Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj Jehova Tanúival?

Mi a baj Jehova Tanúival?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy szektások, meg hogy keresztény szempontból tévtanítók, de ezek miben nyilvánulnak meg? Olyan jámbor embernek tűnnek. A tanításaikat meg annyira nem ismerem, hogy azt megítéljem.


Nem bántani szeretnék bárkit is a kérdéssel, csak kíváncsi vagyok.



2020. jún. 15. 18:44
1 2 3 4 5 6 7
 11/64 anonim ***** válasza:
95%

"Szoktam látni őket néha, hogy ilyen kis gurulós táskával álldigálnak, de eddig csak egyszer jött oda hozzám, mondjuk ő eleinte nem is közölte, hogy tanú."


Velem sem közölte azonnal, illedelmesen köszönt, először megkérdezte mikor indul a busz, az után hogy leülhet-e, gondoltam ő is ugyan arra a buszra vár, majd egyszer csak a semmiből elkezdte a térítést.

2020. jún. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/64 anonim ***** válasza:
31%

ööö... ez valakinek a videója. Ha megnézed a többit amit feltöltött a csatornára, hát enyhén kérdőjeles, hogy tényleg a JT áll-e mögötte. Mondjuk gondolom téged nem érdekel.


Majd én is töltök fel gyerekmegerőszakolós, elevenenmegégetős, kiírtós, vérfertőzős stb videókat, hogy megmutassam milyen volt az ószövettség! Az is olyan kis bűbájos.

2020. jún. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/64 anonim ***** válasza:
71%

#1 vagyok.

Szívesen válaszolnék a kérdezőnek, de ahogy látom, annyira utálják a JT-t, hogy ha bárki, bármilyen jó dolgot mond róluk, azonnal megy a tömeges lepontozás, függetlenül attól, hogy ez igaz-e.

A Biblia korszerűsítése, amit csináltak, nem olyan különleges dolog. 2000 év alatt azért összeszedtek az egyháztudósok pár dolgot, amit nehéz megmagyarázni, és ők ebből próbáltak néhányat kijavítani.

Például olyat, hogy lehet az, hogy egy végtelenül jó isten fenntart egy olyan helyet, ahol végtelenül sokáig fognak kínozni téged.

Mivel a Bibliában amúgy ott van, hogy a poklot a végítéletkor megsemmisítik, ezért ők úgy gondolják, hogy ekkor minden bűnöst is megsemmisítenek.

Ugyanígy a Bibliában ott van (többek között) az is, hogy a pokol nem egy kínzóhely, hanem egy nyugvóhely, ahol öntudatlanul pihennek az emberek, ők ezt hiszik.

Mondjuk sokkal humánusabb, normálisabb és hihetőbb, mint bármi más.

Azzal együtt, hogy a Bibliában ott van az IS, hogy a pokol egy kínzóhely.

2020. jún. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/64 anonim ***** válasza:
10%
Képmutatás...
2020. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/64 anonim ***** válasza:
95%
Nekem semmi bajom velük. Mondjuk csak azóta, mióta leszoktak erőszakos térítési kísérleteikről. A '80-a években Budapesten egyenesen menekülni kellett előlük, főleg a metró aluljáróiban. Ma már csak állnak a közterületen, mellettük az Őrtornyos füzetekkel teli állvány, és akit érdekel odamegy hozzájuk. Nem törik rám az ajtót sem. Az elmúlt időszakban évente egyszer becsöngetnek a kaputelefonon, elmondják miért jöttek, közlöm hogy nem érdekel, és ennyi. A telefonos ügynökök és "kutatók" sokkal zavaróbbak. Ami ellenük szól, az szektás jelleg. Az, hogy akit már behálóztak, at minden erővel igyekeznek a nem jehovista ismerőseiről / családtagjairól leválasztani.
2020. jún. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/64 anonim ***** válasza:
11%

Jehovások látogattak meg, kaput nyitottam, nem kérdeztek, bejöttek szó nélkül, és már az udvaron magyarázták, hogy ők a Jehova igéjét hirdetik, az egyetlen igaz vallás, stb blabla


Megkértem őket, hogy menjenek el, erre nekem nincs most időm.


Ők rám förmedtek, hogy a hitre mindig van idő, nem taszíthatom el magamtől az igaz hitet, mert különben örök pusztulás szenvedés vár rám. ---


Barátom, ez egy hazug szöveg egy hazug embertől, aki ismeri JT- az tudja hogy nem ez a stílusuk, ahogy te itt előadod a saját szavaiddal, lejáratási célból mivel magad semmiféle módon az evangéliumot nem hirdeted!!! Nem ők förmedtek rád, hanem fordítva, ahogy mutatod!


