Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki keresztény,...

Van itt olyan, aki keresztény, de nem jár templomba, közösségbe?

Figyelt kérdés

Csak az lehet jó keresztény, aki vasárnaponként templomba jár, részt vesz hétközi csoportokban (bibliaóra, imaóra)?

Ha létezik olyan keresztény, aki nem jár, miért? Hogy éli meg azt, hogy keresztény? (Kérem ateisták ne kotyogjanak bele, ne pontozzák le a hívőket!)



2020. aug. 8. 18:20
1 2 3 4 5
 21/43 anonim ***** válasza:

18 Nincs doktrina, benne van a Bibliában, és Jézus sem tett addig csodát földi szolgálata előtt amig ez meg nem történt nála.


Senki ember fiának nincs joga megszabni a teremtőjének mit tegyen.

A feltételek adottak, és nem Istennek van szüksége kegyelemre, hanem a bukott embernek.

2020. aug. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/43 anonim ***** válasza:

szükséges=kell


Máté Evangyélioma 3. rész


1. Azokban a napokban pedig eljöve Keresztelő János, a ki prédikál vala Júdea pusztájában.

2. És ezt mondja vala: Térjetek meg, mert elközelített a mennyeknek országa.

3. Mert ez az, a kiről Ésaiás próféta szólott, ezt mondván: Kiáltó szó a pusztában: Készítsétek az Úrnak útját, és egyengessétek meg az ő ösvényeit.

4. Ennek a Jánosnak a ruhája pedig teveszőrből vala, és bőröv vala a dereka körül, elesége pedig sáska és erdei méz.

5. Ekkor kiméne ő hozzá Jeruzsálem és az egész Júdea és a Jordánnak egész környéke.

6. És megkeresztelkednek vala ő általa a Jordán vizében, vallást tevén az ő bűneikről.

7. Mikor pedig látá, hogy a farizeusok és sadduceusok közül sokan mennek ő hozzá, hogy megkeresztelkedjenek, monda nékik: Mérges kígyóknak fajzatai! Kicsoda intett meg titeket, hogy az Istennek elkövetkezendő haragjától megmeneküljetek?

8. Teremjetek hát megtéréshez illő gyümölcsöket.

9. És ne gondoljátok, hogy így szólhattok magatokban: Ábrahám a mi atyánk! Mert mondom néktek, hogy Isten eme kövekből is támaszthat fiakat Ábrahámnak.

10. A fejsze pedig immár a fák gyökerére vettetett. Azért minden fa, a mely jó gyümölcsöt nem terem, kivágattatik és tűzre vettetik.

11. Én ugyan vízzel keresztellek titeket megtérésre, de a ki utánam jő, erősebb nálamnál, a kinek saruját hordozni sem vagyok méltó; ő Szent Lélekkel és tűzzel keresztel majd titeket.

12. A kinek szóró lapát van az ő kezében, és megtisztítja az ő szérűjét; és az ő gabonáját csűrbe takarítja, a polyvát pedig megégeti olthatatlan tűzzel.

13. Akkor eljöve Jézus Galileából a Jordán mellé Jánoshoz, hogy megkeresztelkedjék ő általa.

14. János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem, és te jősz én hozzám?

15. Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.

16. És Jézus megkeresztelkedvén, azonnal kijöve a vízből; és ímé az egek megnyilatkozának néki, és ő látá az Istennek Lelkét alájőni mintegy galambot és ő reá szállani.

17. És ímé egy égi hang ezt mondja vala: Ez amaz én szerelmes fiam, a kiben én gyönyörködöm.

2020. aug. 8. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/43 anonim ***** válasza:

22+


15. Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.

2020. aug. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/43 anonim ***** válasza:

Aki meg van keresztelve, az már keresztény, az egyház tagja.

Az a keresztény, aki gyakorolja a hitét, igyekszik a tízparancsolat szerint élni és Szentségekhez járul, imádkozik. Van, aki ennél mélyebben gyakorolja pl. olvassa a Bibliát, eljár lelkigyakorlatokra stb.

Vannak, akik “csak” hívők, tehát hisznek Istenben, szoktak imádkozni, olvassák a Bibliát. Ők nem gyakorolják a hitüket.

2020. aug. 8. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/43 anonim ***** válasza:
Kedves 20 -as. Kifejtenéd bővebben, hogy mi a hamis abban amit írtam?
2020. aug. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/43 A kérdező kommentje:

#24 "Vannak, akik “csak” hívők, tehát hisznek Istenben, szoktak imádkozni, olvassák a Bibliát. Ők nem gyakorolják a hitüket."


