Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lépnek fel a valláso...

Miért nem lépnek fel a vallások vezetői a pszichológia káros tevékenységével szemben?

Figyelt kérdés

Miért nincs összefogás? Miért nincs olyan szervezet, amely ellenőrzi a pszichológia tevékenységét?


Látható a világban, hogy a pszichológia hatására a világ teljesen felborult, elzüllött, tisztátalanná vált.


Az átlag és normális ember védtelen a pszichológia káros hatásai, káros társadalmi hatása ellen.



2021. aug. 9. 14:33
 61/100 Godaime ***** válasza:
86%

Te nem áldozat vagy, hanem tudatlan és arrogáns. Azt feltételezed, hogy többet tudsz a pszichológusok munkájáról, mint ők maguk, holott közöd sincs a témához. Ez kb olyan, mintha én ki akarnék oktatni egy szívsebészt a munkájáról, miközben az én foglalkozásom egész más.


Abba már bele sem megyek, hogy erre a kifogásod a Biblia és a képzeletbeli Istened, mert nem éri meg.

2021. aug. 17. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 62/100 A kérdező kommentje:
Nem vagyok arrogáns. Csak arról van szó, hogy zavar az, hogy ráerőszakolják a világra nézetrendszereiket. Kellemetlen környezetet és kellemetlen életet teremtve azoknak, akik tisztességesen és tisztán szeretnének élni. Úgy néz ki a dolog, hogy a pszichológia kitalálói kitaláltak dolgokat, nézeteket és azt gondolják, hogy az az etalon és, hogy azt mindenkinek el kell fogadnia, azaz hozzájuk, antiszociális nézeteikhez kell mindenkinek igazodnia. Felül írják Isten akaratát, sőt meg is tiltják nézeteikkel az Istenhez való ragaszkodást. A pszichológia olyan környezetet teremtett a világban, amely undorító. Ezért mondom azt, hogy kell egy párhuzamos keresztény pszichológiai rendszert megalkotni, ami kifejezetten és radikálisan keresztény. És én ehhez a rendszerhez akarok tartozni a vallásomon keresztül. Valamint el kell érni azt, hogy a "modern" pszichológia képviselői, pszichológusai, alanyai tartsák tiszteletben a keresztényeket. Sőt a törvényeknek védelmet is kéne ellenük biztosítani. Tehát itt az ideje a keresztényvédelem hangsúlyosan fontos aktualitásáról beszélni.
2021. aug. 17. 11:20
 63/100 anonim ***** válasza:
90%

Főbelövetni nem akarod őket?

El vagyok képedve azon, hogy hogy vagy képes ennyi badarságot és ilyen iszonyú tudatlanságról árulkodó eszementséget összehozni.

Talán segít valaki?

Az az érzésem, magad is tudod, hogy szükséged lenne rájuk, de a vallással takarózva kézzel-lábbal tiltakozol ellene.

Megáll az ész és ácsorog...

2021. aug. 17. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 64/100 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező nagyon súlyos elmebetegségben szenvedhet, amihez még üldözési mánia is járul.


Egy kis helyesbítést azért kéne írni hozzá:

a modern pszichológia pont azt mondja, hogy az eltéréseket nem kell beleszorítani a normák közé.

Tehát egy ember viselkedésén mindaddig nem kell változtatni, míg ezzel ő nem árt magának, vagy másoknak.

Tehát ha valaki kizárólag aranyszegélyű zöld terítőt hajlandó használni egy asztalnál, az nem probléma.

Ugyanígy semmi más nem probléma, ami eltér a normáktól, de ártalmatlan.


A kérdező viszont már probléma: mivel a korszerű tudományt és a mai törvényeket utasítja el egy 2000 éves mű ellenében.

2021. aug. 17. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 65/100 A kérdező kommentje:

63-asnak:


"Főbelövetni nem akarod őket?"


Kiket? Sosem jutna eszenbe gyilkosság, ellenben neked igen.


"El vagyok képedve azon, hogy hogy vagy képes ennyi badarságot és ilyen iszonyú tudatlanságról árulkodó eszementséget összehozni."


No, ezek szerint képes vagy a csodálkozásra. Ezt már emberi tulajdonságnak lehet nevezni.



"Az az érzésem, magad is tudod, hogy szükséged lenne rájuk, de a vallással takarózva kézzel-lábbal tiltakozol ellene."


Csak púp lenne a hátamon akárcsak egy is közülük. Inkább reszelgessék a körmüket.


"Megáll az ész és ácsorog..."


Pihengessen csak, biztos elfáradt.


____________________________________________________________

64-esnek:


"A kérdező nagyon súlyos elmebetegségben szenvedhet, amihez még üldözési mánia is járul."


Nem baj, mondjad csak, add ki magadból. Ezt tanítják, nem? No, folytasd csak, elolvasom.


"a modern pszichológia pont azt mondja, hogy az eltéréseket nem kell beleszorítani a normák közé."


Nem szorítja, vegyíti.


"Tehát egy ember viselkedésén mindaddig nem kell változtatni, míg ezzel ő nem árt magának, vagy másoknak."


Ne tereljük el a szót. Nem egy esetleges egyénről van szó, hanem a viselkedést generáló téveszme-rendszerről.


"Tehát ha valaki kizárólag aranyszegélyű zöld terítőt hajlandó használni egy asztalnál, az nem probléma."


Micsoda elvonatkoztatás, szerintem azért ül le az asztalhoz, mert szüksége van a terítőre, függetlenül attól, hogy milyen a színe, és a mintája, díszítése.


"Ugyanígy semmi más nem probléma, ami eltér a normáktól, de ártalmatlan."


No..., köszönöm. Eltér a normáktól. Te írtad.


