Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi (és a többi...

Jehova tanúi (és a többi világvéget váró személy) kihasználják a világi embereket?

Figyelt kérdés
Ki és miből csinált nekik honlapot, amikor webszerkesztés tanulása helyett a Bibliát is lehetett volna tanulmányozni?

2021. jan. 9. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 21/62 anonim ***** válasza:
13%

Egyet nem értek. Ha nem várnánk a "világvégét", akkor is feltetted volna ezt a kérdést?

Más vallások nem beszélnek vagy várnak ilyesmit? Honnan van a vagyonuk, mire használják? Miért kell Engem, vagy a Testvéreimet felettébb elitélendő kérdésekkel támadni?

JA, mert addig sem beszélünk a "TE vallásod" mögötti dolgokról.

2021. jan. 9. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/62 anonim ***** válasza:
100%

Jehova tanúja kommentelő!


Te vagy Living Witness! Vagy már elfelejtetted? Bizony változtat a dolgokon, hiszen ha az ismert meggyőzhetetlen Living Witness vagy, (márpedig az vagy!) akkor minden egyes komment, amit neked írnak, értelmetlen, mert fanatikus vagy.


Hogy nyelveket nem beszélsz, az abból nekem világos, hogy több vitám volt veled, és sem a természettudományokban, sem teológiai kérdésekben, és ha jól tudom, sem egyháztörténelmi kérdésekben nem voltál jó vitapartner, sőt kifejezetten buta voltál.


Na most, egy ilyen emberről nehéz elképzelni, hogy leül nyelveket tanulni. Én tanulok, de cáfolj meg nyugodtan azzal, hogy a következő kommentedet angolul írod. De észreveszem ám, ha a google fordítóval csinálod.


Egyébként arra akartam ezzel rámutatni, hogy a hülyeségre elszórod az időtet. Az Őrtorony katyvasz helyett csinálhatnál értelmes dolgokat is.

2021. jan. 9. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/62 anonim ***** válasza:
100%
22-es nem védeni akarom a jehovistát, de én például nagyon hülye vagyok a természettudományokhoz, viszont nyelvész-nyelvtörténész diplomám van :D
2021. jan. 9. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/62 anonim ***** válasza:
100%

A jehovisták még azon is túl tesznek, teljesen alapdolgokat nem tudnak. Az átlag ember butaságán nem lepődöm meg, de az öveken, és a hozzájuk hasonló fundik tudatlanságán igen.


Bizony régen volt már, mikor kijárták a 8 általánost, azóta még egy ismeretterjesztő könyv sem volt a kezükben.

2021. jan. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/62 anonim ***** válasza:
13%

Neked Hülyeség. Nekem nem.

Nem értem miért aggódsz, ez az Én saram. Vállalom a felelősséget.


Isten népe tagjának lenni, nem függ a természettudományok ismeretétől, sem a világi egyházak történelmétől. Teljesen más dolgoktól függ a jövőd, nem ettől. Hanem a Biblia pontos ismeretétől, annak alkalmazásától, Isten szándékának, és Személyének ismeretétől.

Jézus az örök élete elnyerését, ezekhez fűzte.(János 17:3) 3 Az örök élethez az szükséges, hogy megismerjenek téged, az egyetlen igaz Istent, és azt, akit elküldtél, Jézus Krisztust.

Az nem baj ha valaki belelapoz ezekbe a "tudományokba". Ahogy magam is tettem, és teszem is. DE nem ragadok le ennél, és nem fogadom el, ha nem egyezik a Bibliával, Isten személyével, és szándékával.

(Kolosszé 2:8) 8 Vigyázzatok, nehogy bárki is rabul ejtsen titeket a filozófia és a megtévesztő, értelmetlen elképzelések által, amelyek emberek hagyományaira és a világ elveire épülnek, nem pedig Krisztusra.

2021. jan. 9. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/62 anonim ***** válasza:
93%

12# a keresztény felekezetek nemcsak a saját testvéreiket nem hagyják magukra, de azokat sem, akik akkor épp nem tartoznak közéjük. Ez egy hatalmas különbség a keresztény egyház és a tanúk között.


A másik pedig, úgy történik a dolog, hogy te bedobsz pénzt, abból összejön a telekre és építőanyagra való, abból te ingyen építesz és a saját adományodból kapsz szendvics et építkezés alatt, majd mikor kész, akkor egy idő múlva a szervezet eladja, mert az övé és költi el a pénzt autóra és a bételbeli dolgozók fizetésére, valamint a vezetők fizetésére, ami nem kevés. Tehát te finanszírozod más életét anyagilag és fizikai munkával. Ezzel pedig senki sem fog neked elszámolni. Majd ha bajban vagy, akkor kapsz egy kis könyöradományt. De hogy neked senki nem fog a tesóid közül ingyen házat építeni, ha épp erre szorulsz rá, az is biztos.

