Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi (és a többi...

Jehova tanúi (és a többi világvéget váró személy) kihasználják a világi embereket?

Figyelt kérdés
Ki és miből csinált nekik honlapot, amikor webszerkesztés tanulása helyett a Bibliát is lehetett volna tanulmányozni?

2021. jan. 9. 11:12
1 2 3 4 5 6 7
 41/62 anonim ***** válasza:
90%

Vidiripi


"A lelkész talán amúgy is TUDTA, HOGY FIZETŐ MUNKÁT KERESEK, MERT MUNKANÉLKÜLI VOLTAM. Mivel beszéltem vele erről!"


Jehova tanúinál nem lelkészek vannak!

Vagy inkább azt gondolta hogy úgy is ráérsz hiszen nincs munkád tehát van időd!


"Minden összevágott tehát, logikus volt, hogy fizető munkára hív. Viszont azt gondoltam, majd az anyagiakat később rendezzük. Úgy, amikor raktárban voltam, és a főnök munka UTÁN odaadott nekem 5000 Ft-ot. Az sem volt megbeszélve előre."


Számodra logikus volt de ha elsőre mész valahová dolgozni akkor bizony beszélnek a fizetségről is. És az hogy te ezt nem tisztáztad előre abban te hibáztál!

Ha én elvállalok egy munkát akkor megnézem elsősorban hogy mi és mennyi a munka és ha elvállalom, akkor utána megegyezünk a fizetségről.


"Természetesen nem kényszerített senki, de alaposan megjártam."


Te nem megjártad, hanem megszívattad saját magadat! Azért adok neked egy kéretlen tanácsot. Mielőtt aláírsz valamit olvasd el az egészet. Az apró betűs részt meg főleg!


"Azért, mert te is egy ócska szekta tagja vagy."


De annyi eszem még is van hogy előre lebeszéljek mindent! Szerintem neked is olyan "ócska szektához" kellene tartoznod ahol így mennek a dolgok. Előre megbeszélik a dolgokat!


"Egy normális felekezetben az Egyház fogad szakmunkásokat, nem a híveivel végezteti el a nehéz fizikai munkát."


Nem! Tévedsz! Egy normálisan működő hívő közösségben pont hogy természetes dolog hogy a hívek összefognak és megcsinálják együtt! Persze ha teszem azt nincs villanyszerelő a gyülekezetben akkor igen fogadnak egyet! De ha van és önként vállalja is akkor nem kell fogadni és ez így van rendjén!


"Ha mégis elvégezteti, akkor kifizeti. Az ugyanis nagyon nagy hülyeség, kihasználja a hívek naivságát az "önkéntes munka" maszlaggal."


Nem! Nem használja ki. Hiszen előre tudja hogy munkavégzés lesz és nem kap érte fizetséget! Ez nem kihasználás hiszen tud mindent!

Egyébként akkor az is kihasználás ha egy iskola a szülőktől azt kéri hogy fessék ki a tantermeket közösségi munka keretében!

Mert képzeld egy hogy ilyen is van!

De pl. földmunkát én is végeztem már általános iskolánál közösségi munka keretében! Én vállaltam! Képzeld el hogy vannak olyan emberek akik vállalnak úgy munkát hogy TUDJÁK nem jár érte fizetség! Önkéntes és a közösség javát szolgálják ezzel!


"Erre is csak a (főleg szektás) vallás képes, hogy úgy hat a híveire, hogy azok a nehéz fizikai munkát önként végzik el, fizetés nélkül. Barmok gyülekezete..."


Nem! Hol élsz te? A valóságban az van hogy rendszeresen szerveznek ilyen közösségi munkákat!

Iskolák, óvodák részére de szokott lenni szemétszedés is!

Sőt olyan emberek is vannak akik hajléktalanokkal foglalkoznak és nem kapnak érte fizetést! Még is csinálják. Vagy olyanok akik állami gondozott fiatalokkal foglalkoznak és ők sem kapnak fizetést. Alapítványi dolgozók és még lehetne sorolni!

- De ez a saját döntésük és még csak nem is vallási indíttatásból teszik némelyek!

Igen te egy rossz döntést hoztál! De majd tanulsz belőle remélhetőleg! És legközelebb előre tisztázod a dolgokat, hogy tudd hogy mit vállalsz!

2021. jan. 10. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/62 anonim ***** válasza:
0%

40

A Biblia alapján prédikálnak. Nem önkreált tanítások és magyarázatok. Aki ezt elfogadja, jó. Aki nem, az megint jó.

2021. jan. 10. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/62 effre ***** válasza:
100%

42

Maradjunk annyiban,hogy a Jehova Tanúi a Vezető Testületük által kiadott önkreált tanítások és magyarázatok alapján prédikálnak.

A Bibliát összevissza fordítgatni és saját gyarapodási célra használgatni ,mint ahogy anno azt Russel vagy Rutherford gondolta-igencsak komoly következményekkel járó dolog.