Bizonyos új normák ártalmatlannak tűnhetnek. Pl. az új normák szerint nem lehet baj a szabad hempergésből. Tehát, pl. szabadon hemperegtem nőkkel és hetekkel, hónapokkal később sem tapasztaltam semmi kárát e tettemnek. Már majdnem meg is győződök róla, hogy a konzervatív gondolkodók milyen maradiak, hiszen miért baj, egy kis hancúrozás? Miért ne? Tovább folytatom e hancúri úri életet, majd bekerülök egy kórházba, mert ételmérgezést kaptam. Vért is vesznek. Egy doki komoly ábrázattal, kissé szánakozó tekintettel közli, hogy uram, sajnos ön HIV pozitív. Nem ártottam senkinek ugye? Még jót is tettem a nőkkel, ők meg velem! Örömet szereztünk egymásnak! Mert a pszichológia szerint a szexuális örömszerzés az mindenek feletti és csodálatosan legfenköltebb dolga a világnak!. Ezalatt a pár hónap alatt, kb 25-30 nővel fetrengtem, mert ők is a szexuális szabadság hívei voltak. Sok közülük nagyon vérmes volt! Nekik egyenként több partnerük volt, mint nekem összesen! Vajon hány ember halálát okozta ez:


"Tehát egy ember viselkedésén mindaddig nem kell változtatni, míg ezzel ő nem árt magának, vagy másoknak."


Vagy ez:


"Ugyanígy semmi más nem probléma, ami eltér a normáktól, de ártalmatlan."

2021. aug. 17. 18:13
 66/100 Godaime ***** válasza:
93%

65/


Szerencsére nem a nyolcvanas években élünk már. A HIV nagyon ritka és már kezelhető. Tovább ha nem védekezel akkor magadra vess. Ezért nem a pszichológia a hibás, hanem te egyedül.

2021. aug. 17. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 67/100 A kérdező kommentje:

No, akkor egy másik szempont.


Az élet egyik értelme, hogy folytatódjon, hogy új életeket hozzunk létre, hogy legyen utódunk és segítsünk az utánunk következő generációknak, hogy ők is tovább addhassák az életet.


Van egy házaspár. Egy nő és egy férfi. A nőnek is van apja és anyja és a férfinak is. Ezt a modellt látták, látják és ez a normális. A természetben is ezt látni. Ezért ők ezt akarják folytatni. Lesz egy fiuk és egy lányuk, meg mondjuk még egy lányuk. Nevelik őket egészségesen, mind testileg, mind lelkileg. Igazi konzervatív család. Talán mind a három generáció együtt él. Sajnos pszichológushoz kell járniuk a gyerekeknek, mert az osztálytársaik gúnyolják őket azért, mert régies paraszti családban élnek, kirekesztik őket. A tantervet, az iskolát, a tanítási módszert már a "modern" szellemi áramlatok sugallták. A gyerekek kirekesztettek lettek. Zárkózottságuk miatt az iskola pszichológushoz küldi őket. A két lány női pszichológushoz megy. Szép lányok, meg is tetszenek a pszichológusnőnek, aki modern irányba tereli őket... Így járt a fiú is. Ő egy férfi pszichológushoz került. Őt is a modern irányba kezelték....


Így ment tönkre egy ősi család. Így ment tönkre sok generáció munkája és gyümölcse.


Sajnos erre biztos, hogy van példa....


Egyesek a családokért küzdenek magyarországon! Idegen szellemi áramlatok pedig megölik a magyar családokat!


És még fizetünk is érte.

2021. aug. 17. 18:49
 68/100 Godaime ***** válasza:
100%

"Az élet egyik értelme, hogy folytatódjon, hogy új életeket hozzunk létre,"


Az egyik, nem az egyetlen. Nem mindenki akar vagy képes elviselni egy gyereket. Van aki nem is képes gyereknemzésre.


" Ezt a modellt látták, látják és ez a normális. A természetben is ezt látni. "


Nem igaz. Az állatvilágban már rég megfigyeltek homosexuális egyedeket. Minden emlősnél előfordul és sok esetben ezen állatok nevelik az elhunyt szülők kicsinyeit is ( lásd pingvinek ).


A többi pedig csak a te személyes üldözési mániádból fakad. Rengeteg országban bő húsz éve házasodhatnak a melegek és fogadhatnak örökbe gyereket. Semmi nem változott azon kívűl, hogy egyre kevesebb a hozzád hasonló ítélkező féreg.

2021. aug. 17. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 69/100 A kérdező kommentje:

Vagyis az emberi élet alapja csakis a természetből vett extrém példák lehetnek. Értem, akkor miért nem a pingvinológusok a pszichológusok?


De miért kell megint elkanyarodni? Engem nem érdekelnek a pingvinek.

Nem a pingvinekről van szó, hanem újkeletű extrém szellemi áramlatokról.


"A többi pedig csak a te személyes üldözési mániádból fakad. Rengeteg országban bő húsz éve házasodhatnak a melegek és fogadhatnak örökbe gyereket. Semmi nem változott azon kívűl, hogy egyre kevesebb a hozzád hasonló ítélkező féreg."


No, add ki magadból! Mondd csak, elolvasom! Ne tartsd vissza, belső feszültséget okoz, ha benn tartod! Frusztrált leszel!


Írd le, amit gondolsz, majd elolvasom. Nyugodtan.

2021. aug. 17. 19:21
 70/100 Godaime ***** válasza:
90%
Nem éri meg. Annak ellenére, hogy senki nem ért egyet veled, sem a szakemberek, sem az átlagemberek, se itt senki, te mégis csak a SAJÁT igazadat látod. El sem tudod képzelni, hogy ebben az esetben TE vagy az, aki téved és nem a többiek. Gondolom ez az öregkórral jár.
2021. aug. 17. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!