Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha keresztenynek vallom...

Ha keresztenynek vallom magam, es hiszek Istenben, gyakorlom a vallast stb , de van egy par dolog amivel nem ertek egyet a vallasomban, akkor nem is vagyok igazi hivo?

Figyelt kérdés
Peldaul tamogatom az melegeket, nem tartom bunnek, csak mert azonos nemube szerelmesek es igy boldogok. Vagy nem tartom rossz dolognak az abortuszt feministakent es egy no teljes jogu dontesenek tartom. De ennek ellenere hiszek Istenben es vallasos vagyok. Tehat ha nem ertek mindennel egyet a vallasomban akkor nem is vagyok igazan hivo?
2020. aug. 1. 00:48
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
#38, már a legelején írtam, hogy a nem keresztényeket nem ítélhetjük meg saját mércével, miért ítélnénk el, ha más elveket vall. Isten dolga ítélni. Egyébként a nem hívőkben is benne vannak a lelkiismereti szabályok, lelkükben tudják, hogy nem helyes az abortusz, mindenki számára trauma átmenni rajta.
2020. aug. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:

"Ha az igaz hívőséget kérdező nem keresztény értelemben értette"

Akkor azt kérdezte volna, hogy igaz keresztény-e.

2020. aug. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
és mi értelme "igaz hívőnek" lenni a saját magunk szájíze szerint elképzelt Istenben?
2020. aug. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:
Talan mert lelki biztonsagerzetet nyujt?
2020. aug. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

Vallás és hitszabadság van, lelke rajta, hogy miben hisz.

Hihet abban is, hogy minden út Istenhez vezet, vagy hihet a kereszténység, Jézus állításában:

"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam." "Nékem adatott minden hatalom mennyen és földön."

2020. aug. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!