Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Van itt olyan, aki keresztény,...

Van itt olyan, aki keresztény, de nem jár templomba, közösségbe?

Figyelt kérdés

Csak az lehet jó keresztény, aki vasárnaponként templomba jár, részt vesz hétközi csoportokban (bibliaóra, imaóra)?

Ha létezik olyan keresztény, aki nem jár, miért? Hogy éli meg azt, hogy keresztény? (Kérem ateisták ne kotyogjanak bele, ne pontozzák le a hívőket!)



2020. aug. 8. 18:20
1 2 3 4 5
 31/43 anonim ***** válasza:

János 14-


12.

Bizony, bizony mondom néktek: A ki hisz én bennem, az is cselekszi majd azokat a cselekedeteket, a melyeket én cselekeszem; és nagyobbakat is cselekszik azoknál; mert én az én Atyámhoz megyek.

13.

És akármit kértek majd az én nevemben, megcselekszem azt, hogy dicsőíttessék az Atya a Fiúban.

14.

Ha valamit kértek az én nevemben, én megcselekszem azt.

15.

Ha engem szerettek, az én parancsolataimat megtartsátok.

16.

És én kérem az Atyát, és más vígasztalót ád néktek, hogy veletek maradjon mindörökké.

17.

Az igazságnak ama Lelkét: a kit a világ be nem fogadhat, mert nem látja őt és nem ismeri őt; de ti ismeritek őt, mert nálatok lakik, és bennetek marad.

18.

Nem hagylak titeket árvákul; eljövök ti hozzátok.

19.

Még egy kevés idő és a világ nem lát engem többé; de ti megláttok engem: mert én élek, ti is élni fogtok.

20.

Azon a napon megtudjátok majd ti, hogy én az én Atyámban vagyok, és ti én bennem, és én ti bennetek.

21.

A ki ismeri az én parancsolataimat és megtartja azokat, az szeret engem; a ki pedig engem szeret, azt szereti az én Atyám, én is szeretem azt, és kijelentem magamat annak.

22.

Monda néki Júdás (nem az Iskáriótes): Uram, mi dolog, hogy nékünk jelented ki magadat, és nem a világnak?

23.

Felele Jézus és monda néki: Ha valaki szeret engem, megtartja az én beszédemet: és az én Atyám szereti azt, és ahhoz megyünk, és annál lakozunk.

24.

A ki nem szeret engem, nem tartja meg az én beszédeimet: és az a beszéd, a melyet hallotok, nem az enyém, hanem az Atyáé, a ki küldött engem.

25.

Ezeket beszéltem néktek, a míg veletek valék.

26.

Ama vígasztaló pedig, a Szent Lélek, a kit az én nevemben küld az Atya, az mindenre megtanít majd titeket, és eszetekbe juttatja mindazokat, a miket mondottam néktek.

27.

Békességet hagyok néktek; az én békességemet adom néktek: nem úgy adom én néktek, a mint a világ adja. Ne nyugtalankodjék a ti szívetek, se ne féljen!

28.

Hallottátok, hogy én azt mondtam néktek: Elmegyek, és eljövök hozzátok. Ha szeretnétek engem, örvendeznétek, hogy azt mondtam: Elmegyek az Atyához; mert az én Atyám nagyobb nálamnál.

2020. aug. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/43 anonim ***** válasza:
2020. aug. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/43 A kérdező kommentje:

#31 a Szentlélek jelentőségét abszolút elismerem, kétség nem férhet hozzá. Aki hitre jut megpecsételi a Szentlélek.

A "Szentlélek keresztség" pünkösdista doktrínáját (melynek "gyakori jele" a nyelveken szólás) viszont nem ismerem el.

2020. aug. 8. 21:15
 34/43 anonim ***** válasza:

22-es hozzászólást olvasd el-abban már benne van.


Nem doktrina, alapkövetelmény. Még Jézusnak is szükséges volt megcselekednie.Addig míg meg nem tette, nem cselekedett csodákat.

2020. aug. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/43 anonim ***** válasza:
2020. aug. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/43 anonim ***** válasza:

33


14. János azonban visszatartja vala őt, mondván: Nékem kell általad megkeresztelkednem, és te jősz én hozzám?


15. Jézus pedig felelvén, monda néki: Engedj most, mert így illik nékünk minden igazságot betöltenünk. Ekkor engede néki.

2020. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/43 anonim ***** válasza:
58%
Én nem járok gyülekezetbe sem templomba. Fontos nyilván a más emberek társasága, de szerintem Isten szeretete nem abból áll, hogy tempplomba kell mennem és ott Bibliát olvasatok meg hallgatom a tanítást.
2020. aug. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/43 A kérdező kommentje:

"Még Jézusnak is szükséges volt megcselekednie"

Mit cselekedett meg Jézus? Megkeresztelkedett vízben!


Persze aki keresztény lesz megkeresztelkedik. Én úgy látom, hiszem az egyetlen döntő követelmény a hit, tehát aki csecsemőkeresztséget kapott és felnőtt érett fejjel hitre jut nem kell újrakeresztelkednie.

2020. aug. 8. 21:24
 39/43 anonim ***** válasza:

"Van itt olyan, aki keresztény, de nem jár templomba, közösségbe?"


Szerintem Magyarországon az 50 év alatti keresztények túlnyomó többsége nem jár templomba, közösségbe.

2020. aug. 9. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/43 anonim ***** válasza:
46%

38 Amint látom, feleslegesen próbál neked magyarázni az ember, mert csak azt látod meg amit te akarsz-ez pedig nem ilyen.


Mondok egy példát, hogy értsd. Te azt hiszed magadról, hogy tiszta vagy, és mindent jól csinálsz-emberi szemmel, ugyan akkor Isten azt mondja,. hogy rengeteg szemét, kár és generációs problémák vannak benned, és előtte te nem hogy nem vagy tiszta, hanem egyenesen koszos vagy.


Melyik lesz az igaz?


Amit a teremtett lény gondol? vagy amit a Teremtőd az Alkotód mond rólad?


Szerintem az utóbbi, szerinted az amit te gondolsz.


No már most-ez nem úgy működik ahogy te gondolod, hanem úgy ahogy a Teremtőd, alkotód mondja.

2020. aug. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!