Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a baj Jehova Tanúival?

Mi a baj Jehova Tanúival?

Figyelt kérdés

Sokan mondják, hogy szektások, meg hogy keresztény szempontból tévtanítók, de ezek miben nyilvánulnak meg? Olyan jámbor embernek tűnnek. A tanításaikat meg annyira nem ismerem, hogy azt megítéljem.


Nem bántani szeretnék bárkit is a kérdéssel, csak kíváncsi vagyok.



2020. jún. 15. 18:44
1 2 3 4 5 6 7
 31/64 anonim ***** válasza:
42%

29

"Nem fogadják el a tízparancsolatot"

Nem a Tanúk az egyetlen olyan emberek, akik tudják, hogy a Keresztények, nincsenek a Mózesi törvények alatt. Ellenben Judaizmust gyakorlónak neveznék Őket, és nem keresztényeknek. Jézus a törvényeket a Biblia irói tollából származó irások alapján, odaszegezte a fára, eltörölte azt. A keresztények Krisztus királyi törvényének két parancsolata alatt élnek.

Mert ha keresztényként a tizparancsolathoz ragaszkodsz, akkor köteles vagy a Többit is betartani, amit egyébként sem tudtak még az Izraeliták sem teljesen megtartani.

2020. jún. 16. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/64 anonim ***** válasza:
30%

28

Mivel egy teremtmény élete elválaszthatatlan a vértől, illetve függ tőle, a Szentírás úgy beszél a neʹfesről (lélek), mint ami „a vérben van”.

A Biblia szavai szerint a lélek a vérben van, a vér ugyanis igen szorosan összefügg az életfolyamatokkal.

A zsidó Tanakh fordítás szerint, bár voltak egészségügyi előnyei e törvénynek, hogy semmilyen módon nem lehet a testbe vinni a vért, az ennél sokkal többet foglalt magába.

A vérrel kapcsolatos különleges bánásmód révén az izraeliták kimutatták Isten iránti függőségüket az életet illetően. A fő ok, amiért tartózkodniuk kellett a vértől, nem annak egészségtelen hatása volt, hanem a vér különleges jelentése, amelyet Isten számára képviselt.

2020. jún. 16. 05:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/64 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem köztük is vannak nyugodt, békés emberek, de ennek a vallásnak a kiválasztottság érzete igen káros. Ráadásul képzetlen vének döntenek sorsok felett. Azt állítják, hogy Jézus személyesen őket választotta ki, miközben nincs olyan tanításuk, amit egyszer már ne változtattak volna meg (szerinted Isten nem képes világosan tanítani?).


Engem leginkább a megerőszakolt nők és gyerekekhez való hozzáállásuk rémiszt meg, vagy épp az, hogy szerintük a vér rossz, a sóoldat elég, vagy hogy azt ünneplik, ha valaki képes a gyerekét is feláldozni a szervezet hamis tanításainak oltárán.

Olyanokat láncolnak a szervezethez, akik félnek a haláltól, ők azt állítják, hogy csak náluk van menekülés (akik nem hozzájuk tartoznak, azokat a vadállatok zabálják majd fel) és látszólag mindent meg tudnak magyarázni. De csak látszólag. Ez egy látszólag-vallás.

Szövegeikben remekül megfigyelhető az, amikor úgy van megfogalmazva valami, hogy: szerintünk az ég zöld, tehát az ég zöld, még akkor is, ha a Biblia egész mást ír.

Tanításuk egyik alapja az, hogy Isten kegyelmét, amit ők ki nem érdemelt kedvességnek hívnak, ki kell érdemelni, de bármikor el lehet veszíteni és különben is, ha nem viselkedsz megfelelően, akkor véged.


Ugyanakkor az itt lebzselő tanúk nagyrésze egy gonosz, rosszindulatú ember, akik képesek végignézni más éhenhalását, és csak egy szervezeti nyomtatványt adnak neki. Szerintük a ma meghalt keresztények, akiket Jézus neve miatt ölnek meg, maguk tehetnek erről és ki tudja milyen bűnt követtek el (ezek mind le vannak írva ezen az oldalon).

A jehova nőnemű műszót imádják és mantraként ismételgetik és nem fogadják el, hogy a szakértők szerint (értsd: zsidó rabbik, aki érti is a héber nyelvet, nem úgy, mint ők) világosan elmondták, hogy ez egy abszolút hibás fordítás.


De sok minden van, ami miatt ez egy gyilkos szekta. Gyerekek, nők, férfiak, fiatalok, öregek az áldozataik.

2020. jún. 16. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/64 anonim ***** válasza:
44%

Gyilkos szekta?

