Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj Jehova Tanúival?

Mi a baj Jehova Tanúival?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy szektások, meg hogy keresztény szempontból tévtanítók, de ezek miben nyilvánulnak meg? Olyan jámbor embernek tűnnek. A tanításaikat meg annyira nem ismerem, hogy azt megítéljem.


Nem bántani szeretnék bárkit is a kérdéssel, csak kíváncsi vagyok.



2020. jún. 15. 18:44
1 2 3 4 5 6 7
 51/64 anonim ***** válasza:
17%

50."Te tudod,hogy más mit èrez,akkor amikor nemèrző módon írsz"


Elègè könnyen èrthető!


Te úgy beszèlsz az előbbiekben,mindha tudnád,hogy a tanúk mit èreznek,ès mivel az èrzèseiket kívülről sem èrzed Jehova iránt,így nemèrző módon, hamis kritikával reagálsz a tanúk èrzèseire,amihez jogod nincs,a másik hitèt finumul kigunyolni akkor amikor mèg nincs is igazad.


Remèllem èrthető vagyok.

2020. jún. 19. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/64 anonim ***** válasza:
91%

Vidiripi


"Te úgy beszèlsz az előbbiekben,mindha tudnád,hogy a tanúk mit èreznek,ès mivel az èrzèseiket kívülről sem èrzed Jehova iránt,így nemèrző módon, hamis kritikával reagálsz a tanúk èrzèseire..."


Ezzel pusztán csak annyi a probléma hogy semmit de az égvilágon semmit nem írtam Jehova tanúinak az érzéseiről.

Tudod azok foglalkoznak Jehova tanúi érzéseivel akik arról írnak hogy Jehova tanúi hogyan viselkednek a kiközösített tagokkal. Legyen az akár szülő gyermek kapcsolat.

Pl. hogy egy szülőnek hogyan kell tekintenie a kiközösített gyermekére. Na ez határozottan egy olyan érzés amiről valóban semmit de tényleg semmit nem tudok. És arról sem tudnék semmit mondani hogy ebben a helyzetben vajon milyen érzéseik lehetnek! Ezt állíthatom teljes bizonyossággal.

Milyen hamis kritikával reagálhatnék én a tanúk érzelmeire amikor nem is írtam az érzelmeikről. Én nem mondtam meg egyetlen tanúnak sem hogy mit érezzen vagy mit ne érezzen.

De talán azzal lehet a probléma hogy te nem azt érted érzelem alatt amit én értek alatta. Szóval talán leírhatnád pontosan hogy mire is gondolsz valójában!

Ne ködösítve és talányokba burkoltan fogalmazz hanem egyértelműen és nyíltan hogy érthető legyen mit gondolsz!


"...a másik hitèt finumul kigunyolni akkor amikor mèg nincs is igazad."


Ha nincs igazam akkor azt meg lehet cáfolni. És az igazság az hogy nem gúnyolódom. Persze te láthatod így de a kérdés az hogy miért így látod? Bizonyára bölcsen fogod megírni azt amit kell! Használd Isten szavát mert...

“Mert Isten igéje élő és ható, élesebb minden kétélű kardnál,és áthatol az elme és a lélek, az ízületek és a velők szétválásáig..."

2020. jún. 19. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/64 anonim ***** válasza:
24%

35."Ezèrt aztán az sem gond,ha fegyveriparban benne vannak"

Ès nem fèlsz most ha kezdemènyezve lessz az állitásaid ès az utad a börtön felè vezetne,mert annyira egyszerű ügyről beszèlsz,hogy ha nem tudod bizonyítani 2-3 tárgyalás elèg a hamis állitásodra.

Mièrt nem írod ezt azokra akik valóban gyártják a fegyvert.

A tanuk meg sem fogjak a fegyvert nem,hogy gyártsák.Ennyit kell tudnia egy olyan embernek aki állitolag ismeri Jehova Tanúit.

2020. júl. 9. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/64 anonim ***** válasza:
88%

Vidiripi


Úgy érti hogy részvényesként vannak benne a fegyveriparban.

2020. júl. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/64 anonim ***** válasza:
100%

Részvényesként vannak benne, de ez teljesen mindegy.

Ez azt jelenti, hogy számukra a haszon fontosabb, mint az erkölcs.

Ezt aztán lehet csűrni és csavarni - de attól még igaz marad.

