Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek megéljük Jézus...

Szerintetek megéljük Jézus visszajövetelét?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 19:12
1 2 3 4 5 6
 31/52 anonim ***** válasza:
35%

28


Látom hogy tele vagy mindenféle előítélettel! Azt sem tudod hogy miről szól amit a White írt de azért nagyon mondod hogy nem úgy van ám! Az én hitem nem E. G. White -ra épül hanem Jézus Krisztusra, de az E. G. White magyarázatait helyesnek találtam. Természetesen ahhoz behatóbban kell velük foglalkozni! Az apostolok milyen írásokat kutattak? - Pl. az Ószövetséget! A Szentírás megértéséhez nem kell teológusnak lenni az egyszerű emberek is megérthetik ha hittel fogadják az Igét. A régészeti vagy történelmi dokumentumok is utánajárással elérhetőek. A fényruha sem butaság az angyalok is ezt "hordják" aki Istenhez hűséges azon az Ő dicsősége is megnyugszik. Kezdetben is ez volt a helyzet az embernél.


Ami téged illet én azt látom hogy te rendkívül elfogult vagy telis - tele előítélettel! Egyáltalán nem gondolom, hogy érted mit jelent kereszténynek lenni!


Üdv: Gábor

2020. okt. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/52 anonim ***** válasza:
24%

30


A kérdésedre a válasz igen. Jelenések könyve pontosan arról ír amit kérdeztél! És gondolom nem is véletlenül kérdezted ezt így...


Üdv: Gábor

2020. okt. 19. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/52 Alex Fly ***** válasza:
91%
Hát nem tudom, milyen próféciákat emlegetsz folyton... Tudod, mit ír az én Bibliám? Amikor erről kérdezték Jézust, akkor csak annyit mondott, hogy a napot és az órát senki sem tudja, MÉG Ő SEM, kizárólag az Atya. De még E. G. White sem. Innentől el lehet dönteni, mennyire lehetnek hitelesek a "próféciái"...
2020. okt. 20. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/52 anonim ***** válasza:
38%

33


"Hát nem tudom, milyen próféciákat emlegetsz folyton..."


Olyanokat amikkel a Biblia tele van! Talán olvasd el a Dániel meg a Jelenések könyvét!


"Tudod, mit ír az én Bibliám? Amikor erről kérdezték Jézust, akkor csak annyit mondott, hogy a napot és az órát senki sem tudja, MÉG Ő SEM, kizárólag az Atya. De még E. G. White sem."


Majd olvasd el a Máté 24 - meg a többit a Szentírásból! Egyébként az E. White nem mondja sem a napot sem az órát - szóval neked nem sok fogalmad van arról amit írt! Másrészt én az idők jeleiről beszéltem amiből lehet következtetni Jézus Krisztus visszajövetelére! Nem határoztam meg sem napot sem órát és senki sem vitatja azt hogy az Atya kezében van a döntés joga! Innentől el lehet dönteni hogy mennyire hiteles amit te mondasz!


Üdv: Gábor

2020. okt. 20. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/52 anonim ***** válasza:
93%
Azt azért elég határozottan írtad, hogy meddig kell beteljesülnie.
2020. okt. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/52 anonim ***** válasza:
24%

35


Ha ezt most tőlem kérdezted, akkor én azt írtam hogy legfeljebb évtizedekről (21-es hozzászólásom) lehet beszélni mert a biblia próféciák nem adnak másra lehetőséget!


Üdv: Gábor

2020. okt. 20. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/52 Alex Fly ***** válasza:
71%

@33: jelek? Hogy is mondja Jézus?

"Ő pedig így válaszolt: Ez a gonosz és parázna nemzedék jelt kíván, de nem adatik más jel neki, csak a Jónás próféta jele." (Mt 12, 39)

A többi csak spekuláció...

2020. okt. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/52 anonim ***** válasza:
22%

37


Alex ezt most komolyan gondoltad? - hogy szerinted a Bibliában nincsenek prófétikus idők jelei? Mert ez az igehely amit idéztél a hitetleneknek szólt nem a hívőknek!


A többi csak spekuláció?


Üdv: Gábor

2020. okt. 20. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/52 Alex Fly ***** válasza:
83%

Igen, komolyan.

Tudod, mi van leírva a Bibliában, mint Jézus visszajövetelének legbiztosabb jele? Úgy jön el, mint éjjel a tolvaj - nem fogja előre bejelenteni, hogy mikor...

Szórakozhatsz te bármiféle előjelekkel, csak magadat csapod be. Az egyetlen dolog, ami biztos: minden másodperccel egyre közelebb van. A többi csak mellébeszélés...

2020. okt. 20. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/52 anonim ***** válasza:
0%

39


Úgy látszik Alex nem érted a lényeget! A Biblia nem csak azt mondja hogy Jézus úgy jön el mint a tolvaj - hanem számos más jelet is ad!

Az biztos hogy azok számára akik nem várják bármelyik nap is történne meglepetés lenne! És ha már a kérdéses részre utaltál a Jel. 16,15-ben akkor éppen ott láthatod leírva hogy vannak akik várják, akikről ezt mondja az Írás: "Boldog aki vigyáz és őrzi az ő ruháit..." A Szentírás próféciái nem véletlenül kerültek a Bibliába hanem útmutatóul vannak J. Krisztus 2. eljövetele előtt! Erre egyébként maga a Szentírás is felhívja a figyelmet! Az nagyon szegény ha csak ezt az egy Igehelyet sikerült meglátnod!


Üdv: Gábor

2020. okt. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!