Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a muszlimok Mohamed...

Igaz, hogy a muszlimok Mohamed prófétájának kilenc felesége volt, míg másoknak csak négyet engedett?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:09
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯
 111/171 anonim ***** válasza:
28%

De én értetlenül àllok ezelőtt, mert én nem szeretnék többgyermekes idős özvegyeket feleségül venni, hogy biztonságban tudjàk magukat és a gyermekeiket.. ahogyan a Prófétànk tette.


Abdullah

2021. máj. 5. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 112/171 anonim ***** válasza:
94%

#111

Miért? Mondjuk ha az az özvegy egy gazdag kereskedő nő nagy vagyonnal és befolyással? Úgy már megérné, nem?

2021. máj. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 113/171 anonim ***** válasza:
33%

9 feleség mellett, haza se mernék menni :D


Abdullah

2021. máj. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 114/171 anonim ***** válasza:
29%

"Mivel nem azt kifogásoltam hogy agyag ne lenne a földben, hanem hogy az agyag és a föld jelentése nem felcserélhető, mert mást mást jelentenek, ezt eléggé benézted."


De azt már többzör leírtam hogy nem szó szerint értendő az agyagból termetés. Ez szimbólikus. Ezért van más versekben más megnevezés mint por és sár. Szó szerint leírtam hogy nem úgy kell elképzelni hogy fogtak egy marék agyagot, leöntötték vízzel és megszületet az ember. Az agyag, por és sár a földet szimbolizálja. Abdullah és én is leírtuk néhányszor.



És még mindig nem válaszoltál arra a kérdésre hogy elfogadod az általunk adott válaszokat és azt hogy rágalmaztátok Mohamed prófétát és az iszlám vallást?

2021. máj. 5. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 115/171 anonim ***** válasza:
29%

"Miért? Mondjuk ha az az özvegy egy gazdag kereskedő nő nagy vagyonnal és befolyással? Úgy már megérné, nem?"


Akkor most jön a következő rágalom? Az nem jött be hogy a próféta kivételezett magával, megszegte a Korán parancsát saját vágyainak kielégítése céljából, erre bepróbálkoztok egy újabb rágalommal?

2021. máj. 5. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 116/171 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem nem írtam semmilyen rágalmat... A kivétel pedig nem volt rágalom, mint kiderült. Az pedig elég valószínűtlen, hogy egy öreg özvegyasszonnyal bárki szexuális kielégülés céljából házasodjon, ilyet sose mondtam.
2021. máj. 5. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 117/171 anonim ***** válasza:
29%

"A kivétel pedig nem volt rágalom, mint kiderült"


Az hogy kivételezett magával? Dehogy nem, ez rágalom, mint azt levezettük. És most mi ez a vagyonért házasodott rágalom?

2021. máj. 5. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 118/171 anonim ***** válasza:
28%

Ja, hogy ebben is csapda volt... elképesztően alattomosak vagytok.


A házasság általában véve is kötelezettséggel jár, aki azt képzeli, hogy elsősorban a testi élvezetekről szól, az nagyon gyerek fejjel gondolkodik.


Abdullah

2021. máj. 5. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 119/171 anonim ***** válasza:
97%

"A házasság általában véve is kötelezettséggel jár, aki azt képzeli, hogy elsősorban a testi élvezetekről szól, az nagyon gyerek fejjel gondolkodik."

Sehol nem állítottam mást, nem értem most mit próbálsz belemagyarázni... Kezd szánalmas lenni nagyon.


Azt pedig ti mondtátok, hogy például politikai okok miatt is házasodott, azt se mi találtuk ki.

2021. máj. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 120/171 anonim ***** válasza:
28%

#119: Amit te csinálsz már, az a szánalmas. Nézd meg miket hordtak össze itt a többiek. Ezek a szerencsétlen tudatlanok, azt képzelik, hogy a Prófétánk testi vágyai által vezérelve vett el, 9 nőt feleségül.

És, hogy ez milyen igazságtalan, mert a többieknek csak 4 feleségük lehetett...

Gyerekfejjel gondolkodnak akik ezt képzelik.

És azt pedig abszolút nem értik, hogy az Iszlám, mennyire inkább az önuralom és az önmegtagadás gyakorlásáról szól sok esetben.


Abdullah

2021. máj. 5. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
❮❮ ... 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 ... ❯❯

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!