Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki keresztény,...

Van itt olyan, aki keresztény, de nem jár templomba, közösségbe?

Figyelt kérdés

Csak az lehet jó keresztény, aki vasárnaponként templomba jár, részt vesz hétközi csoportokban (bibliaóra, imaóra)?

Ha létezik olyan keresztény, aki nem jár, miért? Hogy éli meg azt, hogy keresztény? (Kérem ateisták ne kotyogjanak bele, ne pontozzák le a hívőket!)



2020. aug. 8. 18:20
1 2 3 4 5
 11/43 A kérdező kommentje:
#9 :))
2020. aug. 8. 18:56
 12/43 anonim ***** válasza:
76%

Keresztény az, aki hiszi, hogy Jézusban Isten nyilatkoztatta ki Magát testben, aki elfogadta, hogy Jézus Krisztus az ő bűneiért halt meg a kereszten, befogadta a feltámadt Jézust a szívébe, az életébe, kapcsolatban van Vele, és követi Őt. A kereszténység egy élő kapcsolatot jelent az élő Jézus Krisztussal. Akinek nincs ilyen kapcsolata Jézussal, az csak névleges keresztény.

Ehhez nem kell sem templom, sem gyülekezet, de minden keresztény szívében ott a vágy más keresztényekkel való közösségre, akikkel erősíthetik, segíthetik egymást, és együtt szolgálhatják az evangélium ügyét. Jézus nem elszigetelt embereknek hívott el minket, Ő azért alapította meg az Egyházát Pünkösdkor, hogy a tanítványai minden korban közösségben legyenek egymással. Gyülekezethez tartozni nem kötelező, hanem lehetőség, kiváltság, de persze ez olyan gyülekezet legyen, ahová Isten vezet el, ahová Ő helyez el.

Én most egészségi és egyéb okokból nem járok rendszeresen gyülekezetbe, de tartozok egy közösséghez, követem a közvetítéseiket, és tartom velük a kapcsolatot. Akkor sem vagy rossz keresztény, ha nem jársz gyülekezetbe, csak nehezebb lesz a dolgod, és Te sem tudsz mások felé szolgálni. Isten nem tud Téged ilyen téren használni.

2020. aug. 8. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/43 A kérdező kommentje:
Nem én pontoztam le senkit!
2020. aug. 8. 19:03
 14/43 anonim ***** válasza:
100%

12 Keresztény az, aki betöltötte az Igei feltételeket maradéktalanul, Szent Lélek keresztséggel és Isten elfogadta a szövetségkötését, és visszaigazolta. Mindezek után követi valóságosan Jézust a Szentírás alapján.


Ez a valódi felkent keresztény. Sem egyik, sem másik lépés nem kihagyható-nélküle nem teljes az Igei feltétel. Szent Lélek keresztség nélkül névleges keresztény csak az illető.Alvó-hibernált állapotban van.


Természetesen Isten a tudatlanság idejét elnézi, és egy szellemi értelemben vett csecsemőtől nem vár el harcedzettséget és tudást. Eleinte. Aztán ahogy fejlődik, érik természetesen követel tőle, többet mint egy világi embertől. Isten nem ostoba.

2020. aug. 8. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/43 anonim ***** válasza:
14+ Tehát ha Isten nem fogadta el-nem történik meg a Szent Lélek keresztség, ez nagyon kirívó, nagyon komoly dolog lehet. De ez Isten titkainak egyike.
2020. aug. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/43 anonim ***** válasza:
32%
13 Én pontoztam le minden hamisat.Aki nem az Igének megfelelő volt.
2020. aug. 8. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/43 anonim ***** válasza:

Ezt pedig annak aki az elinduláson töri a fejét:


https://www.youtube.com/watch?v=SwL1ePokn9Q


Ehhez szorosan kapcsolódik a 2.-es rész, hogy pontosan tudja az illető, hogy mi miből áll. Én az 1-es sem hagynám ki mert ezek kincsek.

2020. aug. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/43 A kérdező kommentje:
A "Szentlélek keresztség" a pünkösdizmus doktrinája.
2020. aug. 8. 19:16
 19/43 anonim ***** válasza:
92%

Az hogy valaki jár -e ilyen helyekre, annak semmi jelentősége nincs. A legtöbb embernek, aki ilyen helyekre jár, semmi köze a hitvilághoz, vagy bármihez ami azzal kapcsolatos. Tudok olyan emberekről, akik rendszeresen járnak misére, de amint kiteszik a lábukat, már a másik embert fúrják. Az ilyenek csak azért vesznek részt ilyesmin, mert úgy vannak vele, hogy elmondanak egy miatyánkot, és arra a hétre megkapják a bűnbocsánatot. Az meg hogy következő héten is vétkeznek, az kit izgat? Majd elmond még egyet és az is meg lesz bocsájtva. Legalább is gondolja ő. Szóval sokan csak kihasználják a vallást, hogy a saját lelkiismeretüket tisztogassák, hogy könnyebben tükörbe tudjanak nézni, csakhogy így nem sokat ér az egész.


Én nem járok semmilyen gyülekezetbe, templomba is csak addig jártam míg anno suliban egy évig hittanos voltam. Magamat nem tartom vallásosnak, mert számomra a vallás az teljesen mást jelent. Én hiszek. Ahhoz pedig nem templom kell vagy gyülekezet, hanem hogy olyan elvek és értékek szerint éld az életedet amitől a lehető legjobb ember leszel, amit ki tudsz magadból hozni. Persze én sem vagyok szent, szoktam olyan dolgokat csinálni én is amik nem biztos hogy a fentieknek tetszenek, viszont mivel ezek piti / hétköznapi dolgok, amivel senkinek semmilyen módon nem ártok, ezért úgy gondolom, elfogadható úton járok. A többi meg majd kiderül ha oda kerülök.

2020. aug. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/43 anonim ***** válasza:
19 abszolút hamis.
2020. aug. 8. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!