Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lépnek fel a valláso...

Miért nem lépnek fel a vallások vezetői a pszichológia káros tevékenységével szemben?

Figyelt kérdés

Miért nincs összefogás? Miért nincs olyan szervezet, amely ellenőrzi a pszichológia tevékenységét?


Látható a világban, hogy a pszichológia hatására a világ teljesen felborult, elzüllött, tisztátalanná vált.


Az átlag és normális ember védtelen a pszichológia káros hatásai, káros társadalmi hatása ellen.



2021. aug. 9. 14:33
 11/100 A kérdező kommentje:
Önmagában nincs köze.... a felsorolásnak a pszichológiához, mert amíg ezeket a lehetőségeket a pszichológia nem aktivizálja, addig ezek a káros dolgok nem léteznek, hatnak. Elméletileg akkor is léteznek, csak nincsenek előhívva. Illetve léteznek (már léteztek) a valóságban is (már), csak nagyon kis arányban vannak (de inkább voltak) jelen a társadalomban. Mára az arányok nagysága miatt kezelhetetlenné vált a helyzet, kialakult a társadalmi pszichológiai rákdaganat az ország közösségében. A pszichológia felerősíti és előhívja ezeket a dolgokat. Szándékosan. Miért? Mert azt gondolják, hogy az individuumnak ki kell fejeződnie, meg hogy hagy nyerjen szabad teret és megnyilvánulást az egyén személyisége, és, hogy így választódjon ki a társadalomba. Identitásába ne szóljon bele senki, abba csakis a pszichológia szólhat bele, és ha a szintén az identitásától magától kialakult pszichológusnak nevezett egyén úgy látja jónak, akkor maga és az identitásához hasonló egyének csoportja felé tereli a pszichológus, mit sem törődve a félrekezelt páciensének a családjával, rokonaival, azokkal akik szeretik a félrekezelt egyént. Nem törődik azzal, hogy nem lesz unoka meg dédunoka. Ez a fajta pszicholóus förmedvény imigyen a társadalomra is sz..ik, de a fizetést a társadalom adójából adja neki az állam.
2021. aug. 9. 21:48
 12/100 anonim ***** válasza:
82%

"a szintén az identitásától magától kialakult pszichológusnak nevezett egyén"


???


"maga és az identitásához hasonló egyének csoportja felé tereli a pszichológus, mit sem törődve a félrekezelt páciensének a családjával, rokonaival, azokkal akik szeretik a félrekezelt egyént. Nem törődik azzal, hogy nem lesz unoka meg dédunoka."

"Azt is elmagyarázza pszichológus neki, ha nem akar, akor ne szüljön. Ő döntse el a szülés jogát, ne a társadalom."


oh, sob...


Kedves Kerdezo. A pszichológia természettudomány.

Tehat nem "egy burkolt társadalmi szellemi áramlat hatékony szellemi eszközrendszere, mely célja a korábbi egészséges és stabil társadalmi szokások, rétegek, családmodellek felbomlasztása."


"Miért nincs olyan szervezet, amely ellenőrzi a pszichológia tevékenységét?"

Van.

2021. aug. 10. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/100 anonim ***** válasza:
100%

"amíg ezeket a lehetőségeket a pszichológia nem aktivizálja, addig ezek a káros dolgok nem léteznek, hatnak. Elméletileg akkor is léteznek, csak nincsenek előhívva. Illetve léteznek (már léteztek) a valóságban is (már), csak nagyon kis arányban vannak (de inkább voltak) jelen a társadalomban. Mára az arányok nagysága miatt kezelhetetlenné vált a helyzet, kialakult a társadalmi pszichológiai rákdaganat az ország közösségében. A pszichológia felerősíti és előhívja ezeket a dolgokat. Szándékosan."


Na most, akkor nem leteznek?, leteznek, csak nincsenek elohiva?, leteztek, csak nem ennyi?


A pszichologia segit az embereknek boldogan elni, azzal, hogy ne egy-egy elavult tarsadalmi elvarasnak akarjanak megfelelni. Ezaltal az egyen kevesbe betegszik meg pszichesen, jobban teljesit es kiteljesedik, kevesbe maganyos, kevesbe elszigetelt, masokkal szemben is elfogadobb es nyitottabb.

Segit az unoka nelkul maradt, magat csak nagyszuloi szerepben elkepzelt embernek masban megtalalni a boldogsagot, hogy ne masoktol (a gyerekeitol) varja el, hogy boldogga tegyek. Ezzel jobb szulo-felnott gyerek kapcsolatot lehet kialakitani, ami a kolcsonos elfogadason es tiszteleten alapul. Az, hogy egy par vallal-e gyermeket, az csakis az o dontesuk, az o felelosseguk. Az, hogy a sajat szuleik unokat szeretnenek, nem elsodleges szempont. Nem mindenki tudja a szuloseggel jaro eletfomat vallalni, es ha nyomast helyeznek ra es belevag, boldogtalan lesz o is es a gyermekei is (es pszichesen komolyan serulhetnek).

