Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztenynek vallom...

Ha keresztenynek vallom magam, es hiszek Istenben, gyakorlom a vallast stb , de van egy par dolog amivel nem ertek egyet a vallasomban, akkor nem is vagyok igazi hivo?

Figyelt kérdés
Peldaul tamogatom az melegeket, nem tartom bunnek, csak mert azonos nemube szerelmesek es igy boldogok. Vagy nem tartom rossz dolognak az abortuszt feministakent es egy no teljes jogu dontesenek tartom. De ennek ellenere hiszek Istenben es vallasos vagyok. Tehat ha nem ertek mindennel egyet a vallasomban akkor nem is vagyok igazan hivo?
2020. aug. 1. 00:48
1 2 3 4 5
 31/45 anonim ***** válasza:

Akkor ha egy pedofil mély meggyőződéssel van együtt egy gyerekkel és azt mondja magáról, hogy keresztény, akkor ő az? Hogy mik vannak... Csak mert stabil az integritása... Tök mindegy, hogy mit ír a Biblia, ha a kérdező mélyen meg van róla győződve arról, hogy bárkinek joga van dönteni egy másik, egy védtelen élet felett, akkor ő keresztény, mert betart különböző szokásokat.


Ha a kereszténység ez volna, akkor én hátat fordítanék neki. Mert nem ölök és senki halálát nem fogom legálissá tenni.

2020. aug. 3. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim ***** válasza:

"ha egy pedofil mély meggyőződéssel van együtt egy gyerekkel és azt mondja magáról, hogy keresztény, akkor ő az?"

AKKOR, ha elhiszi a keresztény alapelveket, akkor IGEN.

Miért, te hogy gondoltad?

Nem az integritáson múlik, hanem a hiten.

2020. aug. 3. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
Ezt melyik felekezetben tanítják? Csak kíváncsi vagyok.
2020. aug. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:

Már ne haragudj: keresztény az, aki hisz a keresztény elvekben.

Muszlim az, aki hisz a muszlim elvekben.

Stb. stb.

Ez minden vallásra igaz.

Ezt magyarázni kell?


Ettől még persze ő lehet rossz vagy jó hívő (ha nem tartja be/betartja az előírásokat), és lehet szakadár (avagy eretnek), ha egy kicsit másképp hisz, mint a fő áramlat.

Tényleg nem tudom, hogy ezt miért kell külön magyarázni.

2020. aug. 4. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
Az elvek szerinti cselekvés is fontos, Jézus mondta hogy aki megcselekszi a tanításait az olyan, mint aki a sziklára épített, aki hallgatja, de nem cselekszi, az olyan mint a bolond, aki homokra építette a házát, jön a vihar és elviszi a házat.
2020. aug. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:

Igaza volt.

Ettől még a #34 is igaz.

Tudom, hogy jó érzés lenne neked, ha csak sziklaszilárd hitű és erkölcsű keresztények léteznének... de ez van. Nem csak ilyenek léteznek.

2020. aug. 4. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 anonim ***** válasza:

"Tudom, hogy jó érzés lenne neked" ?


Álljon már meg a menet. Egy keresztény nem állhat "pro choice" táblával az abortusz pártiakkal tüntetni. A kérdező állásfoglalása, úgy tűnik, abortusz párti: "nem tartom rossz dolognak az abortuszt feministakent es egy no teljes jogu dontesenek tartom"


Természetesen vannak mérlegelendő esetek, mint nemi erőszak, vagy ha súlyos betegséggel, szenvedéssel születne a gyerek.


Más ha valaki eleve szembe megy a keresztény elvekkel, és más, aki keresztény elveket vall de, elbukik (majd bűnbocsánatot tart). Az abortusz nagyon súlyos bűn. Egyáltalán nem vehető könnyelműen.


Már a legkorábbi keresztények is elítélték az abortuszt:


Didakhé szövegéből:

"Az utasítás második parancsa így szól: 2. Ne ölj, ne törj házasságot (vö.: Mt 19,18), gyermeket meg ne ronts2, ne paráználkodj, ne lopj, varázslással ne foglalkozz, ne keverj mérget, ne hajtsd el a magzatot, a megszületett gyermeket ne öld meg, ne kívánd azt, ami felebarátodé"

2020. aug. 4. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/45 A kérdező kommentje:
De ezzel az a baj, hogy a hit eleve egy szemelyes kerdes, es nem lehet es nem is kell senkire semmit raeroltetni. Es ha valaki nem kereszteny akkor egyertelmuen nem foglalkozik a kereszteny tanitasokkal. Tehat miert itelnek el valakit azert mert nem tud hinni valamiben amiben en igen es nem ugy cselekszik ezaltal?
2020. aug. 4. 13:13
 39/45 anonim ***** válasza:

"Egy keresztény nem állhat "pro choice" táblával az abortusz pártiakkal tüntetni."

Mármint nem szabad neki, a keresztény elvek szerint.

De ettől még megteheti!

...és ráadásul ettől még keresztény marad. Ezt kellene megértened.

2020. aug. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:

"De ettől még megteheti!

...és ráadásul ettől még keresztény marad."


versus amit írtam:


Más ha valaki eleve szembe megy a keresztény elvekkel, és más, aki keresztény elveket vall de, elbukik (majd bűnbocsánatot tart). Az abortusz nagyon súlyos bűn. Egyáltalán nem vehető könnyelműen.


Akkor ugye egyetértünk?

A kérdező azt kérdezte, ő igaz hívő-e? "Igaz hívőség" fogalmát keresztény értelemben szokták használni, ezért fogalmaztam meg kritikát, hogy egy igaz keresztény nem vallhat abortusz párti elveket.


Ha az igaz hívőséget kérdező nem keresztény értelemben értette, akkor nincs miről vitatkozni.

2020. aug. 4. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!