen világosan le van írva benne, hogy egyik ember sem ítélkezhet a másik felett. Persze ahogy nézem, te a #46-hoz bemásolt szöveget is magadra vetted, ezek szerint azt gondolod te magad vagy Jézus."


Én pedig akkor nem látom értelmét a további beszélgetésnek ha olyat adnak a számba amit nem állítottam. Az idézetet azért csatoltam, mert amint a pillanatnyi helyzet is tükrözi, sajnos sokan távol vannak attól a szeretet fogalomtól amit a Biblia és Jézus képvisel és ez igaz az ítélkezésre is. Megkérdezhetem kedves Mirőlszól, hogy tettél e már bizonyságot valaha is embereknek a cselekedeteik erkölcsi vonatkozásáról? Ha igen akkor az érvelésed szerint magad is itélkeztél emberek felett, ha pedig nem akkor eddig engedetlen voltál Isten akaratával szemben: Ján 16:8 És az, mikor eljő, megfeddi a világot bűn, igazság és ítélet tekintetében:

2020. jan. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/67 imakommandós ***** válasza:
46%

@52!

Akkor ne köntörfalazzunk!

Ezt magyarázd meg, hogy nem úgy van hanem máshogy:


3Móz 20:13 És ha valaki férfival hál, úgy amint asszonnyal hálnak: utálatosságot követtek el mindketten, halállal lakoljanak; vérük rajtuk.

2020. jan. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/67 anonim ***** válasza:
30%

Mit jelent úgy hálni férfival mint asszonnyal hálni?


Ha valóban szexuális aktusról lenne szó, akkor miért nem elég az eredeti szövegben a "hálni" ige?

(Ami mindentütt kifejezi a szexuális aktust a Bibliában.)


Miért kell duplázni?


(Egyébként azért, mert nem arról szól...)

2020. jan. 13. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/67 imakommandós ***** válasza:
59%

Alvásról?

Ne aludjon egy férfi ugyanúgy egy másik férfival mint ahogy asszonnyal szokott? Vagy ha igen halállal lakoljanak? Utálatos dolog ez az együtt alvás nem? Meg kirekesztő is szerintem. Hisz mit ártanak ezzel? Mi lesz a következő? Együtt étkezés kriminalizálása?

2020. jan. 13. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/67 anonim ***** válasza:

Elolvastad a 3Móz20-at a 10-től 21-ig? Neked nem úgy látszik ez mint egy utasítás arra vonatkozóan, hogy ne keféljen mindenki mindenkivel bárhogy bárhogyan? Erre hoz fel példákat. Látod benne van az is, hogy attól bűn paráználkodni más feleségével, mert az a felebarátod nője és nem a tiéd. De ha mondjuk az a nő senkié sem volt, de a férfinak volt már felesége, simán hazavihette azt a nőt is aki addig nem volt senkié, aztán már házasok is lettek.

Szerinted azt jelenti megtartani a törvényt, hogy Isten Izráel fiainak akkori körülményeire hozott rendelkezéseit törvényi szintre emeled? A törvény a tízparancsolat volt. A kőtáblás.

Amit itt olvasol, azok Istentől való rendelkezések arra vonatkozóan, hogy hogyan ne pusztuljanak ki ezek a barbár állatok. Le is írja: "Tartsátok meg minden rendelésemet és minden végzésemet, és azokat cselekedjétek, hogy ki ne okádjon titeket az a föld, a melybe én viszlek be titeket, hogy ott lakjatok."

Ezek a rendeletek védik őket a fertőzésektől, vérfertőzéstől, betegségektől, beltenyészettől. Az, hogy ne hálj más nőjével, a feleséged anyjával, a lányoddal, a testvéreddel, férfiakkal, menstruáló nőkkel, állatokkal, az apád feleségével (aki nem az anyád), a fiad feleségével, sem apád sem anyád lányával (így külön), se a nagynénéddel, a törvény szerint annyit jelent, hogy ne paráználkodj. Mert nem volt gond házasságon belül szexelni, bárki akit a férfi hazavitt, a házastársa lett. Ezért esetükben a ne paráználkodj azt jelentette, hogy, ne rakj be bármit bárhova barmikor annak se aki egy fedél alatt él veled, vagy a te kertedben legel, és ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy mi törtènhet két ember között, ha azok szeretik egymást.


Vagy szerinted ez a rész mire való?: "Ha pedig elveszi valaki az ő fiútestvérének feleségét: vérfertőzés az; az ő fiútestvérének szemérmét fedte fel; magtalanok legyenek."

