Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi (és a többi...

Jehova tanúi (és a többi világvéget váró személy) kihasználják a világi embereket?

Figyelt kérdés
Ki és miből csinált nekik honlapot, amikor webszerkesztés tanulása helyett a Bibliát is lehetett volna tanulmányozni?

2021. jan. 9. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 31/62 anonim ***** válasza:
100%

A 19-es válaszra lesz valami reakció?


Kíváncsi lennék, erre Living Witness-nek lesz-e válasza...

2021. jan. 9. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/62 anonim ***** válasza:
20%

31


Nem voltam ott, ahogy Te sem. Messziről jött ember pedig azt mond amit akar.

A kiközösített személyek közül vannak néhányan, és nem mindenki, aki feltúrbozza a sérelmeit. DE még is elhisznek mindent azok akik egyébként is harapnak az ilyen információkra.

Az önkéntes adakozást azzal befolyásolni hogy fenyegetnek, nem Bibliai tanitás. Mert az nem jókedvvel történik, hanem érzelmi zsarolással.

Ilyet pedig nem tehet senki. Magán építkezést pedig nem lehet úgy kezelni, mint ami gyülekezeti élet támogatását. Ilyet soha életemben nem hallottam, és nem is vettem részt abban. A környezetemben élő testvérek elvállaltak a lakás felújításokat, vagy egyéb szereléseket, amiért a Testvérek úgy fizettek mint ha kívülálló vállalkozó tette volna. Nekem is volt, hogy valaki megjavított egy gázkonvektort, amiért fizettem.

Az másnapra tartozik, ha nem fogadja el valaki a pénzt mert szívesen segített.

Sőt azt is tudom nagyon jól, hogy a Temetések alkalmával a Vének sem Pénzért mondanak beszédet, de vannak akik még is meghálálják, köszönet képen.

Egy testvéremnek parkettát cserélt egy Testvér, és egyáltalán nem ingyen kérte a család, Nőként magam is részt vettem benne, Sőt a Karnist is felfúrtam a Testvéremnek, Önként ingyen vállaltam. DE a Testvérem ragaszkodott ahhoz, hogy kifizeti a munkámat. A környezetemben sehol ilyen nem történt, vagy nem hallottam olyat, hogy valaki ilyet merészelt volna tenni. Jehova legyen irgalmas Hozzá, ha valóban megtörtént ez az eset.

2021. jan. 9. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/62 anonim ***** válasza:
100%
Én vagyok a 19-es. Nem közösítettek ki minket, magunktól léptünk ki. Utána még évekig próbáltak visszacsábítani minket, hiába kértük, hogy ne keressenek többet, úgyhogy végül főleg ezért költöztünk másik településre. Nemcsak az ingyen munka miatt léptünk ki, hanem volt még jó pár egyéb dolog is, ami miatt jobbnak láttuk elhagyni őket, mert azok alapján, amiket náluk tapasztaltunk, nem éreztük úgy, hogy ez a vallás segítené az Istennel való kapcsolatunkat. Azóta utólag viszont több ex jehovástól is hallottunk hasonló esetekről, és nem csak annál a gyülekezetnél, ahol mi voltunk, szóval egyáltalán nem gondolom, hogy egyedi eset lett volna a miénk.
2021. jan. 9. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/62 effre ***** válasza:
100%
A természettudományokon kívül létezik más terület is , amit célszerű fejleszteni mert komoly hasznát veheti a mindennapokban az illető :pl önismeret, logikai és kognitív képességek fejlesztése,ok-okozati összefüggések felismerési készségének fejlesztése .. sokuknak igen nagy hasznukra válna .
2021. jan. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/62 effre ***** válasza:
82%

20

"Bárkit felhasználhat Isten arra, hogy a szándéka megvalósuljon."



Isten nem használ fel és használ ki senkit !


EMBER használ fel és használ ki MÁSIK EMBERT.Sokszor Isten nevében teszi , és aki naív, tudatlan és logikátlanul gondolkodik , az alárendeli magát , mert elhiszi hogy ez Isten parancsa.

2021. jan. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/62 anonim ***** válasza:
97%

"Nem voltam ott, ahogy Te sem. Messziről jött ember pedig azt mond amit akar"


Tanú - Living Witness!


Mindig is ez volt a hozzáallásod, hogy ha Jehova tanúiról valaki rosszat mondd, akkor az biztosan nem igaz? Mert ezt tanítja neked az Őrtorony, és hergel titeket, főleg azok ellen, akik kiléptek!


