Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pünkösdi, karizmatikus...

A pünkösdi, karizmatikus keresztények miért gondolják úgy, hogy mindenkinek nyelveken kell szólnia, ha betöltekezik a Szent Szellemmel?

Figyelt kérdés
Az 1 Korintus 12-ben írja Pál, hogy ez csak egy a sok ajándék közül, a 14-ben pedig azt, hogy másoknak le is kell ezt a beszédet fordítani. Legalábbis ezek a leggtöbbször felmerülő kritikák a kereszténység ezen ágával szemben. Ezeket a részeket hogyan magyarázzátok?

2021. máj. 1. 18:14
1 2 3 4 5
 21/41 anonim ***** válasza:
6%

Egy növekvő, dinamikus keresztény közösségben - ahogyan egy gyermekekkel szaporodó családban is - többet kell költeni lakhatásra, új, nagyobb házat is kell építeni. Ez kiadást jelent.


Egy nem növekvő vallásos közösségben elég az elődök által felépített templomokban meghúzódni annak a pár tucat embernek. Nem hogy elég, hanem még túl nagy is. Ezért zárnak be a katolikus és református templomok Európában, vagy alakulnak át diszkóvá. Ezeknek az öreg és kihasználatlan templomoknak az eladása plusz bevételt jelent a hanyatló történelmi felekezetek számára.


[link]

2021. máj. 3. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/41 anonim ***** válasza:
6%
A pénzügyi témát OFF jellege miatt itt befejeztem. Másról szól a kérdés. A pénzügyi kérdésekről lehet új kérdést nyitni, de akkor érdemes megnézni azt is, hogy több történelmi felekezetben mire megy el a pénz.
2021. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/41 anonim ***** válasza:
91%

Annyira nem lényegtelen téma, például Luther és Kálvin is az akkori katolikus vezetést kritikával illette saját vagyoni gyarapodásuk miatt. Most pont ez megy a karizmatikus vezetőknél is, csak hatványozott mértékben, luxus autókkal járnak, luxus villákat építenek maguknak, stb...

Ugye mint mondják, vizet prédikálnak, bort isznak, képmutatók, mint a farizeusok.

2021. máj. 3. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/41 anonim ***** válasza:
74%

"Kimennek az utcára és az első arra járót megkérdezik:

Tudsz gitározni?"


Egy árva szóval sem mondtam, hogy az utcáról vagy bármi más helyről hívtak be.

Az ő gitárosuk, akivel a gimnáziumban egy együttesben játszottam, balesetet szenvedett, és hat hétig nem tudott játszani.

Megkért, hogy helyettesítsem, hát megtettem, bár csak nagyjából tudtam, hova megyek, a zenék szövegeit látva.


Aki pedig azt állítja, hogy kitalált, hazug vagy kamu a történet, üzenem: semmi okom lejáratni bármilyen vallást, mert nem érdekelnek.

Nem egyedül voltam így a zenekarban, és többen hallottuk, amit meséltem.

Az eset 100%-ig igaz.

2021. máj. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/41 anonim ***** válasza:
18%

"a zenék szövegeit látva" :)


Kamu a sztori, 0% az igazságtartalma, mert aki a dalokat sem ismeri, ráadásul hitetlen, nem játszhat egy keresztény dicséretben. Jót hazudtál, sajnos lebuktál, most nem sikerült!

2021. máj. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/41 anonim ***** válasza:
83%

A dalokat nem ismeri???

Tudod te, hogy mi az a kotta? Nem hiszem.

Tőlem meg nem kérték, hogy mondjam el a Miatyánkot, örültek, hogy nagyon gyorsan szereztek egy másik gitárost.

2021. máj. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/41 anonim ***** válasza:
4%

Tudom mi a kotta, és azt is tudom, hogy kamuzol. Menj máshová hazudozni!

A keresztény közösségek nem úgy működnek, ahogyan azt te elképzeled! Trollkodj máshol.

2021. máj. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/41 anonim ***** válasza:
91%

#26

Nézd el nekik, ha bármi ilyet hallanak a pásztoraikról, akkor ki kell nekik szaladni gyorsan bevenni két xanaxot :D

2021. máj. 4. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/41 anonim ***** válasza:
90%

Jót nevettem a válaszodon, utolsó!

Én elnézek mindenkinek mindent, amivel a vallását védi, csak a fanatikusokat utálom, mert nem látnak tovább az orruknál.

És fogalmam sincs, miért találtam volna ki egy ilyen történetet, amikor semmi okom egyik vallást kevesebbre vagy többre tartani a másiknál.

Az eset egyébként nem Magyarországon történt, de ez semmit nem változtat a leányzó fekvésén és a történet valóságáról.

Nem pazarolnám az időmet az egészre, ha nem lenne igaz.

2021. máj. 6. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/41 anonim ***** válasza:
0%

"Az eset egyébként nem Magyarországon történt"


Az általam ismert Magyarországon működő karizmatikus keresztény közösségekben ez a sztori elképzelhetetlen. De még egy római katolikus plébániára vagy református templomba sem mehet be szerintem akárki orgonálni misére/istentiszteletre, akkor sem, ha kottáról le tudja játszani az akkordokat.

2021. máj. 6. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!