Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztenynek vallom...

Ha keresztenynek vallom magam, es hiszek Istenben, gyakorlom a vallast stb , de van egy par dolog amivel nem ertek egyet a vallasomban, akkor nem is vagyok igazi hivo?

Figyelt kérdés
Peldaul tamogatom az melegeket, nem tartom bunnek, csak mert azonos nemube szerelmesek es igy boldogok. Vagy nem tartom rossz dolognak az abortuszt feministakent es egy no teljes jogu dontesenek tartom. De ennek ellenere hiszek Istenben es vallasos vagyok. Tehat ha nem ertek mindennel egyet a vallasomban akkor nem is vagyok igazan hivo?
2020. aug. 1. 00:48
1 2 3 4 5
 21/45 A kérdező kommentje:
Es ezek alapjan a pokolba kerulnek?
2020. aug. 1. 16:28
 22/45 anonim ***** válasza:

Ha keresztény vagy először is magadra érvényesnek kell elfogadnod a keresztény értékrendet.Hogy a nem hívők mit csinálnak,azt nem kell megítélned. Tehát hívőként nem követhetsz el abortuszt. Meg eleve házasságban élsz a pároddal és fel sem mertül ilyen. Vannak persze kivételek, például súlyos genetikai betegséggel születne a gyerek, stb.

A melegséggel kapcsolatban is elsősorban magadra kell érvényesíteni a keresztény értékrendet,nem kell másokat megítélni,akik nem hívők.

Többségében az az álláspont,hogy a melegek nem tehetnek a másságukról,de hogy megélik e, arról dönthetnek. Az Ószövetség a legsúlyosabb bűnökkel említi egy bekezdésben,ez elgondolkodtató. Pál apostol is említi, a homoszexualitást a bűnök között. Viszont akinek van némi beleérző képessége beláthatja,hogy az irányultságot nem maguknak választják a melegek, szóval nehéz dió ez a kérdés.

2020. aug. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
59%

Én az abortuszt hozom fel inkább, ezért írtam, hogy csak vallásos, de ennyi. Akit kiszednek az anyából, az egy ugyanolyan ember, mint amilyen te voltál. Neki is lett volna joga megszületni, mégsem lett engedve, miközben Isten adta az életét. Nekem ne mondd, hogy csak sejtcsomó, mert az abortusz feltétele a dobogó szív és nincs olyan, hogy egyetértesz valakinek a halálával, mert az másnak kényelmetlenséget okozott volna, plusz nehogy már azt hidd, hogy a te felmenőid között soha senkinek nem volt nehéz és ha nem vállalta volna valamelyikük a gyerekét, akkor te sem lennél, ezt vedd tudomásul. Isten alkot, más meg gyilkol és ezzel értesz egyet.

Nem, te csak vallásos vagy, de semmi több.

2020. aug. 1. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
34%

Nem "csak vallásos", mivel a kérdező a keresztény hitet fogadja el, ezért ő keresztény.

Mivel azonban elutasít néhány keresztény tanítást, ezért ő rossz keresztény, vagyis eretnek.


Kérdező!

Sajnállak, de te így rossz keresztény vagy. Azzal együtt, hogy igaz hívő vagy (nem hamis), és az értékrended sokkal jobb, mint a "jó" keresztényeknek. Ez már abból is látszik, hogy régen ezért megégettek volna.

Ez van. Kicsit már régi és elavult ez a vallás.

2020. aug. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
28%
24# kár, hogy még annyit sem tudsz, hogy nem a tettek üdvözítenek, te csak be akartál szólni valami bölcset, de nem ment. Nem az a keresztény, aki azt mondja, hogy van Isten.
2020. aug. 1. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

Gondoltam, hogy pontozni olyanok fognak, akik nem értenek hozzá.

A kérdező keresztény, de régebben ilyenekből lettek a szakadár keresztények, ezért van ennyi irányzat.

Hát még ha nem égették volna meg máglyán ezeknek a többségét - akkor lehet, hogy ma már 5 millió keresztény irányzat létezne.

2020. aug. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Kerdezo!


Igazan hivo vagy.


A hitben van helye a szemelyes meggyozodeseknek, es szerintem sokkal stabilabb az integritasod igy, mint ha gondolkodas nelkul rabolintasz olyasmikre, amiket idejetmult, modern tarsadalomban elfogadhatatlan dogmaknak erzel. A hited is erosebb lesz igy.


A teologusokrol meg papokrol mondjak, hogy ha harman leulnek, 4 félét mondanak majd, mert annyira maskepp lehet ertelmezni a Bibliat. Pl. sok kulfoldi kereszteny felekezet templomaiban kothetnek hazassagot melegek - nyilvan atgondoltak, mi alapjan.

Az abortuszt is vannak felekezetek, amelyek elfogadjak, azokkal a feltetelekkel, amelyeket az adott allam eloir.


Pont a homoszexualitasrol hallottam olyan igehirdetest kulfoldon (a Pal egyik leveleben emlitett resz kapcsan), ahol a szovegkornyezet elemzesevel arra a kovetkeztetesre jutott a lelkesz, hogy Pal nem azt irja, hogy a homoszexualitas bun.



En nem szoktam "vitaban" a Bibliabol idezni es ervkent hasznalni, mert nem tartom korrektnek.

De most a Te megnyugtatasodra: Pal Romai leveleben pont ilyesmikrol van szo (csak mas peldakkal, de azok a peldak a cimzettek koreben akkor hevesen vitatottak voltak):


tehat Róma 14, 1-6:


"1 A hitben erőtlent pedig fogadjátok be, de ne azért, hogy nézeteit bírálgassátok. 2 Az egyik azt hiszi, hogy mindent ehet, az erőtlen pedig zöldségfélét eszik. 3 Aki eszik, ne vesse meg azt, aki nem eszik, aki pedig nem eszik, ne ítélje meg azt, aki eszik, hiszen Isten befogadta őt. 4 Ki vagy te, hogy más szolgája felett ítélkezel? Tulajdon urának áll vagy bukik. De meg fog állni, mert van hatalma az Úrnak arra, hogy megtartsa.


5 Van, aki az egyik napot különbnek tartja a másik napnál, a másik pedig egyformának tart minden napot: mindegyik legyen bizonyos a maga meggyőződésében. 6 Aki az egyik napot megkülönbözteti, az Úrért különbözteti meg. Aki eszik, az is az Úrért eszik, hiszen hálát ad Istennek. Aki pedig nem eszik, az Úrért nem eszik, és szintén hálát ad Istennek."


Es lathatod, hogy itt is lepontoztak azokat, akik szerint nem vagy igazi hivo.

2020. aug. 1. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:
Utolso, koszonom<3
2020. aug. 1. 22:47
 29/45 anonim ***** válasza:

"De ennek ellenere hiszek Istenben es vallasos vagyok."

A kérdező úgy érti,hogy keresztény? Akkor nagyon alaposan meg kell ismerni miket tanított Jézus, és annak szellemében gondolkodni.

Vagy csak úgy általában istenhívő,de nem vallja azt amit az Újszövetség ír?:

Jézus:

"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, csakis énáltalam."


„Nekem adatott minden hatalom mennyen és földön”


Jézus nem utasította el az ószövetségi írásokat. Sokszor idézett belőlük, az azokban szereplő próféciák beteljesítőnek tartotta magát.

2020. aug. 2. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim válasza:
Jogod van szabadon értelmezni a vallásodat.
2020. aug. 3. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!