Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Jehova tanúi szerint, mi...

Jehova tanúi szerint, mi keresztények miért vagyunk sátánisták? Miért fenyegetnek minket a pusztulással, és a világvégékkel, miközben csak Isten tudja a világvégét? 2000 éve óta vannak ilyen helyzetek. Lesz ennél rosszabb is, de ez még nem a vég.

Figyelt kérdés

És miből gondolják a JT-k, hogy Jézus aki nem angyal, kínoszlopon halt meg, miközben van tárgyi bizonyíték a keresztre feszítésekre? És miért nem olvasnak az őrtornyon kívül mást? Pl. Szalai Andrást. Mielőtt én hívő lettem, gondolkoztam és kutatottam. És látom, hogy a Biblia szerint van élet a halál után.


A prédikátor könyve 12:7 A por visszatér a földbe, olyan lesz, mint volt, a lélek pedig visszatér Istenhez, aki adta.


Csak olyanok válaszoljanak akik a halhatatlan lelket is elhiszik! Mit gondoltok?



2021. jan. 20. 11:14
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Ismerem ezt az olvasmányt.

DE ez nem összeegyeztethető Isten leírt szándékával, amit a Bibliában megfogalmazott.

A Biblia alapján ami Isten szava, több kijelentés is utal Isten szándékaira, ami nem szól a lélek halhatatlanságról, és a halál utáni égi életről.

Ha úgy volna, ahogy Te, vagy az olvasmány állítja, akkor Isten hazudik, vagy is nem az igazat írta le a kezdeti szándékáról.

Isten kétféle létformát hozott létre. Az egyik, ami az Ő életközegében tartózkodik, él. A másik pedig a Földi. Nincs átmenet, soha nem is engedélyezte, hogy mindenféle okkal angyalok emberi testet öltsenek, és idejöjjenek, és emberként éljenek. Sátán és a Démonai megtették, többek között ezért is vannak halálra ítélve. És emberek sem hagyják el a rendeltetési helyüket, hogy más életformában éljenek, Isten emberi létet is alkotott, a maga nemében.

(Júdás 5, 6) . . .. 6 Az angyalokat pedig, akik nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét, örök bilincsekben, sűrű sötétségben tartja fenn a nagy nap ítéletére.

Az angyaloknak az ég a lakhelye, nem a Föld.

Az embereknek pedig nem az ég a lakhelye hanem a Föld, nem onnan származunk. Ha nem hiszel nekem higgy Jézusnak:

(János 8:22, 23) . . .»Ahová én megyek, ti oda nem jöhettek.«” 23 Így folytatta: „Ti innen a földről vagytok, én pedig felülről vagyok. Ti ebből a világból vagytok, én nem ebből a világból vagyok.

Az emberek nem az égi világból jöttek, és nem is mehetnek oda.


A másik a megváltás jelentősége, és miértje?

Isten a halál büntetését, sem angyaloknak sem embereknek nem szánta. Ez a lázadás, vagy az engedetlenség következménye. Ami az élet megvonását jelenti.

Az első ember azért halt meg, illetve elvesztette az élethez való jogát, mert Isten ellen lázadt. Jézus azért halt meg, hogy Ádám utódai számára, visszavásárolja ezt a jogot. Ez itt a földön történt, emberi minőségben, és nem az égben, angyali minőségben.

Jézus nem az égi életet váltotta meg, ezért is született emberként, ember élet veszett oda, nem angyali élet.

Ádámon és Éván kívül, mindenki jogosult lehet az emberi élet jogához, Jézus halála által, nem az égi élethez való jogához.


Az egész Biblia ennek a szándéknak a kimenetelét dolgozza fel, vagy is Isten, milyen módon állítja helyre a kezdeti elhatározását.

A kezdeti elhatározásában pedig nincs az embernek másik életlehetősége +, ami az égbe szólna.


Természetesen, ha Te nem így látod, vagy olvasod, akkor ahogy gondolod, úgy értsd Isten szavát, ahogy egyénileg döntesz.

2021. jan. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
26%

A Jehova név, nem az adhonai, vagy elohim szóból származik, értelmetlen volna.

