Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj Jehova Tanúival?

Mi a baj Jehova Tanúival?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy szektások, meg hogy keresztény szempontból tévtanítók, de ezek miben nyilvánulnak meg? Olyan jámbor embernek tűnnek. A tanításaikat meg annyira nem ismerem, hogy azt megítéljem.


Nem bántani szeretnék bárkit is a kérdéssel, csak kíváncsi vagyok.



2020. jún. 15. 18:44
1 2 3 4 5 6 7
 61/64 anonim ***** válasza:
43%

60."A hazugság az ördögtől való"Ebben igazad van ès a 60 bejegyzèsedben a János.8:44 gondolom akkor magadnak írtad.

Èppen a másik felhívta a figyelmemet,hogy hagyjak fel a veled való vitán mert a Teremtőről ès Fiárol a nèpèről sok elfogadhatatlan dolgot irsz ès minden kiközösitettre ez jellemző.Kár,hogy a Tanúk meg tanítottak Bibliat èrtelmezni,amit most kiforgatsz ès szembeforditasz velük.

Aztán az a nagy teológiai felhivásod ami mar a nagyzásnak a netovábbja.

Kell egy csekèly dolgot tudnod,ezt kiközősitèskor a tudtodra adtak a Tanúk,hogy veled megszűnt minden nemű kapcsolat a Tanúk rèszèről.

Èn pedig ezt komolyan fogom veled szembe gyakorolni

Ha szüksèg töröltetlek,a hamis vádèrt jelentelek.

Pál azt mondta az "ilyenekkel ne is egyetek"

2020. júl. 12. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/64 anonim ***** válasza:
83%

Vidiripi


"Èppen a másik felhívta a figyelmemet,hogy hagyjak fel a veled való vitán mert a Teremtőről ès Fiárol a nèpèről sok elfogadhatatlan dolgot irsz ès minden kiközösitettre ez jellemző."


Ezt eddig is megtehetted volna. De mégsem tetted meg! Sem a Teremtőről sem a Fiáról nem írtam olyat amit állítasz!

A kiközösítettekről pedig semmit sem tudsz!


"Kár,hogy a Tanúk meg tanítottak Bibliat èrtelmezni,amit most kiforgatsz ès szembeforditasz velük."


A tanúk nem tanítottak meg Bibliát értelmezni. És nem Jehova tanúi értelmezik a Bibliát hanem a hű és értelmes rabszolga! Ennyit igazán tudhatnál.

Nem fordítom ki a Bibliát! Egyszerűen csak azzal érvelek ami meg van írva az Írásokban!


"Aztán az a nagy teológiai felhivásod ami mar a nagyzásnak a netovábbja."


Nem tettem semmiféle felhívást!

De még ha így is lenne a te hazugságod az torony magasan veri!


"Kell egy csekèly dolgot tudnod,ezt kiközősitèskor a tudtodra adtak a Tanúk,hogy veled megszűnt minden nemű kapcsolat a Tanúk rèszèről."


Barátom! Ezt neked kellene tudnod! És azt is tudnod kellene hogy hazudnak neked mert én nem vagyok kiközösített.

Akkor most kijelentem külön neked hogy: - Én soha nem voltam Jehova tanúja és soha nem voltam tagja az Őrtorony szervezetnek! Nem keresztelkedtem meg csak tanulmányoztam.


"Èn pedig ezt komolyan fogom veled szembe gyakorolni"


Az majd kiderül hiszen volt már neked nem egy állításod aztán még sem bizonyult igaznak!


"Ha szüksèg töröltetlek,a hamis vádèrt jelentelek."


Tedd azt! Nem ijesztesz meg! Azt hiszed hogy ezzel bármit is elérsz nálam? Azért írod ezt mert semmi mást nem tudsz tenni csak fenyegetni! Miért fenyegetsz engem? Fenyegetéssel akarod a Jehova nevet dicsőíteni? Vagy miért teszed?

- Kitől tanultad azt hogy fenyegetőzz?

2020. júl. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/64 anonim ***** válasza:

10.Ès aztán erre felèbredtèl vagy álmodoztál tovább?

Ugyanis a Tanúk nevèben mar sokan jelentkeztek be,úgy mint vizszerelők,gaz leolvasok stb.

Sőt hazugok is mint te.

Mèg tolvajok is.

A Tanú ha azt kapja,hogy nem èrdekel akkor elnèzèst kèr ès el megy.Mindhogy Jèzus sem erőltette úgy a Tanúk sem.

2020. júl. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/64 anonim ***** válasza:
84%

Vidiripi


"A Tanú ha azt kapja,hogy nem èrdekel akkor elnèzèst kèr ès el megy.Mindhogy Jèzus sem erőltette úgy a Tanúk sem."


Vannak ám túlbuzgó tanúk is. Bizony nem mindegyik megy csak úgy el.

Nem véletlenűl születnek ilyen kérdések!


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2020. júl. 12. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!