Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha függő vagyok...

Mit tegyek, ha függő vagyok egy bűnre?

Figyelt kérdés
Próbálok leszokni a paráznaságról, de nem tudok. :-(( Már majdnem leszoktam egyszer róla, de most megint folyton kísértésbe esek... Borzalmas érzés, hogy egy végtelen spirálba keveredtem és nem tudok sehogy szabadulni. Teljesen boldog voltam elég hosszú ideig önkielégítés nélkül, de most megint kísértésbe esek, régen volt hogy naponta is csináltam. SEGÍTSETEK! Mit tegyek? Hogy kérjek Istentől segítséget?

2021. jan. 25. 15:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 41/78 anonim ***** válasza:

Biblia és tudomány: a Teremtés könyve és az evolúció

Náray-Szabó Gábor


Keress rá

2021. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/78 anonim ***** válasza:
63%

Ádám és Éva létezhetett. A tudósok úgy nevezik őket, genetikai Ádám és mitokondriális Éva. Őket röviden úgy definiálhatnánk, mint minden ma élő férfi és minden ma élő nő utolsó közös őse.


A genetikai Ádám volt az az afrikai férfi, akinek az Y kromoszómája töretlen láncolatban öröklődött tovább - a szám vitatott - 125-135-156-209 ezer évvel ezelőttről. Bármennyi is a szám, a genetikai tényeken nem változtat. Nem az első férfi volt a földön, de az a férfi volt, aki szerencsés módon hordozta azt a genetikai információt, ami a mai napig tovább öröklődve fennmaradhatott.


A mitokondriális Éva sem az első nő volt a földön, hanem az az utolsó közös nőnemű ősünk volt, akitől a mitokondriális DNS egészen napjainkig töretlen vonalban tovább öröklődhetett.


Közös őseink tehát nem ugyanazok, akikről a Biblia mesél, csupán az az összecsengés, hogy a genetikában is megállapítható egy nő és egy férfi, akiknek a genetikai információi még a mai napig is kimutathatók bennünk

2021. jan. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/78 anonim ***** válasza:
10%
Nem tudom amúgy hogy te milyen hívő vagy, de egy hívő keresztény elhiszi, hogy Ádám és Éva létezett. Akár 6000 éve, akár 600 000 éve vagy mikor. Én teista evolúció párti vagyok amit Isten irányított. Szóval inkább én inkább hiszek Istennek, minthogy más emberek megdöntsék az én hitemet. Ha Ádám és Éva nem volt valóságos személy, akkor pl. József sem volt valóságos személy. Ha az Édenkerti történet metaforikus, akkor a szeplőtelen fogantatás miért nem? Amikor a betlehemi csillag, Heródes gyerek támadása, bölcs királyok történetét mesélik el...
2021. jan. 25. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/78 anonim ***** válasza:
62%

Metafora volt. Mondjuk a Biblia sok helyen ellentmondásos, viszont a terémtéstörténet nem, csak nem kell mindent szó szerint érteni.


Ajánlott olvasmányok:


[link]


[link]

2021. jan. 25. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/78 anonim ***** válasza:
0%
Olyan linket szeretnék ami a teista evolúciót összerakja az Ádámmal és Évával, eredendő bűnnel és a bukással. És én is úgy gondolom, hogy Isten nem csak Édenbe teremtette embereket, hanem azon kívülre. Az a baj, hogy a Biblia ezt nem írja, hogy máshova is teremtett embereket, de akkor tudatosan megszegem a hitet, ha másként értelmezem!
2021. jan. 25. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/78 anonim ***** válasza:
35%
Lehet a tudomány ellentmond Ádám és Évának, ez van akkor. De továbbra is osztom azon teológusok véleményét, akik elismerés, hogy csak metaforikus történet, ami bemutatja, hogy az ember bűnös. De messzire jutottunk a kettyós önkielégítéses dolgától:D
2021. jan. 25. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/78 anonim ***** válasza:
45%

Te kezdted az egészet :D Én csak említettem férfi neveket... :P Hiába minden kedves materialista, én akkor is hiszem Ádámot és Évát, Édenkertet, bukást, eredendő bűnt. Így sokkal értelmes a kereszténység =)

Isten adni fog örök életet ha hiszek neki

Tudomány nem tud adni örök élet, pláne nem ha elhiszem az evolúciót.

2021. jan. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/78 anonim ***** válasza:
47%
Ja, biztos kamu a sok tudós, meg a sok antropológiai lelet... Higgy a mesékben is, sellőkben is, te dolgod.
2021. jan. 25. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/78 anonim ***** válasza:
10%

[link]


A Biblia nem mese, az ateizmus a mese.

2021. jan. 25. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 50/78 Mansour ***** válasza:
0%

A mese pedig nem mese...

A mesék többsége komoly igazságokat közvetít!

2021. jan. 25. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!