Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mit tegyek, ha függő vagyok...

Mit tegyek, ha függő vagyok egy bűnre?

Figyelt kérdés
Próbálok leszokni a paráznaságról, de nem tudok. :-(( Már majdnem leszoktam egyszer róla, de most megint folyton kísértésbe esek... Borzalmas érzés, hogy egy végtelen spirálba keveredtem és nem tudok sehogy szabadulni. Teljesen boldog voltam elég hosszú ideig önkielégítés nélkül, de most megint kísértésbe esek, régen volt hogy naponta is csináltam. SEGÍTSETEK! Mit tegyek? Hogy kérjek Istentől segítséget?

2021. jan. 25. 15:46
1 2 3 4 5 6 7 8
 61/78 A kérdező kommentje:
Ne haragudj, de nem hinném, hogy azért lennék rosszabb fiú, egy lány/barátnő számára, mert nem vagyok az a típus, aki első nap ágyba vinné és nem azt szajkózza, hogy "Férfi vagyok, alanyi kötelességem verni.". Ugyanúgy szeretem a lányokat.
2021. jan. 29. 19:22
 62/78 anonim ***** válasza:
36%
Tipikus kötött pulcsis szentfazéknak képzellek
2021. jan. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 63/78 anonim ***** válasza:
Ne piszkáljátok. Mindenki megtalálhatja a hozzá illő tökéletes párt.
2021. jan. 30. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/78 A kérdező kommentje:
Nem vagyok kötött pulcsis, meg lúzer, csak mert Istenben hiszek és egy konzervatívabb ember vagyok. Én inkább azokat nézem le, akiknek másról sem szól az életük, minthogy azt hiszik, attól lesznek "macsók", mert k*rvának hisznek, minden lányt. Hidd el, a lányok is jobban szeretik, azokat a fiúkat/férfiakat, akik amúgy tisztelettudóak, romantikusak és odaadóak, mint azokat, akik egy húsdarabnak nézik őket és semmit sem akarnak tőlük érzelmileg.
2021. jan. 30. 17:53
 65/78 anonim ***** válasza:
45%
Én akkor ijednék meg ha nem lenne nemi vágyam.
2021. jan. 30. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 66/78 anonim ***** válasza:
Lehet hogy ez nrm a Te utad azert nem tudsz ralepni. Fogadd el. Verd ki v szolj egy nonek h vegye a szajaba, csapassad bele azt jonapot . Majd meggyonod vasarnao
2021. márc. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/78 A kérdező kommentje:
Már leszoktam. ;-) Ez mindenki útja!
2021. márc. 2. 12:37
 68/78 anonim ***** válasza:
Hát az én utam biztos nem. Nekem nem mondta Isten, hogy ne maszturbáljak..
2021. márc. 2. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/78 Mansour ***** válasza:

Kérdező, nagyon tisztelem, hogy a hitedért és elveidért lemondást és önfegyelmet követelő áldozatot tudsz hozni. Ez sajnos már ritka a mai világban.

Viszont meggyőződésem, hogy félre vagy vezetve, a Bibliában nem található ilyen előírás.

De még ha helyes is lenne a dolog Bibliából való levezetése, van egy pár megfontolásra érdemes szempont: még ha sikerül is legyőznöd ezt a "bűnt", akkor is, ez csak egy konkrét bűn. Ne ess abba a hibába, mint egy korábbi kérdező (remélem nem te voltál az), aki nagyjából azt írta, hogy már csak a maszturbációról való lemondás hiányzik neki ahhoz, hogy szent életű lehessen. Ha még azt is sikerül legyőzni, tutira ő lesz a világ szentje... Hát tutira nem. Ez olyan mértékű önelégültség, ami a lehető legtávolabb van bármiféle szentségtől.

Ha ezt a "bűnt" legyőzöd, az adhat egy olyan hamis megnyugvást, hogy rendben vagy a bűnök terén, és esetleg észre sem veszel magadban olyan bűnöket, amik sokkal súlyosabbak lehetnek ennél.

Viszont ha ebben mégis elbuksz, akkor se gondold azt, hogy egy utolsó javíthatatlan bűnös vagy. Bizonyos szempontból persze az vagy (a Biblia szerint), pont úgy mint minden ember. Na de ne ez határozza már meg a lelki életedet! Annyi területe van az életnek, ahol lehet jót tenni, a keresztényi elveket gyakorolni! Ezekre koncentrálj, és ne arra, amiben esetleg hiányosságod van!

2021. márc. 2. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 70/78 anonim ***** válasza:
Jol mondod! Ne legyel egy onelegult szent aki ferdeszemmel nez mindenkire mert.nem leszel boldog
2021. márc. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!