Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek azért történik...

Szerintetek azért történik velem mostanában mindig rossz dolgok mert nem hiszek többé Istenben?

Figyelt kérdés

Amióta nem hiszek benne rossz dolgok történnek velem. Olyan dolgok jöttek be az életembe, amik megakadályozhatnak a céljaim elérésében és amiktől az egész jövőm függ.

Előtte is voltak már rossz dolgok, de nem olyanok amiknek ilyen komoly tétjük van. Nem érdekes mik ezek a dolgok, csak az a lényeg, hogy szerintetek ezt Isten csinálja velem? Én elfordultam tőle, mert az apró dolgokban sem segített, és nem éreztem, hogy velem van. Azóta én már inkább a tudományban hiszek, nem Istenben, meg mennyországban...stb.

De mégis úgy érzem mintha azóta valami ártani akarna nekem, mert pont akkor amikor eltervezek valamit, amikor kitűzök egy célt, egy álmomat akarom megvalósítani, pont olyankor váratlanul jön valami dolog, ami gátol az egészben és lőttek a céljaimnak. Ő tényleg azért okozna rossz dolgokat az életembe, mert én már nem tudtam többé hinni benne? Tényleg ilyen kegyetlen? Ha nem ő az, akkor tényleg csak véletlen lenne, hogy egyre távolabb kerülök a céljaimtól?



2020. ápr. 4. 22:43
1 2 3
 21/25 Tevenyereggyarto ***** válasza:

Ezt kaptam privátba válaszul a legutobbi kommentem első bekezdésére (amit amúgy nem értek ,hogy miért privát, semmi olyan nincs benne na mindegy):


“Így talán közelebb kerülsz a válaszhoz

Az üzenet: Az Ádám és Éva történet az akkor volt, mikor Te kisgyerekként az első gonosztettedként elcsentél egy sütit az asztalról, mikor otthagyott vele édesanyád, mondva, hogy ne azt edd meg, de tehozzád odajött a kígyó, és vettél egyet. Utána tudtad, hogy anya tudja ezért zavarbajöttél, úgy tettél, mintha nem te lettél volna az, rákented a húgodra, stb. Dehát kizökkentél az ártatlanságból, nem vagy már tökéletes, mert minden mindenre hatással van, stb.

Nem azt mondom, hogy látnok vagyok, csak megpróbáltam kicsit közelebb vinni hozzád, hátha így könnyebben magadra ismersz benne. Mert ha azzal a gondolattal olvasod az Igét, hogy ez Isten szava hozzád, ez az Igazság, és az igazságot keresed benne, megtalálod. De nehogy már az első kígyó magába szorítson.

Isten kegyelmes. :) maga jött le és szenvedett el mindent helyetted. Mindent odaadott neked. Elfogadtad? Odaadtad neki a szenvedésedet? Még a legnagyobb Ghandik sem tudnák befogadni Isten Hatalmas Szeretetét, olyan hatalmas, kimeríthetetlen.

Sok a kérdés, a Biblia a válaszok könyve, és szerintem ne add fel.

A különféle irányzatok lehet furcsán hangzik, de ugyanazt mondják el, csak más szavakkal, más hagyományokban, de az Út akkor is Jézus. Kinek melyik nyelv az érthetőbb, hol kap saját megértést valamelyik igeversről hirtelen.”


Na majd nemsokára kicsit kielemezzük ezt.

2020. ápr. 6. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Tevenyereggyarto ***** válasza:

“Az Ádám és Éva történet az akkor volt, mikor Te kisgyerekként az első gonosztettedként elcsentél egy sütit az asztalról, mikor otthagyott vele édesanyád, mondva, hogy ne azt edd meg, de tehozzád odajött a kígyó, és vettél egyet. Utána tudtad, hogy anya tudja ezért zavarbajöttél, úgy tettél, mintha nem te lettél volna az, rákented a húgodra, stb.”


És tudod ,hogy a Biblia alapján hogy folytatódik a történet ? Édesanyánk észreveszi a “bűnt” és erre úgy megharagszik ,hogy kitagad a családból és kidob az utcára. Évekkel később még az unokáját is utálni fogja amiért én annak idején elcsentem a sütit. Sőt, még csak nem is magamtól csentem el mert a szomszéd Gyuri (aki épp vendégeskedett nálunk) buzdított a rosszra mondván ,hogy “anyád azt mondta ,hogy megeheted”. Erre anya levágja Gyuri lábát mielőtt engem kidobna. Kb ilyen az Ádám-Éva történet. Addig oké ,hogy rájuk megharagudott Isten (holott ő volt a hülye amiért a kert közepére tette a tiltott fát s neki teremtette a legkívánatosabb gyümölcsöt. Pedig a fa nélkül is elvoltak ott minek kellett azt oda rakni...) de miért kell a leszármazottjaik is szívjanak miattuk ? Avagy anyám miért utálja az unokáját miattam ?


“Mert ha azzal a gondolattal olvasod az Igét, hogy ez Isten szava hozzád, ez az Igazság, és az igazságot keresed benne, megtalálod.”