Ezek a dolgok MINDIG leteztek es mindig ekkora szamaban leteztek. Csak nem mindeki vallotta be masoknak.

2021. aug. 10. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/100 A kérdező kommentje:

Tessék! Miről beszélünk? A pszichológiának nem érdeke az, hogy egy nemzet lányai szüljenek. Vagyis miről van szó? A Magyar Állam fizeti a magyar emberek hóhérait. A pszichológia segíti a magányosokat, az egyedüllevőket, hogy ne legyenek magányosak, meg, hogy teljesedjenek ki, na meg látszólagosan boldogok legyenek. Vagyis elkábítják az embereket azzal, hogy örüljenek a kis hétköznapi örömöknek. Nem az életről szól a pszichológia, hanem arról, hogy a társadalom még élő tagjait rávegye arra, hogy boldogan masírozzanak a halálba és arra is ráveszi az embereket, hogy boldogan ne szüljenek!


Viktor! Ezért fizeti a Magar Állam a pszichológusokat!

2021. aug. 10. 09:35
 15/100 anonim ***** válasza:
31%

12 a pszichológia nem természettudomány! Egy jelentős része közelebb áll a filozofiahoz, mint úgy egyáltalán a tudomanyhoz. Ahhoz hogy valamit tudomanyosnak tartsunk sok feltételnek kell teljesulni.

Borsozik a hátam mikor Freudot idézik meg mindig mint egy szellemi nagysagot, aki szerint enni meg b*szni akarunk, a többi viselkedés meg azért van hogy ezeket maszkoltabban éljük ki.

Aztán a hétköznapi életbe beszivarognak ezek az okossagok, keverve egy kis ezoterikus baromsaggal, kis keleti vallasfilozofiaval, és íme a modern ember, aki minden alól felmentést kap, hiszen csak a dédapja lezáratlan múltja miatt vagy a nagyanyja meg nem született ikertesoja miatt hagyja ott sorra minden férfi meg stb... És még a többiekkel sem kell foglalkozni, hiszen itt is bárkinek durva problémaja van: menj pszichológushoz! Mert ingyen ugye ki hallgatna meg bárkit a környezetéből?

Persze lehet megküzdesi strategiakat javasolni, de alapvetően inkább kiskapukat keresnek az emberek.

Van egy ismerősöm évek óta pszichológushoz jar. Gyakorlatilag fizet magának egy lelki szemetesladat.

És vegyük külön az endogen pszichiátriai zavarokat, mert azok természettudományos magyarázattal is alátámasztott betegségek, amiket ORVOS kezel, és a kezelésnek célja is van.

A kérdezonek válaszolva: nem tudom jelenleg milyen alternatívát tudna nyújtani az egyház. Én úgy látom hogy a keresztény közösségekben is sokszor kimerül a segítség az adakozasban, de hol kaphat segítséget az akinek csak egy kis(?) biztatás kellene, meg támogató közösség ahhoz, hogy Jezusra bízza a gondjait? Szóval magunkban is kell keresni a hibát, amikor nem segítünk a legkisebbeken, ha kimerül az adakozás a tartós élelmiszer gyűjtés körüli nyuzsgesben és szervezkedesben.

2021. aug. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/100 anonim válasza:
0%

Kedves Kérdező!


Jó és fontos a témafelvetés!

Engedd meg, hogy ajánljak egy cikket, a komment részlegben érdekes és színvonalas vita alakult ki a témával kapcsolatban:


[link]


Üdvözlettel:

Kata

2021. aug. 10. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/100 A kérdező kommentje:

"A kérdezonek válaszolva: nem tudom jelenleg milyen alternatívát tudna nyújtani az egyház. Én úgy látom hogy a keresztény közösségekben is sokszor kimerül a segítség az adakozasban, de hol kaphat segítséget az akinek csak egy kis(?) biztatás kellene, meg támogató közösség ahhoz, hogy Jezusra bízza a gondjait? Szóval magunkban is kell keresni a hibát, amikor nem segítünk a legkisebbeken, ha kimerül az adakozás a tartós élelmiszer gyűjtés körüli nyuzsgesben és szervezkedesben."


Ez igaz, sajnos, de nem minden esetben. Nekem van a közelmúltból pozitiív tapasztalatom egy kersztény úrral kapcsolatosan, aki online önkéntes segítőként segített nekem, csetelés útján, és bibliai vonatkozású segítséget adott. Egy darabig így beszégettünk. Meg is győzött arról, amire már évekkel korábban egy keresztény ismerősöm felhívtam nagyon hangsúlyosan a figyelmemet. Csak az Úrban bízz, csakis ő a biztos és egyetlen stabil támpont az életben. Persze, ez így nem mindenkinek köönnyen elfogadható. Megjegyzem, hogy előtte, kb. két hétig szerettem volna pszichológushoz menni segítségért, de nem tudtam bejutni. Igazából nem mentem volna pszichológushoz, mert előtte is már hasonló vélemenyeim és ténymegállapításaim voltak a pszichológiáról, de valahogy mégis ráfanyalodtam. De lehet, hogy a sors akarata volt, hogy ne kerülhessek közvetlen kapcsolatba pszichológussal. Vagyis a Szentlélek vigyáz rám. (Nem magyarországi a szitu. Megjegyzem, hogy tudtommal nincs magyar online kersztény segítő oldal, akivel beszéltem, az nem magyar volt.)


