Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztenynek vallom...

Ha keresztenynek vallom magam, es hiszek Istenben, gyakorlom a vallast stb , de van egy par dolog amivel nem ertek egyet a vallasomban, akkor nem is vagyok igazi hivo?

Figyelt kérdés
Peldaul tamogatom az melegeket, nem tartom bunnek, csak mert azonos nemube szerelmesek es igy boldogok. Vagy nem tartom rossz dolognak az abortuszt feministakent es egy no teljes jogu dontesenek tartom. De ennek ellenere hiszek Istenben es vallasos vagyok. Tehat ha nem ertek mindennel egyet a vallasomban akkor nem is vagyok igazan hivo?
2020. aug. 1. 00:48
1 2 3 4 5
 1/45 A kérdező kommentje:
Es abban is hiszek, hogy Isten tenyleg irgalmas es ha egy ember tenyleg jo, akkor nem az alapjan fogja eldonteni, hogy a mennybe vagy a pokolba jut, hogy milyen nemu embert szeretett. Marmint szerintem ez egy teljesen jelentektelen dolognak hangzik amit egyaltalan nem tartok rossznak.
2020. aug. 1. 00:57
 2/45 anonim ***** válasza:
29%
Ha hiszel egy josagos Istenben, akkor igaz hivo vagy. Azzal meg ne foglalkozz, hogy masok hogy velekednek rolad. Mondom ezt ateistakent.
2020. aug. 1. 02:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
100%

"Vagy nem tartom rossz dolognak az abortuszt feministakent es egy no teljes jogu dontesenek tartom."

Házasságon belül nem szokott felmerülni az abortusz kérdése. A keresztények pedig házasságban gondolkodnak.

2020. aug. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
De vannak olyan esetek, amikor hazassagon belul akarnak abortuszt, egy csomo ilyenrol olvastam, hallottam. De nem ez a lenyeg, en azt sem itelem el amikor hazassagban tortenik. Ha egy no nem all keszen nem szabad rakenyszeriteni, tehat egyaltalan nem ellenzem az abortuszt. Es nem, nem csak hazassagon belulieket ellenzik, minden abortuszt elleneznek.
2020. aug. 1. 11:29
 5/45 A kérdező kommentje:
De aggaszt hogy ilyen gondolkodasmoddal nem lehetek igazi kereszteny. Egy paprol szolo cikkben olvastam, hogy azt mondta, aki nem csupan toleralja, hanem tamogatja is a melegeket, az ne nevezze magat keresztenynek. De en nem fogom soha de soha bunosnek latni oket, egyszeruen nem tudom.
2020. aug. 1. 11:34
 6/45 anonim ***** válasza:
8%

Kérdező, hiszel Istenben, de te jobban tudod, mint Isten, hogy milyen a homoszexualitás vagy az abortusz?


Aki hisz Istenben, az általában abban is hisz, hogy a Biblia Istentől származik, és Isten a bíró, a törvénye szent és jó.

Persze egyre többen vannak olyan emberek, akik Isten személyében hisznek, de Isten törvényeivel, véleményével nem értenek egyet. Egyre többen gondolják úgy, hogy a homoszexualitás vagy a pedofília normális dolog. Vagy a magzati életek kiontása. Isten ezeket mind bűnnek tartja és elítéli.


[link]


Idézet a Bibliából:

Jak2

17

Azonképpen a hit is, ha cselekedetei nincsenek, megholt ő magában.

18

De mondhatja valaki: Néked hited van, nékem pedig cselekedeteim vannak. Mutasd meg nékem a te hitedet a te cselekedeteidből, és én meg fogom néked mutatni az én cselekedeteimből az én hitemet.

19

Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök is hiszik, és rettegnek.

20

Akarod-é pedig tudni, te hiábavaló ember, hogy a hit cselekedetek nélkül megholt?

2020. aug. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 A kérdező kommentje:
Nem ez volt a kerdesem, de attol, hogy ezt felvazoltad nem valtozott meg egyik pontom sem. Nem velekedek ugy errol mint a tobbi kereszteny. Szerintem a pedofiliat ossze sem lehet hasonlitani a homoszexualitassal, es soha nem is lehet lesz. A pedofilia vegleges traumat okozhat egy gyermeknek, tonkreteheti az eletet.
2020. aug. 1. 11:40
 8/45 anonim ***** válasza:

A pedofilia megítélésében egyetértünk, nem csak az elkövetők betegek, hanem az áldozatoknak is súlyos traumát jelentenek a sérelmükre elkövetett gyalázatos tettek. Sokan életük végéig roncsok lesznek sajnos egy ilyen eset után, nem ritka az öngyilkosság sem a pedofília áldozatai között.


Nem változott meg egyik pontod sem, vagyis továbbra is "okosabb" vagy, mint Isten. :)

2020. aug. 1. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
0%

Te ezek szerint csak úgy hiszel Istenben, mint a démonok: ők sem értenek egyet Isten törvényeivel, ítéleteivel.


"Te hiszed, hogy az Isten egy. Jól teszed. Az ördögök* is hiszik, és rettegnek."


*: eredetiben a daimónia (δαιμόνια), azaz démonok szó szerepel

2020. aug. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
3%

"Egy paprol szolo cikkben olvastam, hogy azt mondta, aki nem csupan toleralja, hanem tamogatja is a melegeket, az ne nevezze magat keresztenynek."


Egyetértek a pappal. Ha a hit Istenben elég lenne ahhoz, hogy valaki keresztény legyen, akkor a démonok is azok lennének, de ez távol van az igazságtól.

2020. aug. 1. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!