Mert ugye a fiútestvéred feleségével mitől lennétek vérrokonok? Esetleg félő, hogy az így született gyerek közti vérrokonságot már nehezen tudták volna követni, és így unokatestvérek között is lett volna kapcsolat, mert azt már tényleg nem lehet követni, hogy apád testvérének feleségének azon lányaival, akik apád testvéreitől lettek ne hálj. De ugye azt mégsem lehetne mondani, hogy az egy mindenkori törvény, hogy nem hálhatsz a testvéred feleségével, mert egy másik sztoriban meg mintha éppen az lenne a feladat, hogy a fiútestvére feleségétől támasszon utódot. Ha szerinted minden törvény amit az ószövetségi történetekben találsz, akkor most helyes vagy nem helyes elvenni a fiú tesód feleségét, özvegyét?

2020. jan. 13. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/67 anonim ***** válasza:
Az #53-ra is valaszolok neked. Semmit nem adtam a szádba, te vetted magadra, hogy az a dolgod neked is mint Jézusnak. Pedig nem. Erre újra ezt teszed egy másik igével. Komolyan azt gondolod, hogy ez azt jelenti te mondhatsz ítéletet más emberek felett? Nem. Aki majd eljön, az hoz ítéletet. Azzal kezdi, hogy ne botránkozz meg másokon! Te a bűnt elítélheted, felismerheted, és főleg elkerülhetnéd, de nem mondhatod egyetlen emberre sem, hogy bűnös. Ezt kizárólag Isten teheti meg. Fogalmam sincs hányszor, hányfélekeppen írják le ezt a Bibliában, de tutira nem egyszer. Nem dolgod ítélkezni, és jogod sincs hozzá.
2020. jan. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/67 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem hagyjuk ezt a vallási fanatikust, egyszerűen nem érti meg és nem fogja fel amit írnak neki.


Még az is lehet (botrányos lenne) hogy evett már életében disznóhúst.

Amit minden körülmények között tilt a Biblia és agyon kell verni azt aki eszik belőle.

Lehet a fejébe szált a szalonna.

2020. jan. 13. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/67 imakommandós ***** válasza:
29%

Kedves Mirőlszól! Nagyon illik rád a hiperkegyelmet vallók retorikája. Akik azokat a keresztény bibliatanítókat akik bünökkel kapcsolatban hirdetnek ugyanígy bélyegzik meg. Itélkezők, farizeusok, törvénykezők. Az a baj ezzel, hogy a hazugság mellett törtök lándzsát. A bűngyülöletet állitjátok be gyűlölködésnek és azt várjátok, hogy amit Isten is utál azt fogadjuk el normálisnak, mintha Isten soha nem is pusztította volna el Szodomát kénes tűzesővel. Nem tudom kedves Mirőlszól, hogy tudatosan tájékoztatod félre az embereket vagy tényleg tudatlanságból állítasz ennyire nyilvánvaló hazugságokat, hogy a Biblia nem beszél a homoszexualitásról, de véred rajta.


"Ezért esetükben a ne paráználkodj azt jelentette, hogy, ne rakj be bármit bárhova barmikor annak se aki egy fedél alatt él veled, vagy a te kertedben legel, és ennek semmi köze nincs ahhoz, hogy mi törtènhet két ember között, ha azok szeretik egymást."


Idekevertél ám nemi erőszaktól kezdve mindent, csak hogy kijöjjön a csúsztatás, de a szövegkörnyezetben az egész fejezetben szó sincs erőszakról, tehát csak azokról lehet szó akik önkéntesen vágyakoznak ilyen szerelmi kalandokra, azaz a konkrét esetben egy férfi férfival szeretne hálni az utálatos és halálos bűn akkor is ha a másik is beleegyezik. Amikor a Biblia homoszexualitásról beszél, akkor sehol se szűkíti le a mondat jelentését úgy, hogy az csak erőszakra vonatkozna, és a törvényről tanitva Jézus szavait nem ártana megfontolnod neked sem és azoknak akik próbálják liberálisan kezelni: Máté 5:19 Valaki azért csak egyet is megront e legkisebb parancsolatok közül és úgy tanítja az embereket, a mennyeknek országában a legkisebb lészen; valaki pedig cselekszi és úgy tanít, az a mennyeknek országában nagy lészen.


Többet nem kívánok ezzel foglalkozni, megtartom az utolsó szó jogát az igazi szeretetet hirdetőknek akiknek a legfontosabb az emberek érzékenysége, az pedig hogy Isten mit gondol irreleváns.

2020. jan. 14. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!