Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztenynek vallom...

Ha keresztenynek vallom magam, es hiszek Istenben, gyakorlom a vallast stb , de van egy par dolog amivel nem ertek egyet a vallasomban, akkor nem is vagyok igazi hivo?

Figyelt kérdés
Peldaul tamogatom az melegeket, nem tartom bunnek, csak mert azonos nemube szerelmesek es igy boldogok. Vagy nem tartom rossz dolognak az abortuszt feministakent es egy no teljes jogu dontesenek tartom. De ennek ellenere hiszek Istenben es vallasos vagyok. Tehat ha nem ertek mindennel egyet a vallasomban akkor nem is vagyok igazan hivo?
2020. aug. 1. 00:48
1 2 3 4 5
 11/45 Demion ***** válasza:
91%

8-as, itt egyedül te vagy, aki "okosabb mint Isten". Te vagy az egyetlen, aki azt állítod, tudod mi Isten véleménye erről vagy arról. És erre az egyetlen forrásod, egy olyan könyv, amit emberek írtak a saját világnézetük szerint, majd emberek válogatták össze szintén a saját világnézetük szerint.


Írod:

"Aki hisz Istenben, az általában abban is hisz, hogy a Biblia Istentől származik,"


Ezen a Földön sokkal többen hisznek egy Istenben, mint ahányan elhiszik, hogy a Biblia tőle származik.

A két állításod között nincs logikai összefüggés. Még ha van is Isten, abból sehogy sem következik, hogy a Biblia tőle származik, ezt 2000 év alatt sem tudta bizonyítani a keresztény teológia.

Te sem tudhatod ezt, maximum hihetsz benne. Ehhez persze jogod van, nyugodtan hihetsz amiben csak akarsz. A kérdés már csak az, miért akarod a saját hitedet másokra kényszeríteni, illetve miért gondolod, hogy neked ehhez egyáltalán jogod van?

2020. aug. 1. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
Félreértesz, nincsen szó kényszerről, vannak akik hisznek Istenben, és vannak olyanok is, akik nem hisznek benne. Olyan is van, aki csak hisz Istenben, de a törvényeivel nem ért egyet (ilyenek például a démonok is!), és olyanok is vannak, akik hisznek Istenben és a törvényeit, a Bibliát (Ó és Újszövetséget) is elfogadják.
2020. aug. 1. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 A kérdező kommentje:
Akkor en egy demon vagyok?xdd
2020. aug. 1. 12:46
 14/45 anonim ***** válasza:
Két dolgot hoztál fel, ami össze sem hasonlítható. Az abortusz egyszerűen gyilkosság, annak támogatása is önmagában már súlyos bűn. A melegek meg nem ártanak senkinek, ha szeretik egymást, miért ne élnének együtt. Ez persze nem teszi helyessé a homoszexuális cselekedet, de jól látható a két példád közti különbség.
2020. aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
0%

Én hiszek Istenben és a törvényeit is elfogadom, amelyek a Bibliában le vannak írva.


Aki hisz Istenben, de nem ért egyet a törvényeivel, azoknál két eset lehetséges:


1 nem hiszik, hogy a Biblia Istentől származik, és az Ő törvényeit tartalmazza (ez esetben egy másik istenben hisznek valójában)

2 hiszik, hogy a Biblia Istentől származik, de ők máshogy (nyilván jobban!) gondolják. Ők azok, akik "okosabbak" Istennél.

2020. aug. 1. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 anonim ***** válasza:
0%
Kérdező te nem vagy démon, de az előfordulhat, hogy az álláspontod a démonokéhoz hasonló. A démonok ugyanis hisznek Istenben, de nem értenek egyet Isten törvényeivel.
2020. aug. 1. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
0%

"Két dolgot hoztál fel, ami össze sem hasonlítható. Az abortusz egyszerűen gyilkosság, annak támogatása is önmagában már súlyos bűn. A melegek meg nem ártanak senkinek, ha szeretik egymást, miért ne élnének együtt. Ez persze nem teszi helyessé a homoszexuális cselekedet, de jól látható a két példád közti különbség."-írod.


A probléma ezzel az érveléssel ott van, hogy ezt a két példát NEM én, HANEM a kérdező hozta fel: ő támogatja a melegeket és az abortuszt. Én nem állítottam, hogy ez egyforma súlyú bűn, csak azt, hogy mindkettő bűn. A Biblia alapján mindkettő súlyos bűn. Az Ószövetségben mindkét bűnt halálbüntetéssel büntették, az Újszövetségben mindkét bűn kizár Isten országából.

A gyilkosságban az a durva, hogy az elkövetése után már nem lehet jóvá tenni, a homoszexualitásból viszont meg lehet térni, meg lehet tisztulni.

2020. aug. 1. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:

#17

Nem neked írtam, az ég óvjon attól, hogy hozzád hasonlókkal társalogjak. Ha neked írok, akkor majd megjelölöm külön a hozzászólást, amire reagálok, mint tettem most is. Amíg ilyen nem teszek, értelemszerűen a kérdésre válaszolok.

2020. aug. 1. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 Demion ***** válasza:

15

"Aki hisz Istenben, de nem ért egyet a törvényeivel, azoknál két eset lehetséges:

1 nem hiszik, hogy a Biblia Istentől származik, és az Ő törvényeit tartalmazza (ez esetben egy másik istenben hisznek valójában)"


No, és honnan tudod, hogy nem az a "másik isten" az igaz Isten?

2020. aug. 1. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
Valóban vallásos vagy. De csak ennyi.
2020. aug. 1. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!