Neked elment az eszed. A gyilkos kifejezést sokkal inkább rálehetne húzni azokra, akik valóban azok voltak, vagy napjainkban is azok. Még sem teszed.

Valamiért véded a valódi gyilkosokat, mert felment a pumpa benned, ellenük.

Régóta figyelem a szavaidat a tanúk ellen, iszonyatos baromságokat írsz, és olyan drasztikus kifejezéseket használsz, hogy az eszem megáll.

Miközben másik ellen nem indítasz ekkora támadást.

Egyébként sem tehetnék ilyet, ha keresztény oktatást nézzûk. Ezzel mindent Elárulsz magadról, milyen hatalmás düh, és gyűlölet van benned, amiért túlzások át alkalmazol.

2020. jún. 16. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/64 anonim ***** válasza:
50%

A JT nem szekta és főleg nem gyilkos.

Ők a maximális haszonra álltak be, mint Rt. Nézz utána: ők nem egyház, hanem részvénytársaság.

Ezért aztán az sem gond, hogy a fegyveriparban is benne vannak.

Minden cselekedetük a maximális kitermelhető ANYAGI haszonról szól.

2020. jún. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/64 anonim ***** válasza:
92%
04.43-as: Az apostolok és az egyházfők a kereszténység terjedésével, amikor már nem a zsidók körében terjedt, megállapodtak abban, hogy a keresztényeknek a zsidó szabályokból miket kell betartaniuk és miket nem, mert tisztában voltak vele, hogy mindent nem fognak tudni. Az étkezési szabályok betartásától például eltekintettek, ezért ehetnek a keresztények disznóhúst, pl., viszont azt kiadták a keresztényeknek, hogy "a húst az őt elevenítő vérrel meg ne egyétek." Ez pl. mára már feledésbe merült. Viszont a Tízparancsolat a keresztények számára is betartandó szabályok közé került, ezért tanítják és tartják fontosnak a történelmi keresztény egyházak. A Jehova szekta viszont nem. Amit azért sem értek mert ezek általános érvényű erkölcsi parancsok, nem betarthatatlan étkezési szokások, rituálék. Emiatt a Ne lopj, Hamis tanúbizonyságot ne tégy, stb. őket nem kötelezi.
2020. jún. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/64 anonim ***** válasza:
72%

"Régóta figyelem a szavaidat a tanúk ellen, iszonyatos baromságokat írsz, és olyan drasztikus kifejezéseket használsz, hogy az eszem megáll."


Minden egyes szavam vagy a jehovista sátáni weboldalról van, vagy pedig a vének könyvéből. Én minden egyes állításom alá tudom támasztani és hányok tőletek. Javaslom neked a neten elérhető vének könyvét elolvasni, bár tartok tőle, hogy már megvolt és még így is imádom ezt a mocskos, perverz, gyilkos, undorító, hányadék, ördögi szektát.

2020. jún. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/64 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező!

Én ezt a videót ajánlom neked. dr. Szalai András itt elég jól összefoglalja a dolgokat velük kapcsolatban és ezt nem gyűlölködő, korrekt módon teszi.

https://www.youtube.com/watch?v=EnUNfdU-0BM


Egyébként mint emberek semmi baj velük, szerintem nem szabad mindenféléket rájuk mondani, nem is keresztényi dolog az ilyen viselkedés. Ők is ugyanolyan emberek mint bárki más. A tanításaikkal vannak problémák, tévedések vannak benne és a szervezet is megkérdőjelezhető amiben vannak. Én beszélgettem már velük, volt tanú osztálytársam régebben, olvastam is a könyveiket, egy időben sokat foglalkoztam azzal, hogy vajon igazuk van-e, szóval van rálátásom a témára, ezért is ajánlom a fenti videót, mert látom, hogy dr. Szalai András is tudja, hogy miről beszél, nem csak vagdalkozik és nagyjából ugyanazokra a következtetésekre jutott amire én is.

2020. jún. 16. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/64 anonim ***** válasza:
78%

Vidiripi


"Valótlanságokat beszélsz. Nincs folyton tévedés, tömeghisztériákat alkalmaztok egy egy helyreigazitott próféciával kapcsolatban."


Tömeghisztériát? Ez mit jelent? Egyébként nem beszélek valótlanságot mivel folyton ki kell valamit igazítani mert valamiben mindig téved az testület.


"...az emberek meg ugranak ezekre, akik hajlamosak utána járás nélkül információkat befogadni."


Oké én utánajárok a dolognak csak kérlek add meg hogy hol lehet utána nézni pl. az ENSZ tagsággal kapcsolatos dolgoknak az Őrtorony könyvtárban. Vagy hogy milyen képesítéssel rendelkeztek az Ú.V.F. készítői! Hogy csak kettőt említsek!


