Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A pünkösdi, karizmatikus...

A pünkösdi, karizmatikus keresztények miért gondolják úgy, hogy mindenkinek nyelveken kell szólnia, ha betöltekezik a Szent Szellemmel?

Figyelt kérdés
Az 1 Korintus 12-ben írja Pál, hogy ez csak egy a sok ajándék közül, a 14-ben pedig azt, hogy másoknak le is kell ezt a beszédet fordítani. Legalábbis ezek a leggtöbbször felmerülő kritikák a kereszténység ezen ágával szemben. Ezeket a részeket hogyan magyarázzátok?

2021. máj. 1. 18:14
1 2 3 4 5
 31/41 anonim ***** válasza:
91%
Hol írja, a Biblia, hogy nem gitározhat valaki istentiszteleten, aki ott nem tag?
2021. máj. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/41 anonim ***** válasza:
0%

A bemerítkezésen (régies szóval vízkeresztelésen) sem vehet részt olyan személy, aki nem tért meg Istenhez, és nem teremte meg a megtérés gyümölcseit: vagyis nem változott meg az életmódja a kívülvalók számára is nyilvánvaló módon.


A keresztény közösségeknek és szolgálatoknak van egy belső szabályzata, működési rendje, nem ad-hoc módra szerveződnek, nem utcáról ugranak be emberek. A BKV buszon is csak a megfelelő jogosítvánnyal és útvonal engedélyekkel rendelkező személy vezethet, iskolában a tanári katedrára is csak a megfelelő képesítésekkel és iskolaigazgatói engedéllyel rendelkező tanár állhat, ugyanez igaz a karizmatikus keresztény zenei szolgálatokra is.


Lásd még:

[link]

2021. máj. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/41 anonim ***** válasza:
100%

Újra megkérdezem, lehet bonyolultan vagy felületesen fogalmaztam és nem érted.


Hol írja, a Biblia, hogy nem gitározhat valaki istentiszteleten, aki ott nem tag?


Gyülekezeti házat is csak tag tervezhet/építhet? A közvetítéseket is csak tagok csinálhatják?

2021. máj. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/41 anonim ***** válasza:
5%

A karizmatikus keresztény Istentiszteleteken csak megtért és újjászületett keresztények szolgálhatnak. A dicséretben és természetszerűen az igehirdetésben is. Az igehirdetés pluszban még lelkészi végzettséghez is kötött, és az adott gyülekezet lelkészének az engedélyéhez. Ez belső szabályzat a mi gyülekezetünkben. De az összes többi karizmatikus keresztény gyülekezet is hasonlóképpen működik, amelyeket ismerek.


Olyan keresztény gyülekezetet nem ismerek, ahol utcáról ugrálnak be emberek gitározni. Ez nem falusi hakni, hanem Isten szolgálata.

2021. máj. 6. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/41 anonim ***** válasza:
91%

Azt kérdeztem, hogy ez hol szerepel a Bibliában. Vagy a ti gyülekezetetek nem a Biblián alapszik, csak emberek által alkotott belső szabályokon?

Illetve azt is kérdeztem, hogy például a technikusok, közvetítő operatőrök, stb... is mind tagok?

2021. máj. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/41 A kérdező kommentje:
És min alapszik az az elképzelés, hogy mindenkinek tudnia kell nyelveken szólni?
2021. máj. 7. 18:36
 37/41 anonim ***** válasza:
6%

Előzőleg válaszoltam hosszabban és ott Igehelyekel is igazoltam az állításomat a nyelveken szólásal kapcsolatban most ide csak ezt az egyet másolom be:


Márk 16:17 Azokat pedig, akik hisznek, ezek a jelek követik: az én nevemben démonokat űznek ki, új nyelveken szólnak majd;


Remélhetőleg az egész Igehelyet megfelelően értelmezitek majd második nekifutásra.....



Ha neked nem tetszik a nyelveken szólás az a te problémád, ez az ajándék Istentől származik a karizmatikus hívők ezzel nem ártanak neked vagy igen....?

2021. máj. 7. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/41 A kérdező kommentje:

Nem mindenki űz ki démont, így úgy gondolom, a nyelveken szólás sem "kötelező" ezen igehely szerint.


A kérdést azért írtam ki, mert meg szerettem volna tudni az indoklást. Amiket eddig olvastam, nem voltak meggyőzőek számomra. Tudom, hogy a nyelveken szólás Istentől van, csak nem mindegy, hogy mit tanítanak róla, ezért kérdeztem. Egyes karizmatikus hívők nem tekintik igaz kereszténynek azokat, akiknek nincs ilyen ajándékuk, meg akartam tudni, miért van ez, vagy hogy ez igaz-e szerintük. Kíváncsi voltam. Nem viszályt szítani jöttem, az, hogy mit írtak a többiek, nem rajtam múlik.

2021. máj. 7. 23:13
 39/41 anonim ***** válasza:
25%

Kérdező, az a helyzet, hogy a Szent Lélek ajándékai között a nyelveken szólás egy alap, általában azt kapja meg legelőször a hívő a Szent Lélek vételekor. Erre a Bibliában is sok példa van, és a gyakorlati tapasztalat is ezt mutatja. A többi ajándék (nyelvek magyarázata, tudomány beszéde, gyógyítás ajándéka, erő ajándékai, stb.) később jönnek általában.


Amúgy semmi sem kötelező, kereszténynek lenni sem kötelező. Kötelező gyakorlat a tornában van.

2021. máj. 7. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/41 anonim ***** válasza:
33%

Mivel "aki nyelveken szól, magát építi", ezért a kezdeti időben, a nemrégen a sötétségből a világosságra megtért, és hittel bemerítkezett keresztényeknek a leghasznosabb ajándék a nyelveken szólás. Isten okos Isten.:)


vonatkozó igevers:

"Aki nyelveken szól, magát építi; de aki prófétál, a gyülekezetet építi."

2021. máj. 7. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!