Miért az nem hitgyakorlás (=keresztény) hogy olvassa a Bibliát és imádkozik?

Ezenkívül hitgyakorlás az is ha valaki meg is fogadja, és cselekszi azokat amiket Jézus tanított.

2020. aug. 8. 20:08
 27/43 anonim ***** válasza:
90%
Valamilyen szinten igazad van, de ha nem Isten törvényei szerint él, akkor az nem teljes, nem az igazi.
2020. aug. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/43 anonim ***** válasza:
51%

25


Az hogy valaki jár -e ilyen helyekre, annak semmi jelentősége nincs.


-De óriási jelentősége van a közösségnek.


Lásd akár egy bűnvallás, akár szolgálatok, amiket igénybe kell vennie pl. egy csecsemőkereszténynek, tanítások


Ha nincs megfelelő alapja egy háznak, azt úgy építed, ahogy akarod-az összedől.

Ugyan ez vonatkozik arra, aki egy házépítésnél a tetővel akar kezdeni.



A legtöbb embernek, aki ilyen helyekre jár, semmi köze a hitvilághoz, vagy bármihez ami azzal kapcsolatos.


-Nem igaz. Csak azokból a helyekből indulsz ki, amik látszat kereszténységet tartanak fent-nincs élet bennük.n Csak még nem tudod, mert nem ismered mi hiányzik ezekből a helyekből.


Megmondjam: Szent Lélek. Hiányzik a tűz. Csak csend van és néma szobrok. De egyéb semmi.



Tudok olyan emberekről, akik rendszeresen járnak misére, de amint kiteszik a lábukat, már a másik embert fúrják.


Nem mindegy hová tartozik, nem mindegy hogy folyik-e benne a Szent Léleknek munkája-és még nem tart ott ahol kéne, és két-lelkű-e vagy még tudatlan, vagy olyan helyen van-ahol-nincs élet.



Az ilyenek csak azért vesznek részt ilyesmin, mert úgy vannak vele, hogy elmondanak egy miatyánkot, és arra a hétre megkapják a bűnbocsánatot.Az meg hogy következő héten is vétkeznek, az kit izgat? Majd elmond még egyet és az is meg lesz bocsájtva.


Ez hiba így gondolni, mert nincs hyper-kegyelem. Isten hosszútűrő, de csak egy darabig.



Én nem járok semmilyen gyülekezetbe, templomba is csak addig jártam míg anno suliban egy évig hittanos voltam. Magamat nem tartom vallásosnak, mert számomra a vallás az teljesen mást jelent.


-A vallásosság sehova nem vezet, az élő hit adja az erőt és az igazságot.


Én hiszek.


Mk 16,17

Azokat pedig, a kik hisznek, ilyen jelek követik: az én nevemben ördögöket űznek; új nyelveken szólnak.



Ahhoz pedig nem templom kell vagy gyülekezet, hanem hogy olyan elvek és értékek szerint éld az életedet amitől a lehető legjobb ember leszel, amit ki tudsz magadból hozni. Persze én sem vagyok szent, szoktam olyan dolgokat csinálni én is amik nem biztos hogy a fentieknek tetszenek, viszont mivel ezek piti / hétköznapi dolgok, amivel senkinek semmilyen módon nem ártok, ezért úgy gondolom, elfogadható úton járok.


-Ez semmit nem ér, mert nem törvény által igazul meg az ember, hanem kegyelem által.


Jn 1,17

Mert a törvény Mózes által adatott, a kegyelem pedig és az igazság Jézus Krisztus által lett.


Gal 5,4

Elszakadtatok Krisztustól, a kik a törvény által akartok megigazulni, a kegyelemből kiestetek.


Ef 2,8

Mert kegyelemből tartattatok meg, hit által; és ez nem tőletek van: Isten ajándéka ez;


A többi meg majd kiderül ha oda kerülök.


-Jelen pillanatban a széles úton vagy-a pokol felé tartasz, ha nem állsz meg, és nem kéred Isten kegyelmét.

2020. aug. 8. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/43 A kérdező kommentje:

#27 "de ha nem Isten törvényei szerint él"

Jézus megmondta mi Isten két törvénye, szeresd Istent teljes elmédből és szeresd felebarátodat mint magadat. Minket a szabadság törvénye fog megítélni (Jakab 2,12). Nem mintha Jézus enyhített volna a törvényeken, sőt. Lásd pl. hegyi beszéd, ami a tanítványoktól elvártakat írja le.

2020. aug. 8. 21:02
 30/43 anonim ***** válasza:
100%

29 Nem csak. Hanem az szereti Istent aki betartja a parancsolatait.


Jn 14,21

A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

2020. aug. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!