Na, igen, való igaz, hogy az adakozásban sokszor ki is múlik a segítség. Itt a hiba. A lelkészeknek, pásztoroknak kéne elsősorban a lakosság lelki dolgaival foglalkoznia. Meg lehetne keresztény dogmatikán és erkölcsön nyugvó lelki gyógymód-rendszereket kidolgozni, hogy segíthessenek az embereknek. Olyasmire gondolok, ami nem a jungi meg a freudi pszichológiai koktélon nyugszik, hanem ami ténylegesen életszerű és családias. Azért nem írtam a lelkészek és a pásztorok elé a felsorolásban a papokat, mert őnekik sok a dolgouk így közvetlenül kevesebb idejük lenne az emberekkel beszélni. Illetve a gyóntatás, a misézés, a temetések lebonyolítása, esküvők, egyéb ünnepségek, ceremóniák sok időt elvesznek tőlük. Lehet, hogy az egyház létszámát kéne növelni, hogy a lakossággal többet tudjanak foglalkozni. Specifikusan képzett szakemberekre gondolok. Na és persze a parókiák lehet, hogy nem tudnák a "forgalmat" lebonyolítani, ezért keresztény rendelőintézeteket kéne létrehozni. A katolikus vallás tana: Hit, Remény, Szeretet. Illetve ott van a hét szentség: A keresztség, A bérmálás, Az Oltáriszentség, A bűnbocsánat szentsége, A házasság. Továbbá: A Tízparancsolat, Az Anyaszentegyház Ötparancsolata. De ott van még a Az irgalmasság testi cselekedeteinek a hetes felsorolása és Az irgalmasság lelki cselekedeteinek szintén hetes felsorolása. Van még sokminden más, de ezekre, amiket alapjában tanít az Egyház, mindenképpen fel lehetne építeni egy egészséges és társadalmi szempontból mindenképpen kívánatos lelki gyógymód-rendszert.


Nyilván a reformátusok, az evangélikusok, esetleg a Jehova Tanúi egyházainak tagjai, képviselői eltérően közelítenék meg a dolgot, változó mértékek szerint, de ezt a különböző egyházak vezetői közösen kiküszöbölnék, illetve rugalmas lenne az oktatatás, stb. Megoldást kell találni erre vadpszichológiai szellemi kataklizmára, világégésre, mert később még több probléma fog kialakulni a társadalomban a pszichológiai erkölcstelenség miatt.

2021. aug. 10. 14:43
 18/100 A kérdező kommentje:
Kedves Kata! Köszönöm! Elolvasom.
2021. aug. 10. 14:43
 19/100 anonim ***** válasza:
31%

Kedves Kata, köszönöm nagyon szép osszefoglalok vannak a teista és humanista értékrend osszahasonlitasarol! Sose tudtam ilyen jól összefoglalni, de hasonlóan gondolom én is!

Külön plusz pont hogy kimondja, hogy (különösen a szociológia és pszichológiai) kutatások által közölt eredmények mennyire függnek az előzetes meggyozodestol!

Üdv:15

2021. aug. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/100 A kérdező kommentje:

"A világi pszichológia is ma már jellemzően eklektikus – van egy erős behaviorista, analitikus, humanisztikus vagy transzperszonális bázis (többnyire analitikus és humanisztikus), de ezeknek az eszközeit vegyesen használja az egyes eseteknek megfelelően."


A fenti írást találtam a Kata által javasolt tanulmányban. Szerintem csak részben lehet így. Ráadásul a humanisztikus vonások nem behatárolhatóak be pontosan, hiszen az a kérdés, hogy maga a pszichológia mit tart humanisztikusnak. Nyilván nem azt, amit mondjuk egy katolikus ember. A pszichológiai humanizmus erősen szbadelvű, ezért erkülcsileg igen ingoványos talajon áll. Az igaz, hogy a szabadság nem mindig van az erkölcs rovására, de a pszichológia eléggé önkényesen, sőt, aurokratikusan kezeli az erkölcs fogalmát, azaz saját lábakat gyárt neki, amelyet megpróbál minden irányból kitámasztani, de ha megcáfolják, akkor a cáfolót azonnal antszociális és skizofrén egyénnek titulálják. Ez tipikus pszchológiai fegyver, valami olyasmi, amit a szélsőséges kommonizmusban is lehetett tapaszatalni. Vagyis, itt ebben az esetben szellemi lábalól való eltevésről lehet beszélni.


A tanulmány ponrosan bemutatja, részben szemlélteti azt is, hogy a pszichológia az szándékosaqn kizárja az Istent, a vallásosságot az emberek életéből. A pszichológia az nem visz sehova, vízszintes síkon mozog, felfelé viszont sosem, viszont sok ember csúszott már lejjebb a "modern szellemi áramlatok miatt".

2021. aug. 10. 17:17

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!