Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mièrt erőltetik egyesek a...

Mièrt erőltetik egyesek a Szentháromságot(a három istensèget)ha nincs az Isten szavaban,Jèzus ès az apostolok sem tanítottak,i.sz 325-ig nem is lètezett?

Figyelt kérdés

2020. aug. 15. 07:07
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 11/129 anonim ***** válasza:
38%

Aki Jézus Krisztus Istenségét nem érti érthetően a Szentháromságot sem fogja megérteni!


Üdv: Gábor

2020. aug. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/129 Mansour ***** válasza:
95%

Gábor,

Hogyan kell érthetően érteni?

2020. aug. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/129 anonim ***** válasza:
57%

12


Mansour,


Úgy, hogy amit a Bibliában olvasol azt el is hiszed!


Üdv: Gábor

2020. aug. 15. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/129 A kérdező kommentje:

8."A kèrdèseid színvonala alapján èrthető,hogy mièrt ragadtal,alsó osztályos szintet"

Mindha Jèzus mondtavolna,hogy csak egyetemistáknak irodott az Isten szava.

Aki így ír kètlem az egyetemèt,szerencsès esetben 8 osztály e szöveged menője.

Lukács doktor volt,nem dicsekedett.A többiek kőzül voltak analfabèták,nem alázták meg.A te Dr.cimed mehet a sülyesztőbè,mar mint az alázatosság terèn plusz a tèves ismeret.

Ès vajon másnak nincs egyetemhez,ha neked mar úgysincs?

Ugyanis egy egyetemet vègzett ember a tèmárol nem vezeti le a hozzászolokat hanem telyes mellbősèggel megmagyarázza azt,ès ez egyben inteligenciát is jelent,ami azt jelenti,hogy"túl vagy jóval"az egyetemen.De ez mar senkit nem èrdekel.

Visszatèrve a bibliára szerinted Jèzus beszèlt három istenről,istenè tève magát is?

2020. aug. 15. 14:37
 15/129 Mansour ***** válasza:
68%

#13

Értem. Gondolom az "elhinni" nálad azt jelenti, hogy a valóságban megtörtént tényként kezelni. Így tényleg nem hiszem el. Viszont a Bibliában leírtakat, így Jézus Krisztus istenségét is, igaznak tartom, és a Szentháromsággal sincs különösebb gondom. Lehet, hogy a valósághoz nincs köze, de a maga kontextusában kétségkívül igaz. Mondhatod, hogy akkor ez csak valami félig-meddig hit. De tudod, a hit Isten ajándéka, nekem ennyit adott belőle. Én ezért is hálás vagyok.

2020. aug. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/129 szp72 ***** válasza:
68%
Kedves kérdező téged nagyon becsaptak. Az Atya, a Fiú és a Szentlélek legalábbis a Biblia szerint 325 előtt is létezett, s ha jól megszámolod ez bizony három.
2020. aug. 15. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/129 A kérdező kommentje:
16.Kèrlek idèzd az állitásodat.
2020. aug. 15. 15:29
 18/129 anonim ***** válasza:
30%

15


"Értem. Gondolom az "elhinni" nálad azt jelenti, hogy a valóságban megtörtént tényként kezelni. Így tényleg nem hiszem el. Viszont a Bibliában leírtakat, így Jézus Krisztus istenségét is, igaznak tartom, és a Szentháromsággal sincs különösebb gondom. Lehet, hogy a valósághoz nincs köze, de a maga kontextusában kétségkívül igaz. Mondhatod, hogy akkor ez csak valami félig-meddig hit. De tudod, a hit Isten ajándéka, nekem ennyit adott belőle. Én ezért is hálás vagyok."


Kezdjük talán azzal ami itt közvetlenül a kérdéshez kapcsolódik és amiben biztosan egyetértünk. Jézus Istenségét én is hiszem a Szentháromsággal együtt. Történelmileg szintén teljesen hitelesnek tartom a Szentírást - gondolom ebben különbözünk!? De ezzel most itt egy kicsit új témát nyitsz! Az hogy a Szentírásból mit hiszel el és mit nem vagy miért rajtad áll! Isten biztosan nem fogja korlátozni a hited! Ha elhiszed, hogy Ő tökéletes kezdettől fogva látja a véget akkor ugyan miért kételkednél abban hogy mindaz ami a Szentírásban le lett írva történelmileg is igaz!?


Üdv: Gábor

2020. aug. 15. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/129 anonim ***** válasza:
40%

16


Most szp72-vel egyet kell értenem. A Szentírás Szentháromságot tanít! De korábban is voltak akik ezt tagadták úgymint az ariánusok!


Üdv: Gábor

2020. aug. 15. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/129 A kérdező kommentje:

18."mindaz ami a Szentirásban le lett írva az igaz"

Persze,hogy igaz.

De a Szentháromság a vele lèvő hazugság halmazával nem igaz,ègbekiáltó,mert nem írja csak bele akarod sujkolni.

Legalább halgatnál de szédíteni akarod vele az olvasót,nincs lelkiismereted becsapni valakit?

2020. aug. 15. 16:08
❮❮ 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!