Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz, hogy a muszlimok Mohamed...

Igaz, hogy a muszlimok Mohamed prófétájának kilenc felesége volt, míg másoknak csak négyet engedett?

Figyelt kérdés
2021. máj. 3. 12:09
 141/171 anonim ***** válasza:
37%

Ahhoz bàtorsàg kéne, hogy valamelyikük kiàlljon és beismerje, hogy hibàzott. Egészen meglepődnék ha lenne köztük ilyen.


Abdullah

2021. máj. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 142/171 anonim ***** válasza:

"Ha van valamilyen kapcsolat közöttük akkor lehet szimbólum."

Szimbólum akkor lesz valami, ha az emberek többsége arra asszociál as adott szót, kifejezést hallva. Pl a fehér galambról a békére, a vörös rózsáról a szerelemre.

Az agyaghoz nem létezik ilyen, a többség által társított szimbolikus jelentés.


"Az első élőlények biztosan nem a levegőből vették a szenet, mert erre csak a növények képesek."

Igen, az első élőlények a vízből vették, mivel ott alakultak ki a szerves anyagok. Viszont oda is a levegőből került. Lásd a Miller-Urey kísérletet.

Az emberekbe pedig már egyértelműen csak a levegőben lévő szén épül be a növényeken keresztül.


"És én mikor mondtam olyat hogy az ember előzmény nélkül készre lett teremtve egy pillanat alatt? "

Akkor írd le végre hogy konkrétan mit értesz ez alatt, ne csak maszatolgass!

2021. máj. 7. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 143/171 anonim ***** válasza:
34%

"Az agyaghoz nem létezik ilyen, a többség által társított szimbolikus jelentés."


Mi az hogy nem létezik? Por, agyag vagy sár hallatán simán asszociálhat az ember a földre. Ezzel csak magadat járatod le.



"Igen, az első élőlények a vízből vették, mivel ott alakultak ki a szerves anyagok. Viszont oda is a levegőből került. Lásd a Miller-Urey kísérletet."


Vagy a földből is kerülhetett. Meg ez a kísérlet a szerves vegyületeket vizsgálta, nem konkrétan azt hogyan jött létre az első egysejtű élőlény.



"Akkor írd le végre hogy konkrétan mit értesz ez alatt, ne csak maszatolgass!"


Már vagy ötször leírtam. A földből teremtés nem szó szerint azt jelenti hogy agyagból kiformázták az embert aztán hirtelen életre kelt. Történhetett úgy ahogy az evolúcióelmélet leírja. Ez nem ellentétes az iszlámmal. Persze az a része nem elfogadható az iszlám szempontjából hogy véletlenül történt meg hogy a véletlen szabályozza az egész evolúciót.

2021. máj. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 144/171 anonim ***** válasza:
95%

"Mi az hogy nem létezik? "

Azt jelenti hogy az emberiség nem tud ilyen szimbólumról.


"Vagy a földből is kerülhetett."

Mivel a földbe a szén csak elhalt élőlények maradványaiból kerül, ez természetesen nem lehetőség.


" Történhetett úgy ahogy az evolúcióelmélet leírja."

Na, köszönöm hogy végre leírtad. Viszont akkor ez mint mondtam, a te személyes hited, hisz az eddigi tudományos ismereteink alapján az élet kialakulásához szerves anyagokra van szükség, azok létrejöttéhez pedig vízre és a légköri gázokra, földre nincs.

2021. máj. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 145/171 anonim ***** válasza:
34%

"Azt jelenti hogy az emberiség nem tud ilyen szimbólumról."


Nem. Ez azt jelenti hogy hazudozol.


"Mivel a földbe a szén csak elhalt élőlények maradványaiból kerül, ez természetesen nem lehetőség."


Először is nem tudhatod milyen volt a föld 4 milliárd éve. Egyébként meg a légkörbe szerinted honnan került a szén? Segítek. A földből. A vulkánkitörésekkel került a légkörebe a széndioxid.


"Na, köszönöm hogy végre leírtad. Viszont akkor ez mint mondtam, a te személyes hited, hisz az eddigi tudományos ismereteink alapján az élet kialakulásához szerves anyagokra van szükség, azok létrejöttéhez pedig vízre és a légköri gázokra, földre nincs."