2021. jan. 9. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/62 anonim ***** válasza:
37%

Vidiripi


"Azt reméltem, majd kapok egy kis fizetést, hát nem kaptam semmit. Ingyen végeztem nehéz fizikai munkát!"


Én nem vagyok Jehova tanúja! De ez egy vicc!

Ha egyszer egy adott közösség tagja vagy akkor tisztában kellene lenned azzal, hogy amit csinálsz azért fizetnek vagy sem!

- Egyébként a munkabérről előre megszoktak egyezni! Legalább is a felnőtt emberek így csinálják.

A hívő közösségekben általános hogy a hívek fizikai munkát végeznek azért, hogy legyen egy épület ahol összetudnak jönni az alkalmak megtartására.

Ezt nem csak Jehova tanúi csinálják így hanem szinte mindenki.


"Bizony régen volt már, mikor kijárták a 8 általánost, azóta még egy ismeretterjesztő könyv sem volt a kezükben."


Nagyon sokan nem vesznek a kezükbe ilyen könyveket az iskoláik befejezése után. Ennek okai egyrészt nagyon triviálisak. A munka a család a hétköznapi gondok. És amikor véletlenül akad egy kis szabad idő azt nem ilyesmire fogja fordítani! Hanem mondjuk megnéz egy filmet vagy szórakoztató irodalmat olvas.

De millió más tevékenység van még, csak épp nem ismeret terjesztő könyveket olvas, mert a mindennapi életéhez egyszerűen nincs szüksége arra hogy tudja az aminosavakhoz hidroxilcsoportok kapcsolódhatnak!

- Ezen lehet vitatkozni de az élet bizonyítja hogy így van. Ez tény! Főleg 3-4 gyerek mellett! És értelem szerűen a társadalom azon rétegét tekintve akik nem a tudományos kutatások ezen területén dolgoznak. De akár egy ügyvéd esetében is igaz ez. Lehet valakinek úgy is felsőfokú végzettsége hogy amúgy az ismeretei ezt illetően a általános iskola szintjén vannak.

2021. jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/62 anonim ***** válasza:
83%

"Isten népe tagjának lenni, nem függ a természettudományok ismeretétől, sem a világi egyházak történelmétől. Teljesen más dolgoktól függ a jövőd, nem ettől. Hanem a Biblia pontos ismeretétől, annak alkalmazásától, Isten szándékának, és Személyének ismeretétől."


Lefordítom, amit mondasz:


Ne tanulj természettudományokat, meg egyháztörténelmet, hanem inkább fogadd el az Őrtorony szentírás-magyarázatát, mert az a jó!


Ezt a hazugságot beszívták a Tanúk, ezért tartanak ott az életben, ahol. Mert az Őrtorony maszlagot csak a hozzád hasonló műveletlen emberknek lehet beadni, akik nem ismerik, hogy működik a világ.


Hogy miért nem mész már el innen, azt nem tudom, pedig évek óta kapod a kritikát. Csak lefelé viszed ennek a fórumnak a szintjét, ideje lenne most már innen tovább állnod.


Kb. 10 éve, minden nap írod a sok marhaságot.

2021. jan. 9. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/62 anonim ***** válasza:
100%

Vidirpi!


"A hívő közösségekben általános hogy a hívek fizikai munkát végeznek azért, hogy legyen egy épület ahol összetudnak jönni az alkalmak megtartására"


Nem a hívő közösségekben, hanem a szektáknál. A szektában ravettek finoman arra, hogy végezzek kemény fizikai munkát több napon át, amit ki se fizettek. Az görög katolikus templomban meg pl. kifejezetten munkaerőt kerestek takarításra, fizetéssel. Az volt a feladat, hogy a templom előtt sepregetni kell - pénzért. A szektában az említett munka mellett csináltam mást is: fűnyírás, természetesen ingyen.


Tehát ne akard nekem beadni, hogy ez normális. A templom meghirdeti a munkát, és kifizeti a munkaerőt, a szekta meg a saját híveivel végezteti el, ingyen. Hányás.

2021. jan. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/62 anonim ***** válasza:
100%

"Nagyon sokan nem vesznek a kezükbe ilyen könyveket az iskoláik befejezése után."


Elég baj az, ezért van ennyi buta ember. Akiket természetesen igyekszem kerülni az esetek többségében.

2021. jan. 9. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!