Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pünkösdi, karizmatikus...

A pünkösdi, karizmatikus keresztények miért gondolják úgy, hogy mindenkinek nyelveken kell szólnia, ha betöltekezik a Szent Szellemmel?

Figyelt kérdés
Az 1 Korintus 12-ben írja Pál, hogy ez csak egy a sok ajándék közül, a 14-ben pedig azt, hogy másoknak le is kell ezt a beszédet fordítani. Legalábbis ezek a leggtöbbször felmerülő kritikák a kereszténység ezen ágával szemben. Ezeket a részeket hogyan magyarázzátok?

2021. máj. 1. 18:14
1 2 3 4 5
 11/41 anonim ***** válasza:
20%

Rendben akkor nézzük végig de nem ez volt a kérdés csak ez az ördögi gondolat és megjegyzés megfogalmazódott benned hogy akkor a hívők igyanak mérgeket

hogy bizonyíték legyen számodra de ez nem az általad elképzelt szituációra vonatkozik.....



Márk 16:16-18

16 Aki hisz és alámerítkezik, meg fog szabadulni, aki viszont nem hisz, az elveszik.


Te hívő vagy és betöltöted a fenti igazságokat?

A kötekedő stilusodból következtetve valami probléma van nálad.....



17 Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben démonokat űznek ki, új nyelveken szólnak majd;


Ezeket tapasztaltam az

életemben......



18 kezükbe kígyót vesznek fel, s ha valami halálosat isznak, nem árt nekik; betegekre teszik rá a kezüket, és azok meggyógyulnak.


Az a véleményem a kígyók felvétele kifejezés szellemi konfliktusra utal amit minden hívő megtapasztal az életébe...


Úgy gondolom a halálost inni az nem azt jenti hogy valaki eltalálja és azt mondja a hívőknek igyatok mérgeket és ha túlélitek akkor én is hinni fogok viszont volt már olyan a történelem során hogy Isten beavatkozott és halálos helyzeteket amely teljesen esélytelen és biztos halál az eredménye túléltek hívők ilyen volt az amikor Pál apostolt megmarta a kígyó, vagy Mátyás apostolt megmérgezték, másik esetben egy misszionárius olyan területre ment ahol sok leprás beteg volt kapcsolatba került ezekkel a leprás emberekkel majd tudományosan kimutatták hogy rá nem hatott a lepra

és több leprás meggyógyult a munkája során, tehát ez az ilyen szituációkra vonatkozik és nem az általad elképzelt és felvázolt szituációban.

Viszont rendszeresen imádkozunk betegekért akik közül többen meggyógyulnak.....

2021. máj. 2. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/41 anonim ***** válasza:
76%

"csak ez az ördögi gondolat és megjegyzés megfogalmazódott benned hogy akkor a hívők igyanak mérgeket"

Nem a hívők, mert normális hívő nem ír olyat, mint te tetted. Ez inkább csak a szektásokra jellemző.


"az én nevemben démonokat űznek ki, új nyelveken szólnak majd;"

Akkor gondolom ez sem azt jelenti amit, igaz? Vagy miért csak a mondat második részébe magyarázod ezt be? :D Ennyire lehetnél következetes.


"Viszont rendszeresen imádkozunk betegekért akik közül többen meggyógyulnak....."

Sőt sok olyan is meggyógyul, akiért nem imádkoznak. Illetve sok olyan is meghal, akiért imádkoznak. A betegségek természete már csak ilyen.


De láthatóan nincs elég hited, mert rögtön megrettentél attól, amit írtam. Ugye hablatyolni értelmetlenül bárki tud, mérget nem biztos, hogy túléli az ember.

2021. máj. 2. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/41 anonim ***** válasza:
34%

Igen hablatyolni bárki tud és a nyelveken szólás nem idetartozik a kettő között óriási a különbség az hogy az egyiknek nincs hatása a másiknak viszont van hatása amit a jelenlegi állapotodban te sosem fogsz megtapasztalni és megérteni.



az én nevemben démonokat űznek ki, új nyelveken szólnak majd;"


szerintem ezt az idézetet sem érted hogy mire vonatkozik ahogy az előző idézetet sem értetted de nincs is jelentősége a számodra a hívők értik a jelentését és élnek is vele....



Nem megrettetem,hanem tisztában vagyok Isten akaratával ezért nem fogok a te elvárásaidnak megfelelni.

