Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha függő vagyok...

Mit tegyek, ha függő vagyok egy bűnre?

Figyelt kérdés
Próbálok leszokni a paráznaságról, de nem tudok. :-(( Már majdnem leszoktam egyszer róla, de most megint folyton kísértésbe esek... Borzalmas érzés, hogy egy végtelen spirálba keveredtem és nem tudok sehogy szabadulni. Teljesen boldog voltam elég hosszú ideig önkielégítés nélkül, de most megint kísértésbe esek, régen volt hogy naponta is csináltam. SEGÍTSETEK! Mit tegyek? Hogy kérjek Istentől segítséget?

2021. jan. 25. 15:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 21/78 anonim ***** válasza:

Akkor Jézus és Pál hazudtak amikor Ádám és Éváról beszéltek ők.


Gondoljunk csak bele a legáltalánosabb, legtöbbet hangoztatott mondatba és annak valódi tartalmába: A tudomány megcáfolta Ádám és Éva történetiségét, így a Biblia csak egy mese, a kereszténység pedig megdőlt. Ha az evolúció igaz ami nagyon valószínű, bár kétlem, hogy a tudomány a múltat is képes megvizsgálni, akkor nincs eredendő bűn. Ha nincs eredendő bűn, akkor nincs bűnbeesés és bukás. Ha ezek nincsenek, akkor nincsen Jézus se kereszthalál. Ha nincsen kereszthalál, akkor nincs megváltás, mert a halál állandóan létezett. Én legalább hiszek Jézusnak és Pálnak, nem úgy mint mások...

2021. jan. 25. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/78 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy hazudtak-e mikor Ádám és Éváról beszéltek, de bizonyított az ember egyedfejlődése, ez pedig tudományos tény, ha tetszik ha nem.
2021. jan. 25. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/78 A kérdező kommentje:
Ádám és Éva létezett, aki járt hittanra, az tanulta, hogy az evolúció és a teremtés ugyanaz, csak az egyik megnevezi a mindenek mozgatóját is. A tudományos felfedezések is vissza tudják vezetni a DNS-t egyetlen ősi női és egyetlen ősi férfi DNS-hez. Az Édenkert, a mai Perzsia környékén lehetett és a tudomány szerint is ezen környékről származnak az első emberek. Ha van Bibliád vedd elő és nézd meg, a legelején a teremtéstörténetet, valamint nézd meg az evolúciós elméletet, ugyanarról van benne szó, csak az akkori ember, nagyon leegyszerűsítette a hosszas folyamatokat, szemléltetés képen napokra. A Biblia kimondja, hogy a világ jó és Isten teremtette, viszont az evolúcióelmélet erre nem tér ki.
2021. jan. 25. 19:53
 24/78 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a biztatásokat, nagyon sokat segítettek!
2021. jan. 25. 19:54
 25/78 anonim ***** válasza:
6%

Én inkább Ádám és Éva leszármazottja leszek, de ha te a majom fejlődést akarod választani, csak tessék. Szabad akarat van. Amúgy ki látta az ember egyedfejlődést? Ki szagolta, ki érezte, ki hallotta, ki figyelte? Az időutazás ki van zárva, mert ezt ember találta ki. Az ember sok mindent kitalál a tudomány szakban.


[link]


Imádkozok érted, ha már nem hiszel Jézusnak és Pálnak...

2021. jan. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/78 Demion ***** válasza:
34%

"Ádám és Éva létezett, aki járt hittanra, az tanulta, hogy az evolúció és a teremtés ugyanaz"


Ezért nem kellene hittant oktatni az iskolákban.

2021. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/78 A kérdező kommentje:

Materialista provokátor...

Egyébként az éjszakai magömlés, azért van, hogy a test elvégezze a cucc cserélődését.

2021. jan. 25. 19:58
 28/78 anonim ***** válasza:
6%
Na pont ezért utasítom el a vak evolúciót, mert a végén már majmok leszünk megint xD Majd ha a szemem előtt lesz egy tárgyi bizonyíték ami változik, akkor talán elhiszem, hogy a vak evolúció igaz. Vagy inkább ha időutazással fogják megmutatni, na akkor biztosan elhiszem a vak evolúciót! De addig is csak hit. Különben is Ádám jelentése ember, Éva jelentése pedig asszony. Én inkább hiszem azt, hogy egy tökéletes sárember utóda vagyok, minthogy egy baktérium ivadéka volnék vagy egy rágcsálóé. Amúgy azt elhiszem, hogy az állatoknak van evolúció ahogy a dínóknál is. De ha az ateisták ilyenek, akkor lassan fiatal-földes hívő leszek...
2021. jan. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/78 anonim ***** válasza:
10%

Ne is törődj velük kérdező! Mi megkapjuk az örök életet, ők pedig megkapják az örök halált ;)


[link]


AZ ÖNKIELÉGÍTÉS LEGYŐZÉSE - videó 1/3

2021. jan. 25. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/78 anonim ***** válasza:
57%
Az önkielégítés még nem bűn, és nem hal meg tőle senki, ugyanis gondolom a zsebkendőnek nincs peteérése.
2021. jan. 25. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!