2020. júl. 9. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/64 anonim ***** válasza:
0%

Milyen rèszvènyeskènt egy Tanú nem vállal munkát mèg ott se ahol civil szemèlygépkocsit gyártnak ès a hadseregtől felválalják,csak egy alkatrèszt a pld.a tank lánctalphoz.Akkor mègis milyen rèszvènyről beszèlsz ami mèg ennèl is kènyesebb.

Igen,a te vallásod,ha kell a háboruba küld.

2020. júl. 10. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/64 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


"Igen,a te vallásod,ha kell a háboruba küld."


Jehova tanúinál tanítani kell azt hogy ne legyen valaki katona. Ez azért lehet mert hiába kap tanítás magától nem jönne rá.


Azt magyarázd meg barátom hogy hogyan lehetséges az hogy amikor Jehova tanúi börtönbe kerültek azért mert megtagadták a katonai szolgálatot bizony más egyházak tagjai is ott voltak mellettük a cellában! És ők is azért mert nem vállalták a katonai szolgálatot. Na ez hogy lehetséges?


Meg kellene már tanulnod hogy mielőtt előhozakodsz a nagy szavakkal meg a különbek a tanúk féle PROPAGANDA szöveggel utána járhatnál a dolgoknak. Nem kellene mindent bevenned amit a szervezet tanít. Ugyan is vagy hazudik vagy csak féligazságokat mond és ritkán mondja el a teljes igazságot!

Erre próbáljuk felhívni sokak figyelmét de annyira tele van tömve a fejük hogy nem is értik miről van szó.

Itt vagy te is. Ahelyett hogy utána néznél a tényeknek nyomatod az Őrtorony által betanított szöveget!


Igen részvényesként. Na kezdjél el gondolkozni hogy ez hogyan is lehetséges! Mert igen is lehetséges és igen is van ilyen. Vajon rá jössz-e magadtól is vagy segítség kell ebben is mert ebben sem fogsz tisztán látni?

- Barátom ,ébresztő van! Úgy is mindig az van hogy Jehova tanúi mennyire tájékozottak meg mennyire kutatnak. Aha persze vesszük észre! Legalább te csinálj már egy kis kutatást hogy elmondhassuk hogy van egy kivétel is!

2020. júl. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/64 anonim ***** válasza:
0%

57."Amikor Jehova tanúi a bőrtönbe voltak mellettük voltak mások is"

Valóban igazad van,azzal a külömbsèggel,hogy ők azèrt voltak mellettük mert háburukba voltak,amièrt egymást gyilkoltak èsz nèlkül,ugyan az a vállás Hitler ès Sztálin oldalán.

Mekkora szègyen önmagukat kaszabolták kèt szőrnyetegèrt.

Ugyanúgy az inkvizicioban is saját vallását,saját nemzetèt irtotta.

Ezèrt nincs szüksègem altató mesère,főleg tőled aki álandoan a támadást keresed.

Ezèrt volt a múltkor vitád a másikkal a kiközösitèseddel kapcsolatosan.

2020. júl. 10. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/64 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


Másképp nem megy ugye? Csak is félrevezetéssel és hazugsággal!

Ugyan is amit idézel én olyat nem írtam!

Azt te írtad és idézőjelbe tetted! De hazugság mert azt nem én írtam!

2020. júl. 10. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/64 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


Sajnos Jehova tanúi nem értik meg hogy Jézus visszajövetele előtt hamis Krisztusok hamis tanítók és hamis tanítások fognak megjelenni. Igaznak vélt tanításokat terjesztenek, pedig nem igazak a tanításaik. És amikor erre rávilágítanak hogy az Őrtorony szervezet híján van az isteni bölcsességnek és soha nem is rendelkezett vele és nem is fog! Akkor van olyan tanú aki eljut odáig hogy hazudik.

Itt az oldalon és írásban! Csak azzal nem számol hogy az írás megmarad ,újra elolvasható ,visszakereshető és bizonyítékul szolgál arra hogy mire képes egy Jehova tanúja annak érdekében hogy imádott Őrtorony szervezete hamisságát megvédje!

Amikor már mindent megpróbált és folyton elbukott akkor a hazugsághoz fordul. De a hazugság az nem Istentől van!

A hazugság az ördögtől való! Ezért is hívják olykor Ördögtoronynak a szervezetet.

János 8:44 Ti az ördög atyától vagytok, és atyátok kívánságait akarjátok teljesíteni, aki emberölő volt kezdettől fogva, és nem állt meg az igazságban, mert nincsen benne igazság. Amikor hazugságot szól, a sajátjából szól, mert hazug ő, a hazugság atyja.

2020. júl. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!