"Jézus a feltámadása után visszatért, és leült Isten jobbjára és várt. Ezt rendre elfelejtitek megemliteni. Hiszen a prófécia alapján, a pogányok meghatározott ideje alatt, nem kezdhette meg az uralkodását, mert akkor ellentmondana az irásoknak. A hatalmának kezdetét az irások szerint az égben kezdi, Sátán levettetésével. Ekkor kezdődnek meg az utolsó napok a Földön. Szerinted mikor, mely időszakban történt meg, amire ráillik ez a prófécia?"


Zsidók 10:12 Ő ellenben, miután egyszer s mindenkorra felvitt egyetlen véresáldozatot a vétkekért, leült az Isten jobbjára, 13 s a jövőtől várja, hogy ellenségeit lába zsámolyává tegyék.


Igen ezt írja! Jobbjára ült és várja!

- De mire is vár Jézus?

- Hát arra hogy az ellenségeit a lába zsámolyává tegyék.

De felmerül még egy kérdés!

- Kik azok az ellenségek aki a lába zsámolyáva kell hogy legyenek?

1Korinthusz 15:23 Mindenki a maga rendje szerint. Az első zsenge Krisztus, azután akik a Krisztuséi, az ő eljövetelekor. 24 Azután jön a vég, amikor átadja az országot az Istennek és Atyának, amikor eltöröl minden fejedelemséget, minden hatalmat és erőt.

- És igen véget vet az összes földi hatalomnak. (kormányzatoknak)

- Olvassuk csak tovább hogy mit is ír még a Biblia. Ugye nem vitás hogy a Biblia Istentől van?

1Korinthusz 15:25 Mert addig kell uralkodnia, amíg minden ellenségét lába alá nem veti. 26 Utolsó ellenségként a halált törli el.

- Mi az utolsó ellenség, amely Jézus lábai alá fog kerülni?

- Azt írja hogy a halál az utolsó! Te magad is olvashatod az Őrtornyos Bibliában is!

- De azt írtad hogy idézem: "...leült Isten jobbjára és várt. Ezt rendre elfelejtitek megemliteni."

- Nem felejtettem el megemlíteni sőt utalok is rá hogy te magad is írod!

És nagyon fontos észben tartani hogy meddig vár? ADDIG amíg az ELLENSÉGEI a lábai ALÁ nem kerülnek!

Akkor Jézus még mindig Isten jobbjánál várakozik?

Nem kezdhettem meg az uralkodását 1914-ben hiszen akkor az utolsó ellenségnek is a lába alá kellett volna már kerülnie ,a HALÁLNAK!

- Kérdés az hogy hogyan kezdhettem meg az uralkodását Jézus 1914-ben ha nincs a lába alatt az összes ellenség?


"Hiszen a prófécia alapján, a pogányok meghatározott ideje alatt, nem kezdhette meg az uralkodását, mert akkor ellentmondana az irásoknak."


1914-es tanítás minek mond ellent?


"Szerinted mikor, mely időszakban történt meg, amire ráillik ez a prófécia?

Senki nem állitotta, hogy Jézus nem kapta meg a hatalmat. DE annak a hatalomnak van egy kezdeti szakasza, ami nem ütközhet más Bibliai próféciákkal, irásokkal. Akkor lesz igazság az irás, és nem ellentmondásos, ha a Teljes irásokat figyeljük, és behelyezzük azoknak a mondanivalóját, az idők áramlatában."


Akkor tedd azt! Vedd figyelembe a teljes Írást! Ne csak kiragadott részeket ahogyan az Őrtorony teszi!


"Tudod, Még Sir Isaak Newton is jobban értette az irásokat, pedig soha nem tanult teológiát."


Te meg folyton tanítva vagy egy bizonyos fajta teológiára csak az nem egyezik azzal amit az Írásokban olvashatsz és amit megértett Sir Isaak Newton!

Mikor kezdte Jézus Krisztus az uralkodását? Szerintem van még ami nincs tisztázva szóval van még mit beszélni róla. De az biztos hogy az 1914-es tanítása a társulatnak elbukott az Írások szerint! Vagy még mindig nem látják hogy ez a tanítás bizony erősen javításra szorul! Vagy inkább törölni kellene!

2020. jún. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/64 anonim ***** válasza:
64%

A 33. hozzászólótól kérdezem.


Ehhez hogyan állnak hozzá?


"Engem leginkább a megerőszakolt nők és gyerekekhez való hozzáállásuk rémiszt meg"


Mit mondanak erre?

2020. jún. 18. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!