Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek megéljük Jézus...

Szerintetek megéljük Jézus visszajövetelét?

Figyelt kérdés

2020. okt. 14. 19:12
1 2 3 4 5 6
 41/52 Alex Fly ***** válasza:
85%

Csak leírtad: "azok számára akik nem várják bármelyik nap is történne meglepetés lenne"...

Éppen ezért nem kell semmiféle jelekkel, próféciákkal, jóslatokkal foglalkozni. Pontosan ezért nincs semmiféle egyértelmű meghatározás az időre vonatkozóan: ne ezzel foglalkozz; a te dolgod az, hogy mindig állj készen...

2020. okt. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/52 A kérdező kommentje:
Figyeljük majd az éveket, kiváncsi vagyok...
2020. okt. 20. 20:11
 43/52 anonim ***** válasza:
37%

41


Éppen ellenkezőleg akik valóban várják Jézus eljövetelét azok pont hogy foglalkoznak a bibliai próféciákkal!


"Éppen ezért nem kell semmiféle jelekkel, próféciákkal, jóslatokkal foglalkozni. Pontosan ezért nincs semmiféle egyértelmű meghatározás az időre vonatkozóan: ne ezzel foglalkozz; a te dolgod az, hogy mindig állj készen..."


Hát pont az nem fog mindig készen állni aki semmit nem tud a Bibliából! Jézus első eljövetelét a zsidók az "ujjukon számolhatták volna ki a Bibliából", mégsem várták Jézust. Pedig ott voltak az Írások a kezükben! Úgy látszik nem tanultad meg a leckét!

Azok akik azt mondják hogy ők készen állnak de nem kutatják a Szentírást prófétikusan is azok egyáltalán nem is várják igazán Jézus Krisztus visszajövetelét!


Üdv: Gábor

2020. okt. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/52 anonim ***** válasza:
88%

Ti is kiszámoltatok már pár világvégét az ujjatokon, s még mindig itt vagyunk. Ez elég nevetségessé teszi az effajta számolgatást.


Egyébként ki fog jobban készen állni rá? Aki azt mondja, hogy akár ma éjjel eljöhet, vagy aki kiszámolta, hogy még van majd 2 évtizedünk rá? Nyilván az, aki szerint bármikor eljöhet Krisztus.

2020. okt. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/52 anonim ***** válasza:
24%

44


Először is ha nekem címzed a mondandódat akkor írd ki hogy melyik hozzászólásomra reagálsz! Másodszor korábban már reagáltam az első állításodra másnál! Majd keresd vissza, mert nem akarom mindig ugyanazokat leírni! Harmadszor azok fognak készen állni Krisztus 2. eljövetelére akik valóban várják őt! Aki ismeri a Bibliai próféciákat az nem mondja hogy ma éjjel jön el Krisztus mert erre azok semmilyen alapot nem adnak! Ez csak a Szentírásban lévő tudatlanságodat mutatja! A másik hogy akik ezt mondogatják és közben még azt is hiszik hogy készen állnak Krisztus eljövetelére holott még az az előtt beálló eseményekre sem állnak készen azok csapják be a legjobban saját magukat!


Üdv: Gábor

2020. okt. 20. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/52 anonim ***** válasza:
88%

Ha nem címezem meg külön, akkor nyilván arra, ami a legutolsó (vagy magára a kérdésre). Nem tudom, hogy állítólagos próféciákat miként tudsz értelmezni, ha ilyen alapvető dolgokkal is problémád van és értetlenül állsz.


A Szentírás szerint bármikor visszajöhet Krisztus. Ha azt gondolod, hogy te határozod meg vagy ki tudod ujjadon számolni ennek idejét, akkor veled van a baj.


A Szentírást pedig valószínűleg nálad jobban ismerem. Ezt mutatja, hogy én nem egy jóskönyvet látok benne.


Utolsó mondatodat pedig nem is értem, de valószínűleg te sem. Krisztus elég egyértelműen tanította, hogy miként kell készen várnunk az érkező vőlegényt. Ez pedig közel sem arról szól, hogy ostoba módon jóskönyvként kezelem Isten szavát. Sokkal inkább arról, hogy lelkemet igyekszem mindig "hófehéren" tartani, így bármikor is kerülök a Bíró színe elé, megállhatok majd előtte, s üdvözít engem.

2020. okt. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/52 Alex Fly ***** válasza:
91%

@43: "Éppen ellenkezőleg akik valóban várják Jézus eljövetelét azok pont hogy foglalkoznak a bibliai próféciákkal!" Pesze. Egy darabig. Aztán előbb-utóbb kinövik, hogy ki akaják találni azt, amiről a legpontosabb információ az, hogy azt soha nem fogja megtudni. Aki nem, az kezd el számolgatni meg mindenféle nyakatekert próféciákkal foglalkozni, hogy aztán rájöjjön, hogy mekkorát tévedett. És persze vannak, akiknek ez sem elég, ha egyszer nem jött be neki, akkor újabb és újabb időpontokat határoz meg, amikor is minden esetben pofára esik...

Ahelyett, hogy nem azzal foglalkozna, ami nem az ő dolga, hanem inkább a feladatát végezné ebben az időben, ami megadatott nekünk.

