Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért nem lépnek fel a valláso...

Miért nem lépnek fel a vallások vezetői a pszichológia káros tevékenységével szemben?

Figyelt kérdés

Miért nincs összefogás? Miért nincs olyan szervezet, amely ellenőrzi a pszichológia tevékenységét?


Látható a világban, hogy a pszichológia hatására a világ teljesen felborult, elzüllött, tisztátalanná vált.


Az átlag és normális ember védtelen a pszichológia káros hatásai, káros társadalmi hatása ellen.



2021. aug. 9. 14:33
 21/100 A kérdező kommentje:

Azt nem értem, hogy miért nem látják azt, hogy a pszichológia, mint báránybőrbe bújt farkas lopakodik bele az emberek elméjébe, s mint "barát" túrja ki a vallást a társadalomból. Azt írja a Biblia, hogy az igazi mestert, az igazi tanítót a gyümölcseiről lehet felismerni. Akkor kérek mindenkit, hogy alaposan vegye szemügyre a világ, de főleg a világ nyugati egyetemeinek a pszichoéógiai tanszékeinek az apparátusát, a tagjait. A következtetések magukért fognak beszélni. Valójában az angliai egyetemek professzoraira, tanáraira gondolok. Tehát, ha alaposan megvizsgálják ezeket az egyéneket, akkor rá fognak jönni, hogy mire számíthatunk mi is hosszútávon. Ne feledje senki sem, hogy rengeteg magyar fiatalnak tömik tele a fejét az angol egyetemeken olyan tanokkal, amelyek koránt sem biztos, hogy jót fognak tenni Magyarországnak, ha ezeket a szellemi förtelmeket fiataljaink hazahozzák, majd terjesztik, illetve azokkal "gyógyítanak".


A Kata által beidézett cikkben ezt is találtam:


"Egy mai rendszeres teológia egyszerűen nem teheti meg, hogy ne reagáljon olyan kérdésekre, mint az identitás, a nemiség, a család, a homoszexualitás, vagy akár a transzhumanizmus problematikája."


Elgondolkodtató ugye. Ez egyenesen angliai szellemi áramlat következménye, melyet ügyesen ránk akarnak kényszeríteni. Ez nem vicc, ez valóság. Társadalmi hatása pedig rombolás és káosz.


Így keressenek rá az angliai tamszékek tagjainak a tanszékbeli fényképeire: (egyetem neve) Department of Psychology vagy Department of Experimental Psychology, stb. Az arcok sokat elárulnak...

2021. aug. 10. 21:31
 22/100 anonim ***** válasza:
100%

"12 a pszichológia nem természettudomány! Egy jelentős része közelebb áll a filozofiahoz, mint úgy egyáltalán a tudomanyhoz. Ahhoz hogy valamit tudomanyosnak tartsunk sok feltételnek kell teljesulni."


a pszichologia MA már termeszettudomany (Nyugaton)


"Borsozik a hátam mikor Freudot idézik meg mindig mint egy szellemi nagysagot, aki szerint enni meg b*szni akarunk, a többi viselkedés meg azért van hogy ezeket maszkoltabban éljük ki."


Freud mar elavultnak szamit a pszichologiaban (Nyugaton), es szinte semmiben nem hasznaljak

2021. aug. 11. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/100 anonim ***** válasza:
100%

"Elgondolkodtató ugye. Ez egyenesen angliai szellemi áramlat következménye, melyet ügyesen ránk akarnak kényszeríteni. Ez nem vicc, ez valóság. Társadalmi hatása pedig rombolás és káosz.


Így keressenek rá az angliai tamszékek tagjainak a tanszékbeli fényképeire: (egyetem neve) Department of Psychology vagy Department of Experimental Psychology, stb. Az arcok sokat elárulnak..."


erdekelne, hogy miert pont az angliai pszichologia zavar teged annyira? es miert az arcuk?? :-D

2021. aug. 11. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/100 anonim ***** válasza:
16%

22 lehet hogy nyugaton már termeszettudomanynak sorolják, de szinte biztos hogy inkább ideológiai okokból. Azért mert használnak bonyolult műszereket, ami kimutat valamit, amit utána megpróbálnak megmagyarázni... Nagyon könnyű ám egy adatsort ugy értelmezni ahogy azt szeretnénk. Meg ha tényleg biologiai szinten figyeljük mondjuk az agyműködést, a módszerek lehetnek termeszettudomanyosak, de aztán az eredmények elemzése és a talalt osszefuggesek nem biztos hogy megfelelőek. Manapság több száz folyoiratba ontjak a cikkeket szinte ellenőrizetlenül.