Mármint mire igazság ? A benne levő erkölcsi tanácsok szépek és jók de szerintem a 21. században nem új dolog hanem alap kellene legyen az ,hogy pl ne ölj/ lopj, legyél elfogadó másokkal szemben stb. Az olyan régmúlti törvények mint a már nem szűz lány megkövezése vagy a házasság előtti szex tiltása idejétmúlt dolgok, amúgy sem tartja be már őket senki (az utóbbi mondjuk pont betartja pár ember). Vagyis van a Bibliában igazság, már amire.


“Isten kegyelmes. :) maga jött le és szenvedett el mindent helyetted.”


Az ószövetségben felvázolt Isten minden csak nem épp kegyelmes, inkább kegyetlen. Az újszövetségi istenkép már valamivel toleránsabb de az hótziher ,hogy ő helyettem nem szenvedett el semmit. Elszenvedte Jézusként azt amit ő már jóelőre eltervezett és ezzel “megváltott minket bűneinktől” ami amúgy neki egy gondolatába került volna, nem kellett volna ekkora felhajtás. Ha én lennék egy mindenható isten akkor biztos nem hagynám halomszámra szenvedni a saját teremtményeimet, elvégre ha én teremtettem mindent akkor minden felelősség az enyém. Az a minimum ,hogy kitalálok valami “megtisztulás” félét az embereimnek.


“Még a legnagyobb Ghandik sem tudnák befogadni Isten Hatalmas Szeretetét, olyan hatalmas, kimeríthetetlen.”


Szerintem azért nem tudják befogadni “Isten Hatalmas Szeretetét” mert egyszerűen nem találják. Az élet valahogy sehol sem egy végtelenül szerető Istenről mutat bizonyságot. Persze ilyenkor jönnek “a Föld a Sátán uralma alatt van, ezért nem látod Isten szeretetét” igék....


“Sok a kérdés, a Biblia a válaszok könyve, és szerintem ne add fel.”


Hát, a Biblia nem igazán a válaszok könyve. Inkább az ezeregy értelmezés könyve. Persze a saját kérdéseire megadja a saját válaszait a maga módján.


“A különféle irányzatok lehet furcsán hangzik, de ugyanazt mondják el, csak más szavakkal, más hagyományokban, de az Út akkor is Jézus. Kinek melyik nyelv az érthetőbb, hol kap saját megértést valamelyik igeversről hirtelen.”


Nem, nagyon nem ugyan azt tanítják. Még Jézus is épp hogy benne van mindegyik irányzatban, de ott sem egységes. Sőt, még adott felekezeten belül az emberek közt is vannak értelmezés beli eltérések, sokszor igen lényeges eltérések.

2020. ápr. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:

Azt én sem értem, hogy miért kell nekünk szenvedni Ádám és Éva bűnei miatt? Igaz, hogy egy fajból: az emberi fajból származunk mind, de mi nem tehetünk az ő bűneikről. Olyan ez mintha én most csinálnék valami nagy marhaságot, és ezért a dologért a föld másik felén élők szenvednének az én bűnömért, olyanok akik nem is ismernek és semmi közük hozzám. Vagy mint azt már előttem is említették, a gyerekeim, unokáim szenvednének azért amit elkövettem.

Olyan ez mint amikor a nácik leszármazotjai, szenvednek a náci nagyapjuk bűneiért például. Tehet viszik magukkal tovább a bűnt egy életen át, és az összes leszármazott hordani fogja tovább magával.


Mi is így vagyunk. Mi nem tehetünk arról, hogy Ádám és Éva "hülye" volt, úgyértem, hogy könnyen befolyásolható. És ezt Istennek is tudnia kéne, hogy ne minket büntessen ezért.

Mert ez olyan mintha általánosítana. Tehát ha ők elkövették ezt, akkor biztos minden ember ilyen és mindenki elköveti. Szóval ez általánosítás.


Fura dolog ez. Hogy mit és miért tesz Isten?

2020. ápr. 6. 21:03
 24/25 KZitus ***** válasza:
45%
"Nemrég feltettem egy olyan kérdést, hogy attól még lehet-e sikeres valaki, hogy nem hisz Istenben? És ott olyan válaszokat kaptam, hogy a siker nem attól függ, hogy valaki hisz-e vagy sem." - te komolyan azt hiszed, hogy az életed sikeressége az itt leírt válaszokon múlik??!! Nem inkább azon, teszel-e érte valamit?
2020. ápr. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem hiszem azt, hogy az itteni válaszoktól függ a sikerességem. De annyiban igazuk volt, akik azt mondták, hogy attól még simán lehet valaki sieres, hogy nem hisz Istenben, hogy ha jobban belegondolunk egy csomó rossz ember van/volt, aki nem volt vallásos, és mégis sikeres élete volt. Gondoljunk csak a nagy történelmi alakokra, diktátorokra. Sokan közülük sikerekkel teli életet éltek, és nem hiszem, hogy annyira hittek volna Istenben.

Én a szabadakaratba hiszek, és szerintem ha nagyon akarunk valamit és nem adjuk fel akkor elérjük a céljainkat Isten nélkül is, mert volt már ilyenre példa, sőt a mai napig van, hogy valaki nem hisz benne mégis megvan mindene, és boldog élete van.

2020. ápr. 6. 23:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!