Ami meg a hiteles választ illeti, itt van:

[link]

2020. jún. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/64 anonim ***** válasza:
79%

"az egyetlen őssejtből való evolúciós leszármazás és fajátalakulás csupán egy társadalomra erőltetett tudományos hipotézis"

Innen kezdve a többi hazugságuk NEM ÉRDEKEL!

2020. jún. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/64 anonim ***** válasza:
44%

Én közel 30. éve vagyok Jehova Tanúja.

Nem mosták át az agyam, nem loptak el tőlem semmit, nem köteleztek, hogy tagadjam meg a családomat, vagy ne találkozzak velük. Soha nem voltam erőszakos, mert figyelembe veszem Jézus szavait.

(János 6:44) 44 Senki sem jöhet hozzám, csak ha vonzza őt az Atya, aki küldött engem. . . .

Amit tanultam, láttam, semmiben sem köteleztek elfogadásra, magam önszántából döntöttem el, hogy a Biblia igazságait ismertem fel.

Szomorú, ha némelyek nem olyan módon állnak a hirdető munkához, ahogyan tanitják a Teokratikus iskolán.

Isten soha nem oszlatta fel a népét néhány helytelencselekvő miatt, hanem kiszürte ezeket.

Személy szerint Én Jehova miatt vagyok itt elsősorban, és a megváltó királyom, Jézus tanitása szerint.

Aki pedig nem ide tartozik, az előbb utóbb, kiesik, lemorzsolódik.


Nagyon nehéz elhinni, hogy némely Tanú, olyan mondatokat használ a szolgálatban, amiket itt vádként felhoznak. De ha még is igaz, az elképesztő, azt mutatja, hogy nem értette meg a keresztény életnek, és a szolgálatnak a lényegét.

Csak azt nem értem ezzel kapcsolatban is némelyektől, hogy ha egy közeli ismerősük hibájáról van szó, azonnal tudnak mentséget, megbocsátást kieszközölni. Pedig azt tanuljuk, hogy mindenkinek meg kell tudni bocsájtanai, olyan módon, ahogyan Isten is megbocsájt. Ha úgy bocsájtana meg Isten, ahogy ezek az emberek, nem tudom mit szólnának hozzá.


Némely vallásokban, akik népszerűségeknek örvendenek, még a Bibliában leirtak alapján, halálos bűnökre is tudnak mentséget találni. Amivel Istent tüntetik fel hamis szinben. De az nem baj, mert "hozzájuk" tartozik. (János 15:19) . . .a világ kedvelne benneteket, hiszen az övéi lennétek.. . .

2020. jún. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/64 anonim ***** válasza:
90%

"nem loptak el tőlem semmit"

Nem lopták el hogy megünnepeld mások születésnapját, névnapját, a karácsonyt, a szilvesztert...?

Nem lopták el az esélyt egy túlélésre egy baleset, betegség esetén, ha ahhoz vérátömlesztés/ véradás kellene?

2020. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/64 anonim ***** válasza:
28%

19.

Nem lopták el. Én a Biblia alapján egyetértek azzal, hogy a keresztény életet élők, különböznek a nem keresztényktől. Olyan dolgokban is, ami általánosságban más embereknél megszokott. A Nem tanúk irásai alapján, több helyen olvastam olyan emberek beszámolóit az ilyen ünnepekről, amik ismeretlenek voltak Isten választottainak körében, akár a Héber időkben, akár a keresztény időkről beszélünk.

A vérátömlesztéssel kapcsolatban pedig sok sok orvost kérdeztem meg magam is, akik közül volt aki azt mondta, hogy a rokonainak, nem adna vért.

A vérátömlesztéssel kapcsolatban pedig sajnos Magyarországon le vannak maradva tájékozódtságilag is. Ugyan is más fejlettebb országokban, már nem Tanúk is többen kérik a vérnélküli műtéteket.

Miért nem mered megnézni az ilyen szakorvosok véleményét, nyilatkozatát?

Személy szerint is foglalkozom az anatómiával, bár nem vagyok és nem is leszek orvos. A hemoglobinről, sokat lehet olvasni, és annak a szintjéről is. Sőt magának a vér összetételéről, és kockázatairól.


Jó lehet, Magam sem azért nem fogadom el, elsősorban, mert orvosi okokat látok ebben. Az másodlagos. Elsődlegesen Isten vérre vonatkozó elrendezése miatt, mely alapján, minden élőtől. embertől is, számonkéri a saját vérét, amiben az élete van minden egyes személynek.

2020. jún. 15. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!