Tudom hogy szakmai korokben kimondják hogy Freud elavult, de a kozvelekedes lassan veszi át a szakma változásait. Az atlagemberhez eljuto pszichologias cikkekben meg mindig ott van Freud együtt az agykontrollal meg a horoszkoppal.

Kérdező kicsit csapongsz itt a racionális ervek és az érzelmi bevonodasod közt. Azért nem látja a legtöbb ember hogy a pszichológiaval mi a baj mert:

1 hosszu időn át formálta az emberek gondolkodasat a humanista és marxista filozófia


2 a pszichológia kenyelmesnek tunik az embernek: azt kinalja hogy minden problémára tud megoldást


3 a tarsadalom kohezioja annyira megbomlott, hogy sokszor nincs kozosseg ahova fordulni lehetne psziches gondok eseten, és csak a pszichológusok jelennek meg alternatívaként, ez a társadalmilag elfogadott.


És még biztos sokmindent fel lehet hozni. Az biztos hogy amíg az ember fiatal, gondjai emberi leptekkel kezelhetonek tűnnek, addig könnyű azt hinni, hogy minden mértéke az ember, és hogy ami nekem jó az abszolút jó is egyben.

2021. aug. 11. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/100 A kérdező kommentje:

"erdekelne, hogy miert pont az angliai pszichologia zavar teged annyira? es miert az arcuk?? :-D"


Mert azt gondolják magukról az angol pszichológusok, hogy ők az igazodási pont az ember életében, és azt, hogy ők a világ szellemi megmondói. Ráadásul pofátlanok, előszeretettel másznak bele az ember életébe és a munkahelyi közösségbe, ahol háttérirányítóként szerepelnek, legtöbbször úgy, hogy a dolgozók jórésze nem is tud róla, ezért azzal sincs tisztában, hogy hatást gyakorolnak rá. Egy munkahely összetett hely emberileg. Nem csupán az általában vett munkatársi kapcsolatokról van szó, hanem pl. a nő-férfi kapcsolatokról is egy munkahelyen. Na mindegy. Nekem volt olyan munkahelyem, ahol a cég életébe bepofátlankodó pszichológus miatt hagytam ott a munkahelyemet. Nem egy helyet láttam, ahol bepofátlankodnak a cég életébe. A dolgozók nem tudnak róla, hogy a "céglátogatóként" és "üzleti partnerként" közöttük sétálgató úr vagy hölgy az nem üzleti partnere a cégnek, hanem egy pszichológus, aki pl. az európai dolgozók magatartását vizsgálja. Onnan tudom, hogy szemfülesebb vagyok az átlagnál, és hát, könnyű őket felismerni és megtalálni az olyan internetes oldalakon, mint pl. ez: [link] . Meg is találtam a személyt.

Volt olyan tapasztalatom is, hogy az ebédlőben figyelgette a dolgozókat egy pszichológus hölgy. De volt olyan is, hogy a gyáregység termelői részlegét a kantin ablakából egy idegen, aki tudom, hogy nem a céghez tartozott időnként figyelte, tehát a dolgozókat. Nyilván a cégnek adhatott javaslatokat, hogy kinek milyen munkát adjanak, kivel dolgozzon, stb. De nekem az ilyesmitől borsódzik a hátam. Mert ez megfigyelés és emberi mivoltomban sért, ráadásul tudomásom szerint egy dolgozó sem volt arról tájékoztatva, hogy megfigyelés alatt áll.


Erre azért van szükségük az angol pszichológusoknak, mert így horribilis összegeket akaszthatnak le a cégektől. Tudni kell, hogy a pszichológia Angliában az kőkemény üzlet. A beszélgetés ára 50-80 font. Ha elmész a rendelőjébe. A cégektől akár ezreket is letéphetnek. Tehát nekik jó a sok külföldit "irányítgatni". Ez nem mindenhol van így, de három nagyobb cégnél ezt 100%-osan tapasztaltam. De az angol rendszer az olyan, hogy bárhonnét képes nyomonkövetni egy pszichológus, hiszen az NHS rendszerük olyan, illetve az NI-rendszerük, amelybe bárhonnét könnyen betekinthet, hiszen van informatikai hozzáférési lehetősége, mivel NHS dolgozó, így ha akar akkor követheti az egyént munkahelyről munkahelyre. (Ami szintén jó neki, mert így tud magának új céges kuncsaftokat szerezni, illetve a rendelőjének, amely valójában egészségügyi üzleti vállaslkozás. Mondjuk egy LTD.) Ezt nyilván viselkedéskutatási célok miatt teszik.