Ez érdekes. Úgy tudom például vas nincs nincs a légkörben. Vagy cink, magnézium kálcium és még vagy száz elem ami szükséges az élethez. Ha ezek közül csak egy hiányozna belöled, nem élnél. És hol találjuk ezeket? A földben vannak.

2021. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 146/171 anonim ***** válasza:
95%

"Nem. Ez azt jelenti hogy hazudozol."

A legkiterjedtebb szimbólumszótár, amit csak találtam, és még ez is téged cáfol. Ha valaminek az emberiség nem tud szimbolikus jelentéséről, az értelemszerűen nem szimbólum.

[link]


"Először is nem tudhatod milyen volt a föld 4 milliárd éve. Egyébként meg a légkörbe szerinted honnan került a szén? Segítek. A földből. A vulkánkitörésekkel került a légkörebe a széndioxid."

Miért ne lehetne tudni? Az elemek ugyanúgy működnek ma is, mint mindig is.

A vulkánkitörésekkel pedig a föld alól jönnek a gázok, nem a földből.


"Vagy cink, magnézium kálcium és még vagy száz elem ami szükséges az élethez."

Egyik sem szükséges az élethez.

2021. máj. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 147/171 anonim ***** válasza:
53%

"A legkiterjedtebb szimbólumszótár, amit csak találtam, és még ez is téged cáfol. Ha valaminek az emberiség nem tud szimbolikus jelentéséről, az értelemszerűen nem szimbólum."


Szerinted egy felsorolja a világ összes szimbólumát vagy hogy miből milyen szimbólum lehte? :) Az általad linkelt értelmező oldal alapján bemuttatam mennyi kapcsolat van a föld és az agyag között.



"A vulkánkitörésekkel pedig a föld alól jönnek a gázok, nem a földből."


A föld anyagából származnak azok a gázok, köztük a szén.



"Egyik sem szükséges az élethez."


Nem szükséges? :) Ha csak egy hiányozna, te nem élnél.

2021. máj. 8. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 148/171 anonim ***** válasza:
95%

"Szerinted egy felsorolja a világ összes szimbólumát vagy hogy miből milyen szimbólum lehte? "

Többet is megnéztem, agyagot sehol senki nem tart számon szimbólumként.


"A föld anyagából származnak azok a gázok, köztük a szén."

A magma nem föld.


"Nem szükséges? :) Ha csak egy hiányozna, te nem élnél."

Az ember nem egyenlő az élettel.

2021. máj. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 149/171 anonim ***** válasza:
57%

"Többet is megnéztem, agyagot sehol senki nem tart számon szimbólumként."


És ez szerinted hol érdekel? Ez nem egy olyan dolog hogy ha nem írja egy ilyen oldal akkor nem lehet szimbólum.



"A magma nem föld."


A magma a föld anyaga olvadt állapotban.



"Az ember nem egyenlő az élettel."


Szerintem ez már az a pont amikor nem tudod mit beszélsz :)

2021. máj. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 150/171 anonim ***** válasza:
91%

"És ez szerinted hol érdekel?"

Jogos, eddig sem érdekeltek a tények.

De sajnos amihez az emberiség nem társít szimbolikus jelentést, az nem szimbólum.

De még ha abból is indulunk ki, hogy Mohamed szimbolúmot akart írni, akkor is elszúrta. Hisz a konkrét föld szó helyett ami alatt mindenki földet ért, leírt egy szimbólumot amiről az emberiség nem is tud, hogy szimbólum. Elég pancser melléfogás az ilyen.


"A magma a föld anyaga olvadt állapotban."

A magma sem föld, ahogy az agyag sem volt az, hisz teljesen más ezen szavak definíciója. Az agyaggal már felsültél. Most a következő az lesz hogy a magma is szimbólum?


"Szerintem ez már az a pont amikor nem tudod mit beszélsz"

Én tudom. Te vagy az aki még az embert is keveri az élet fogalmával. Azért ehhez már irtó tudatlannak kell lenni...

2021. máj. 8. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!