2020. okt. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/52 anonim ***** válasza:
37%

"Ha nem címezem meg külön, akkor nyilván arra, ami a legutolsó (vagy magára a kérdésre). Nem tudom, hogy állítólagos próféciákat miként tudsz értelmezni, ha ilyen alapvető dolgokkal is problémád van és értetlenül állsz."


Nem én állok problémában hanem te. Ugyanis ide nem csak te írogatsz és már korábban jártam úgy hogy egy vita közben más is beleírt nem pedig az akivel vitáztam és szintén nem volt megkülönböztethető az illető mivel anonim volt! Ezért teljesen félresiklott a beszélgetés!

Alapból pedig ha nem írod ki hogy kinek címzed akkor az azt jelenti hogy a kérdező fő kérdésére válaszolsz! Egyébként pedig hozzátartozik egy válaszhoz az is hogy kinek válaszolsz! És nem pl. nekem kell kitalálni hogy kinek szól! Szóval ne akard itt megmagyarázni! Ráadásul egyszerre több emberrel is lehet vitát folytatni! Ez tehát itt nem arról szól hogy a válaszokat majd mindenki kihámozza magának!


"A Szentírás szerint bármikor visszajöhet Krisztus. Ha azt gondolod, hogy te határozod meg vagy ki tudod ujjadon számolni ennek idejét, akkor veled van a baj."


A Szentírás szerint nem jöhet vissza bármikor Jézus mert a Biblia világosan elmondja hogy mindazoknak be kell teljesedni Krisztus 2. eljövetele előtt amik megírattak! Miért lennének a Bibliában próféciák ha semmi értelmük és jelentőségük nincsen?!


"A Szentírást pedig valószínűleg nálad jobban ismerem. Ezt mutatja, hogy én nem egy jóskönyvet látok benne."


Szerintem te még azt sem tudod megmondani hogy a bibliai jelképrendszert hogyan kell értelmezni! De úgy látom hogy még azt sem érted hogy mi a különbség a bibliai próféciák és a jóskönyvek között!


"Utolsó mondatodat pedig nem is értem, de valószínűleg te sem. Krisztus elég egyértelműen tanította, hogy miként kell készen várnunk az érkező vőlegényt. Ez pedig közel sem arról szól, hogy ostoba módon jóskönyvként kezelem Isten szavát. Sokkal inkább arról, hogy lelkemet igyekszem mindig "hófehéren" tartani, így bármikor is kerülök a Bíró színe elé, megállhatok majd előtte, s üdvözít engem."


Pedig érthetően leírtam azt az utolsó mondatot is. Olvasgasd vissza akkor majd talán megérted! Segítség hozzá: azokról szól akik azt mondogatják hogy ők mindig készen állnak. Látom tényleg nem tudod mit jelent a jóskönyv! A Biblia nem jóskönyv mert nem Sátán áll mögötte mint a jósok mögött! A Biblia tartalmaz jövendöléseket de ezek mögött Isten áll Ő jelentette ki előre a jövőt! Az igazi keresztények minden korban kutatták a Szentírást és igyekeztek tisztában lenni az idővel és a korral amelyben éltek ezeknél a keresztényeknél velejárója volt az hogy törekedtek Isten szerint élni és nem a világnak megfelelni. A világban éltek de nem a világ szerint! Éppen a Krisztus eljövetele utáni vágyakozás sarkallta őket arra hogy mélyebben megértsék a bibliai próféciákat és helyes fogalmat alkothassanak a saját korukról és az időről!


Üdv: Gábor

2020. okt. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/52 Leveltetu ***** válasza:

Egyre jobban ugy kezd kinezni, hogy ennek a kerdesnek a megvalaszolasa ket tabort allitott fel a hivok taborat es a vallasosak taborat. Namarmost erdekes olvasni a hozzaszolasokat, de annal inkabb erdemes meglatni a valaszok mogotti indulatokat, tudast-tudatlansagot-hiszekenyseget a temaval kapcsolatban.


Egy dolog valoszinubb, fuggetlenul melyik tabor gondolja, hogy igaza lesz Jezus masodik eljovetelevel kapcsolatban, a valosag azt mutatja, hogy ha ma/most jonne el, megmutatkozna es elmondana, hogy valoban kicsoda, senki sem hinne el neki, barmit mondana vagy tenne kimagyaraznak tudomanyosan, es valoszinu elmegyogy intezetbe zarnak, a vilag meg folytatna az addigi eletet.


A legnagyobb megtagadok meg pont azok az emberek lesznek akik annyira varjak az eljovetelet, hogy eszre sem fogjak venni azt, amikor mar itt lesz.

2020. okt. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/52 anonim ***** válasza:

#49

Ebben nem nagyon van igazad, mert a Biblia szerint egyetlen, mindenki számára egyértelmű jel lesz Krisztus visszatérésekor:

"Akkor feltűnik az égen az Emberfia jele, és a mellét veri a föld minden népe, mert látja, amint az Emberfia eljön az ég felhőin, nagy hatalommal és dicsőséggel."

2020. okt. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!