Hanem a héber há·wáʹ ige befejezetlen cselekvésű, műveltető alakja, ami a "válik", valamivé lesz" kifejezésből alakult. Jelentése, "előidézi, hogy legyen". Jehova evvel a névvel, nem a titulusára, rangjára utal, hanem a képességére, szándékának megvalósítójaként, azonosítja magát.

2021. jan. 20. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
2021. jan. 20. 16:19
 14/21 anonim ***** válasza:
#9: Miből gondolod, hogy a Jehova szó női név? A Béla is a-ra végződik, mégis férfinév.
2021. jan. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Ki mondta azt, hogy csak az miatt nőnemű alak, mert a-ra végződik? Azért ne süllyedj már le ennyire.
2021. jan. 20. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Említettem, hogy az élethez szükséges erő az, ami visszatér ahhoz aki adta Azt. Isten az éltető erejéből adott mindenkinek egy szikrányit, hogy beindítsa az életfunkciókat."


Tehát akkor kijelenthetjük hogy a lélek illetve ahogy Jehova tanúi hívják a szellem halhatatlan! Hiszen visszatér Istenhez! Tehát a test halálával nem pusztul el!


"Valamint nem a világnak lesz vége, hanem e jelenlegi emberi uralomnak, és Krisztus királysága veszi át az uralmat."


Nem hiba azt állítani hogy a világnak lesz vége. Hiszen Jézus azt mondta hogy legyőzte a világot!


"Továbbra is fenntartjuk, hogy azt a napot és órát nem tudja senki, nem is volna jó tudni. Minden nap úgy kell élni, mint ha az lenne az utolsó.

Ha tudnánk azt az időt, akkor érdekből változtatnának némelyek."


Ez érdekes kijelentés Jehova tanúitól. És én mindig de mindig fent akadok rajta! Az Őrtorony szervezet élen járt a jósolgatásokban!

[link]


"A Biblia alapján ami Isten szava, több kijelentés is utal Isten szándékaira, ami nem szól a lélek halhatatlanságról, és a halál utáni égi életről."


Megjegyzés! Jehova tanúi szerint vannak égi reménységűek! Velük mi is a helyzet akkor? ( a kérdés költői)


"Nincs átmenet, soha nem is engedélyezte, hogy mindenféle okkal angyalok emberi testet öltsenek, és idejöjjenek, és emberként éljenek."


Tévedés és hatalmas tévedés! Nem az engedélyt illetően de az átmenet az létezik! Nefilek! Égi apa földi anya! A bukott angyalok testet öltöttek és a Földre jöttek!


"És emberek sem hagyják el a rendeltetési helyüket, hogy más életformában éljenek, Isten emberi létet is alkotott, a maga nemében."


Na ná hiszen erre képtelen az ember még akkor is ha akarná. De egy angyal az képes rá!


"Az emberek nem az égi világból jöttek, és nem is mehetnek oda."


Pedig az Őrtorony tanítja hogy vannak égi reménységűek. Majd szólj már nekik hogy tévednek! Köszi!


"Isten a halál büntetését, sem angyaloknak sem embereknek nem szánta. Ez a lázadás, vagy az engedetlenség következménye. Ami az élet megvonását jelenti."


Hiba van ismét a tanításban! Az angyalok esetében!

Máté 8:29 Így kiabáltak: „Mi közünk hozzád, Isten fia? Azért jöttél ide, hogy idő előtt gyötörj minket?”

- Csak úgy kérdezem ha meghalt az angyal akkor hogyan lehet majd meggyötörni?

2021. jan. 20. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Szerintük a mennybe csak 144 000 ember mehet fel, hogy királyként és papként együtt legyenek Jézussal.
2021. jan. 20. 20:52
 18/21 anonim ***** válasza:
#15: Tudsz te forrást hozni arra, hogy a Jehova név az nőnemű?
2021. jan. 21. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
18# Nem dolgozok senki helyett. Keress utána, van bőven erről információ.
2021. jan. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"A Jehova ejtéssel további probléma, hogy a szó így héberül megfejthetetlen lesz, illetve értelmetlen (sőt bizonyos értelemben blaszfémikus) jelentést ad ki, alakilag ugyanis egy fordíthatatlan nőnemű(!) qal particípium passzívum lesz. Ugyancsak probléma, hogy míg ezt az alakot kiemelték, addig az alább következőt nem."

2021. jan. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!