Te amúgy egy rendkívül idegesítő, és unszimpatikus ember vagy. A Jó Isten mentsen meg tőled engem, meg másokat is. Remélem, soha nem találkozok veled élőben.

2021. jan. 9. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/62 anonim ***** válasza:
60%

Vidiripi


"Nem a hívő közösségekben, hanem a szektáknál. A szektában ravettek finoman arra, hogy végezzek kemény fizikai munkát több napon át, amit ki se fizettek."


Akkor még egyszer! A hívő közösségekben általános hogy a hívek fizikai munkát végeznek azért, hogy legyen egy épület ahol összetudnak jönni az alkalmak megtartására.

Hidd el hogy a hívő közösségekben ez egy általános gyakorlat. AZ hogy a hívek segítenek az építkezéseknél és mindezt fizetés nélkül teszik!

Sőt nem vallásos szervezetek esetében is van fizetés nélküli munka. Ilyen pl. az hogy egy iskolánál a szülők felújítják a tantermeket! De olyan is volt hogy játszóteret újítottak fel. És nem kaptak érte fizetést!


"Az görög katolikus templomban meg pl. kifejezetten munkaerőt kerestek takarításra, fizetéssel."


Ott egy állásra kerestek munkaerőt és lehetett is tudni de te nem egy állásra jelentkeztél! Mivel ha egy állásra jelentkezik az ember akkor a fizetés is megbeszélés tárgyát képezi!


"Az volt a feladat, hogy a templom előtt sepregetni kell - pénzért. A szektában az említett munka mellett csináltam mást is: fűnyírás, természetesen ingyen."


De ezt te vállaltad! Ne akard már beadni hogy rákényszerítettek ilyesmire!


"Tehát ne akard nekem beadni, hogy ez normális. A templom meghirdeti a munkát, és kifizeti a munkaerőt, a szekta meg a saját híveivel végezteti el, ingyen."


Nem! Te akarod beadni hogy úgy végeztél munkát hogy előzetesen nem beszéltetek a fizetésről.

És mint ahogyan írtam hívő közösségeknél ez a gyakorlat hogy a hívek végeznek el bizonyos munkát ÖNKÉNT és INGYENES. Tehát nem fizetésért és ezt tudják is jól!

Én is tudom jól mert végeztem önkéntes munkát nem is egy alkalommal hanem rendszeresen. Én is levágtam a füvet ha azt kellett vagy pakoltunk vagy csak épp vezettem, mikor mire volt szükség! De én vállaltam és tudtam előre hogy mit vállalok és azt is tudtam hogy nem fizetségért csinálom.

2021. jan. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/62 anonim ***** válasza:
69%

@Vidiripi


Azt mondták, hogy van MUNKA, és mehetek hozzájuk DOLGOZNI.


A lelkész talán amúgy is TUDTA, HOGY FIZETŐ MUNKÁT KERESEK, MERT MUNKANÉLKÜLI VOLTAM. Mivel beszéltem vele erről!


Minden összevágott tehát, logikus volt, hogy fizető munkára hív. Viszont azt gondoltam, majd az anyagiakat később rendezzük. Úgy, amikor raktárban voltam, és a főnök munka UTÁN odaadott nekem 5000 Ft-ot. Az sem volt megbeszélve előre.


Természetesen nem kényszerített senki, de alaposan megjártam.


"Én is tudom jól mert végeztem önkéntes munkát nem is egy alkalommal hanem rendszeresen"


Azért, mert te is egy ócska szekta tagja vagy.


Egy normális felekezetben az Egyház fogad szakmunkásokat, nem a híveivel végezteti el a nehéz fizikai munkát. Ha mégis elvégezteti, akkor kifizeti. Az ugyanis nagyon nagy hülyeség, kihasználja a hívek naivságát az "önkéntes munka" maszlaggal.


Erre is csak a (főleg szektás) vallás képes, hogy úgy hat a híveire, hogy azok a nehéz fizikai munkát önként végzik el, fizetés nélkül. Barmok gyülekezete...

2021. jan. 9. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/62 anonim ***** válasza:
0%
Nem használnak ki senkit. Ők csak prédikálnak.
2021. jan. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/62 effre ***** válasza:

Ők CSAK prédikálnak ...hát igen


De mit prédikálnak és hogyan prezentálják amit prédikálnak ?


Isten nevében önkreált törvényeket , magyarázatokat terjesztenek amivel tömegekre úgy tűnik sikeresen hatnak.


Tehetik-e ezt ?

Ki engedte ezt meg nekik?

Minek nevezhetők az ilyen önjelölt prédikátorok?

Nevezhetők akár tömegmanipulátoroknak is?

2021. jan. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!