Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a muszlimok Mohamed...

Igaz, hogy a muszlimok Mohamed prófétájának kilenc felesége volt, míg másoknak csak négyet engedett?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:09
 121/171 anonim ***** válasza:
84%

"Amit te csinálsz már, az a szánalmas."

Mégis mit csinálok? Pont az ellenkezőjét mondtam, mint amit rám próbálsz erőszakolni. Pont azt írtam, hogy egy özvegy öregasszonyt biztos nem szexuális kielégülés céljából vett el.

Képtelen vagy értelmezni amit írok? Ha pedig igen, akkor miért szánalmas, amit írok?

2021. máj. 5. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 122/171 anonim ***** válasza:
30%

#121: Azért mert úgy csinálsz, mintha csak veled vitatkoznánk egyedül. Reagálunk a többiek korábbi megjegyzéseire is.


Abdullah

2021. máj. 5. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 123/171 anonim ***** válasza:
100%
Akkor miért én vagyok szánalmas? :D
2021. máj. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 124/171 anonim ***** válasza:
94%

"De azt már többzör leírtam hogy nem szó szerint értendő az agyagból termetés"

Ezzel nem is volt gondom. Ez hitkérdés, vitának nem nagyon van helye benne.

Az én gondom továbbra is az, hogy te azt állítod, az agyag földet jelent. Holott nagyon nem. Ez olyan, mintha azt állítanád, hogy a zsír embert jelent. Hisz minden emberben van zsír, sőt, minden atom és molekula ami csak létezik az emberben, megtalálható a zsírszövetben is. Mégis ha egy vallás azt írná, hogy isten megteremtette a zsírt, Ádámot és Évát, úgy cuppannál rá hogy mekkora tudománytalan baromságot hirdet az a vallás, mint pióca a havibajosra.

Viszont amíg a Koránban taláható egy ilyen tévedés, azt meg bármi áron is, de kimagyarázod, az sem érdekel ha a magyar nyelvet kell folyamatosan meghazudtolnod közben...

2021. máj. 5. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 125/171 anonim ***** válasza:
30%

#123: A "szánalmas" kifejezést először is te használtad először. A válasz pedig ismét ez: "Azért mert úgy csinálsz, mintha csak veled vitatkoznánk egyedül. Reagálunk a többiek korábbi megjegyzéseire is."


Abdullah

2021. máj. 5. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 126/171 anonim ***** válasza:
0%

"Ezzel nem is volt gondom. Ez hitkérdés, vitának nem nagyon van helye benne."


Ez nem hit kérdése. Az ember és a többi élőlény is a földben megtalálható elemekből épül fel. A por, sár, agyag pedig a földet szimbolizálja.



"Az én gondom továbbra is az, hogy te azt állítod, az agyag földet jelent."


Szimbólikusan földet jelent. Aogy a földből teremtés is szimbólikus, nem szó szerint értendő. Azt amúgy megosztanád hogy az agyag, por, sár miért nem szibolizálhatja a földet? :)



"Ez olyan, mintha azt állítanád, hogy a zsír embert jelent. Hisz minden emberben van zsír, sőt, minden atom és molekula ami csak létezik az emberben, megtalálható a zsírszövetben is."


A földből és vízből teremtés teljes egészében lefedi az embert alkotó elemeket tehát tudományosan teljesen helyes.



"Viszont amíg a Koránban taláható egy ilyen tévedés, azt meg bármi áron is, de kimagyarázod, az sem érdekel ha a magyar nyelvet kell folyamatosan meghazudtolnod közben..."


Te vagy az aki szó szerint éretlmezi a hasonlatot és a szimbólizmust hogy beleerőszakohasd, tudományosan téves :)

2021. máj. 5. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 127/171 anonim ***** válasza:
97%

"Ez nem hit kérdése."

Dehogynem. Semmi nem utal rá hogy az ember a földből eredne, ez a te hited állítása.


"Szimbólikusan földet jelent"

Miért jelentene szimbolikusan földet egy szó, aminek a jelentése nem föld? Ennek semmi értelme.


"A földből és vízből teremtés teljes egészében lefedi az embert alkotó elemeket tehát tudományosan teljesen helyes."

Egy adag töltött káposztában is megtalálhatóak ezek az elemek, mégsincs semmi tudományosan helyes abban, hogy a töltött káposztából lett az ember. Ugyanezen az alapon téves a te állításod is.

2021. máj. 5. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 128/171 anonim ***** válasza:
0%

"Dehogynem. Semmi nem utal rá hogy az ember a földből eredne, ez a te hited állítása."


Hát honnan ered? :) Mivel az élet a földön alakult ki, egyértelmű hogy a földben található elemekből és vízből ahogy a Korán írja.



"Miért jelentene szimbolikusan földet egy szó, aminek a jelentése nem föld? Ennek semmi értelme."


Mert ezek kapcsolódnak a földhöz, egyértelműen a földre utalnak, és 4-5 féle értelmezésebe is belefértek.



"Egy adag töltött káposztában is megtalálhatóak ezek az elemek, mégsincs semmi tudományosan helyes abban, hogy a töltött káposztából lett az ember. Ugyanezen az alapon téves a te állításod is."


Ja hogy szerinted nem a földben található elemekből épül fel az ember? Tehát ezt tagadod?


És még mindig nem válaszoltál arra a kérdésre hogy elfogadod az általunk adott válaszokat és azt hogy rágalmaztátok Mohamed prófétát és az iszlám vallást?

2021. máj. 6. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 129/171 anonim ***** válasza:
37%
Tegnap elhangzott még egy rágalom, de az illető nem fejtette ki. Valami olyasmi hogy a próféta vagyonszerzés céljából házasodott. Ezt kifejtené aki írta és bemutatná a bizonyítékokat?
2021. máj. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 130/171 anonim ***** válasza:
100%

"Mert ezek kapcsolódnak a földhöz"

Ha valami kapcsolódik a földhöz, attól még nem lesz szinoninája a földnek.


"Ja hogy szerinted nem a földben található elemekből épül fel az ember? Tehát ezt tagadod?"

Mint a töltött káposztás példával bemutattam, hogy miben milyen elem található, az semmilyen származási kapcsolatot nem jelent. Hisz a töltött káposzta sem készül se földből, se emberből.

2021. máj. 6. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!