Az akkori butaságaikkal és a minősítetlen hatalomvágyú önzőségükkel - még a haláluk után a mai napig is- hatalmas károkat okoznak az elméleteik követőinek és másoknak is.


Azok a követők és érintett nem követők(pl hozzátartozók),akik ezt a mai világban felismerik, sokszor gubancos élethelyzetbe kerülve próbálják a következményeket, a naívságból eredő sérelmeiket feldolgozni.

- többek között mint a fönti példa is - a nem tisztázott helyzetek-pl hol vannak a határok ,mi az ingyen munka és mi nem.


Az önkéntes munka, így van, létező dolog mindenhol ,de mindig egy-egy tisztázott konkrét feladatról szól, amiben az ember vagy részt vesz vagy sem.

De semmiképp sem hosszútávon, állandóan elvárandó ingyenesen teljesítendő feladat, mint ahogy azt egyes vallási vezetők gondolják.

A hívők pedig nem azért vannak, hogy a vallási vezetők személyes igényeit kiszolgálják- qvázi "Istent" szolgálják.

Nincs jogában egyetlen vallási vezetőnek sem "Isten haragjával" vagy hasonlókkal fenyegetőzni ,ha valaki elutasítja az önkénteskedést.


Aki pedig felismeri, hogy nem kerek a helyzet amibe került , sokszor nem tudja sehol sem elmondani, hogy pórul járt.

Vidiripi, mégha teljesen egyetértek is azzal amit írtál ,szerintem jó ,ha a pórul járt legalább itt elmondja.

Én elhiszem,hogy dühöt és sok más vegyes érzést vált ki a szemfelnyitogatás.Mondja el ..nem baj. Itt legalább választ is kap rá.

Igaz, néha nagyon kemény a vélemény , és egy csöppet sem kellemes, de inkább itt kapjon , minthogy újabba keveredjen. ...


Mindannyian követünk el hibát,okulni lehet belőle -de azoknak is nagy segítség lehet, akik itt csendben böngészik a leírtakat,mert tanácstalanok.

2021. jan. 11. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/62 anonim ***** válasza:
Nálunk is létezik önkéntes munka, legyen az gyerektábor és ott vagy konyha, vagy segítő, vagy akármi más, vagy ha mennyegző van, akkor vannak akik remekül tudnak díszíteni a pár kérése alapján, de igen, volt már fizikai munka is, de a szakmunkát szakmunkás végezte, mert neki van hozzá tudása és azt meg is fizette a gyülekezet. De soha nem fordult elő nálunk, hogy felépítsünk egy épületet, majd azt eladják saját zsebre.
2021. jan. 11. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/62 anonim ***** válasza:
0%

44

Senki nem saját zsebre adja el. A szervezet pénze lesz és abból fedezik a kiadásokat, amik nem kicsik.

2021. jan. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/62 anonim ***** válasza:
100%
45# ismétlem, bár azt sem lehetett nektek elmagyarázni és csak sértegetni tudtatok, hogy lehet egyszerre testvért és felebarátot segíteni, hogy soha, sehol nem fordul az elő, hogy adományokból és önkéntes munkából vesznek telket, arra húznak egy épületet és azt eladják. Ez kőkemény biznisz aljas kihasználással. Egy ép elméjű ember megérti ebben a gonoszságot és a kapzsiságot. Ti nem.
2021. jan. 11. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/62 anonim ***** válasza:
0%

46

Gondold így. De nem így van. Ebből van a szervezetnek pénze fedezni a magas költségeket. Senki nem kapzsi, mert ebből egy egyéni ember sem részesül, hanem az egész szervezet.

2021. jan. 11. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/62 anonim ***** válasza:
100%

Vidiripi


Az biztos hogy az Őrtorony szervezet egyedi abban hogy külön tanulmányozási cikket jelentet meg a kiadványában azt illetően hogy milyen módokon lehet adományozni.

És mindezt tanulmányozzák világszerte 2021-ben is a kb. 8 millió Jehova tanúja. És ez a cikk minden egyes évben megjelenik az Őrtorony folyóiratban és majdnem mindig ugyan abban a hónapban!

Az adomány láda az ki van rakva minden Királyság teremben, kongresszuson és egyéb összejöveteleken. És még is tanulmányozási cikk az hogy mit és hogyan lehet adományozni!

2021. jan. 11. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/62 anonim ***** válasza:
0%

48

Igen. Ugyanis ez írja le, hogy mire van szüksége a szervezetnek. Jézus tanítványai sem gyűjtöttek gondolom szőnyegeket vagy edényeket, csak olyasmit, amire valóban szükségük volt. Képzeld el, ha mindenki elkezdene adakozni feleslegessé vált tárgyakat, eszközöket...

2021. jan. 11. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/62 effre ***** válasza:

Kedves mindannyian ,


ezt a hírdetést egy órája tették fel :


[link]

2021. jan. 11. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!