Amúgy ez egy téves felfogás hogy nagy hit vagy kis hit mert minden hívő rendelkezik hittel.

A kérdés az hogy a hitét hogyan gyakorolja milyen módon edzi,a hitet ugyanúgy lehet edzeni mint a testet.

De nyilván nem mérgező anyagok elfogyasztásával fogom kipróbálni és edzeni a hitemet mert neked az elvárásod.



2Tim 2:5 S ha valaki harcol ugyan, nem koszorúzzák meg, ha nem a szabályoknak megfelelően harcol.

2021. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/41 anonim ***** válasza:
74%

Egyszer 4 hétig helyettesítettem náluk egy beteg gitárost, volt alkalmam látni és hallani, hogy folynak a szertartások az imaterembenv, és miket beszélnek a hátsó részben.

A prédikátor többek között elmondta, hogy személyesen látott egy egész cigány családot, akik soha nem tanultak nyelveket, hirtelen perfektül beszélni angolul.

Amikor pedig a tagok "nyelveken szóltak", olyan blabla keveredett ki belőle, hogy csak néztünk.

Hátul, ahol átöltöztünk, hallottuk a prédikátort és a főbb tagokat vigyorogni az egész cirkuszon.

2021. máj. 2. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/41 anonim ***** válasza:
7%

Azt gondolom ez egy kamu sztori és a lejáratást szolgálja a gyülekezetekben nem szoktak csak úgy az utcáról behívni gitárost.

Kimennek az utcára és az első arra járót megkérdezik:


Tudsz gitározni?


-Igen


-Akkor gyere már be közénk mert beteg lett a gitárosunk és helyettesítsd őt jó?


-Rendben



A hozzászólásodból az következik te eléggé kívűlálló

lehetsz és nem tag.....



Amikor pedig a tagok "nyelveken szóltak", olyan blabla keveredett ki belőle, hogy csak néztünk.


Hátul, ahol átöltöztünk, hallottuk a prédikátort és a főbb tagokat vigyorogni az egész cirkuszon.

2021. máj. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/41 anonim ***** válasza:
83%

"nem szoktak csak úgy az utcáról behívni gitárost."

Hol írta, hogy az utcáról hívták be?

2021. máj. 2. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/41 anonim ***** válasza:
22%
Kamu gitáros sztorizik, hazudik, én még soha nem láttam olyan karizmatikus keresztényt, aki nevetne azon, hogy mások nyelveken szólnak. Ez csak a történelmi kereszténység tagjainak új, mert a templomban nincs, vagy ritkább az ilyen.
2021. máj. 3. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/41 anonim ***** válasza:
89%
Persze hogy így van, nevetnek rajta, hogy bebolondítják a sok hülyét, közben pedig teszik zsebre a milliókat a tizedből.
2021. máj. 3. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/41 anonim ***** válasza:
16%

Előző, nem pontosan így van.


1 A Jézus Krisztushoz szívükből megtért keresztények nem bebolondítva lettek, hanem átmentek a sötétségből a világosságra. (Akik pedig soha nem tértek meg, azok most is a sötétségben, a sátán hatalma alatt vannak.)


2 Az adakozás és a tized a pünkösdi karizmatikus keresztény gyülekezetekben egyrészt költségekre megy (áram, víz, fűtés, légkondi), másrészt épület bérlésre/fenntartásra, vagy emellett még új épületre is gyűjt a gyülekezet. Egy imaházat, gyülekezeti házat felépíteni többszázmilliós költség, ha nincs telek, akkor azt is venni kell, stb. Ez mind pénzbe kerül. Ha hitelt vett föl egy gyülekezet imaház építésre, akkor a hitelt vissza kell törleszteni a banknak. Ezek ugyanúgy működnek, mint egy magánszemély vagy család életében, csak a költségek százszorosak vagy ezerszeresek.

2021. máj. 3. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/41 anonim ***** válasza:
89%

Előző, a fentebb leírt megtörtént esetben a prédikátor, lelkész nevetett a sok általa bebolondított emberen.

A tizedről pedig, a reformátusoknál nincs tized, tudom, mert a családom nagy része gyakorló református. Mégis tartanak fenn gyülekezeti házakat, templomokat, sőt még kórházakat is ellenben néhány pünkösdi szektával. Igaz nincs olyan luxus, mint légkondi. Korábban olvastam egy cikket arról, hogy mire is megy itt a pénz, de majd előkeresem.

2021. máj. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!