Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a muszlimok Mohamed...

Igaz, hogy a muszlimok Mohamed prófétájának kilenc felesége volt, míg másoknak csak négyet engedett?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:09
 151/171 anonim ***** válasza:
91%

De mostmár tennék egy kikötést, mert ez így már elég nevetséges hogy én tényeket hozok, te pedig annyival tudsz reagálni hogy direkt hamis jelentést magyarázol ismert szavakba. Szóval, a következő szavak jelentését előbb tanuld meg, mert úgy semmi értelme nincs az egésznek ha azt sem tudod, miről beszélsz! Vegyél elő egy értelmező szótárat, és hajrá!

agyag

magma

élet

ember

szimbólum

szinonima

szerves anyag

szervetlen anyag

származás

ból/ből és ban/ben különbsége

rész

egyenlő

bizonyíték

tudományos

2021. máj. 8. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 152/171 anonim ***** válasza:
37%

#151: Màr mondtam koràbban, hogy az éppen aktuális értelmező szótàri definíciók nem elegendőek.

A szavak jelentéstartalma időben vàltozhatott.

Tovàbbà vannak szaknyelvi fogalmak, pl: kőzettanban, amelyeket nem takar egy sima értelmező szótàr.


Add fel ! :D


Abdullah

2021. máj. 8. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 153/171 anonim ***** válasza:
37%

Ezekbe a szavakba kapaszkodva NEM lehet kétségbe vonni a Kegyes Koràn hitelességét !


Abdullah

2021. máj. 8. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 154/171 anonim ***** válasza:
91%

"A szavak jelentéstartalma időben vàltozhatott."

Melyik szó, mikor és miben jelentett mást?


"Tovàbbà vannak szaknyelvi fogalmak, pl: kőzettanban, amelyeket nem takar egy sima értelmező szótàr."

Tudom, de a geológiai fogalomtárak is külön fogalomként kezelik az agyagot, mint a földet.

2021. máj. 8. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 155/171 anonim ***** válasza:
37%

#154: Valószínűleg mindegyik szó jelentése vàltozott valamennyit. Ezért mondtam, még az elején többször is, hogy ahhoz hogy szavak szintjén elemezzük a Korànt, ahhoz a kora középkori arab nyelvet kéne anyanyelvi szinten ismernünk.


Régen tanultam àsvàny és kőzettant, de ott a "föld" fogalomnak sztem nem sok értelme lenne, ott mindent osztàlyoznak. Ebből kiindulva azt feltételezem, hogy a föld, agyag stb. szinonimaként szerepelnek a Korànban.

A Magasztos Allah tudja a legjobban !


Elfogadom, hogy te nem hiszel a Szent Koràn hitelességében, én nem győzködlek erről, ez a te döntésed.

De ezeknek a szavaknak a megkérdőjelezésével nem tudsz bizonyítani, vagy càfolni semmit sem.


Abdullah

2021. máj. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 156/171 anonim ***** válasza:
91%

"De ezeknek a szavaknak a megkérdőjelezésével nem tudsz bizonyítani, vagy càfolni semmit sem."

Igazság szerint a felsoroltakból az agyag az egyetlen szó ami a Korán hitelességét vonja kétségbe. Az összes többinek a mai jelentését a mostani vita folytán próbálja meghazudtolni a másik muszlim.


"Valószínűleg mindegyik szó jelentése vàltozott valamennyit. "

Ezt semmi sem valószínűsíti, tekintve hogy az agyagot évezredek óta használja az emberiség. Az agyagedények mindig is agyagból készültek. Ez pedig csak azért lehet, mert az emberiség sosem keverte össze az agyagot a földdel. Már aki egy kicsit is értett hozzá, persze.

2021. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 157/171 anonim ***** válasza:
37%

#156: Az agyag része a föld(kéreg)nek, mint màr említettük.


Ezen sohasem jutunk tovàbb. Én szinonimàkként értelmezem őket a Korànban.


Mondok egy profàn példàt. A szüleimnek volt egy kb. 600 éves recepteket tartalmazó szakàcskönyve. Hidd csak el, hogy nem tudnàl főzni belőle, mert az összetevők neve teljesen megvàltozott azóta ! A legegyszerűbb ételt sem lehet érteni.


Abdullah

2021. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 158/171 anonim ***** válasza:
91%

"Az agyag része a föld(kéreg)nek, mint màr említettük.



Ezen sohasem jutunk tovàbb."


Nem, mert itt eljutunk arra a pontra ahol nektek le kell tagadnotok azt a tényt, hogy ami része az egésznek, az nem egyenlő az egésszel.

2021. máj. 8. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 159/171 anonim ***** válasza:
52%

#158: De értjük amit mondasz, csak nem feltétlenül kell úgy érteni a dolgokat ahogyan írod.

Màr egy hete ezt magyaràzom.


Abdullah

2021. máj. 8. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 160/171 anonim ***** válasza:
91%
Tényeket hiába akarsz másként érteni, az attól még tény marad.
2021. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!