Az a legnagyobb baj a pszichológiával, hogy gyakorlatilag öntörvényűen és szabályozatlanul működik. Illetve, hogy az erkölcsi érték, már ha nevezhető annak, az a pszichológia megalkotóinak a leki tükre, belőlük fakad. Valójában a pszichológia sosem törekedett arra, hogy a világhoz, a hagyományos erkölcshöz és értékrendszerekhez igazodjon, hanem azt teszi aktívan, hogy kialakítja a saját és sajátos eszmerendszerét, értékrendjét, ahol a pszichológia megalkotói, terjesztői magukhoz hasonlatos egyéneket látnak kívánatosnak, akiket ők kívánatosnak és normálisnak neveznek. Tehát egy törvényesen elfogadott törvénytelen (törvénynélküli)rendszer a pszichológia, amely pl. a kerszténységgel szemben, az ősi értékekkel szemben antiszociális magatartást tanúsít, és ezt teszi úgy, hogy a bibliaolvasó egyéneket koramúltnak, esetleg anakronisztikusnak, netán babonánsnak tartja. Így a pszichológia ezen egyéneket, ha nem is nyíltan, de antiszociálisnak tartja. Kétélű a pszichológia fegyvere.

2021. aug. 11. 17:34
 26/100 anonim ***** válasza:
100%

"háttérirányítóként szerepelnek", "az európai dolgozók magatartását vizsgálja", "ebédlőben figyelgette a dolgozókat egy pszichológus hölgy",

"a kantin ablakából egy idegen, aki tudom, hogy nem a céghez tartozott időnként figyelte, tehát a dolgozókat. Nyilván a cégnek adhatott javaslatokat, hogy kinek milyen munkát adjanak, kivel dolgozzon"

"nekik jó a sok külföldit "irányítgatni"" "bepofátlankodnak a cég életébe" ,

"nyilván viselkedéskutatási célok miatt teszik",

"így horribilis összegeket akaszthatnak le a cégektől"


Es mindez hogyan derult ki? Mert ha nem lettek bemutatva a "pszichologusok" es a dolgozok nem is tudtak rola, akkor te honnan tudtad meg? levelben panaszt tettel, es kivizsgaltak, es kozoltek veled? mert az nem bizonyitek, hogy "nyilvan", meg "en szemfules vagyok", "megtalaltam az interneten".

Honnan tudod, hogy pszichologusok, es nem kulsos / kormanyzati ellenorok? vagy ujsagirok?

Es akkor viselkedeskutatast vegeztek, vagy penzt szakitottak le a cegekrol? hogy szakitottak le?, el kellett nektek kotelezoen menni maganterapiara? honnan tudod, hogy penzt szakitanak le?

A viselkedest kutato pszichologus, aki megfigyelest vegez, nagyban kulonbozik egy maganpraxist vegzo pszichoterapeutatol.

Az NHS adatbazisahoz nem fernek hozza, ha az illeto letiltja.

Az NHS pszichoterapias szolgalata ingyenes.

Az NHS nem koveti, hogy ki hol dolgozik.


Es ez meg mindig nem valaszolja meg, hogy miert az ARCUKAT kell nezni ezeknek az angol egyetemi pszichologia tanaroknak?? Milyen az arcuk?


"Valójában a pszichológia sosem törekedett arra, hogy a világhoz, a hagyományos erkölcshöz és értékrendszerekhez igazodjon"

Nem, es nem is kell neki semmilyen erkolcshoz es ertekrendszerekhez igazodni. A pszichologia egy tudomany, es a muveloinek a szakma szabalyait betartva, etikusan kell dolgozniuk, ahogy az orvosoknak. Semmi kozuk a "hagyomanyos ertekrendszerekhez", sem a "nem hagyomanyos ertekrendszerekhez".


Te Angliaban elsz, de elarulom, hogy mas nyugati orszagban is vannak pszichologusok. Sot Magyarorszagon is.

Tovabbra sem vilagos, hogy miert pont az ANGOL PSZICHOLOGUSOK lennenek ezek a titkos "hatteriranyitok", akik "a világ szellemi megmondói".

2021. aug. 12. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/100 anonim ***** válasza:
91%

24

"22 lehet hogy nyugaton már termeszettudomanynak sorolják, de szinte biztos hogy inkább ideológiai okokból."


nem ideologiai okokbol, hanem mert a 60-as evek ota (folyamatosan) egyre inkabb a termeszettudomany modszereivel tudjak igazolni az elmeleteiket


"Nagyon könnyű ám egy adatsort ugy értelmezni ahogy azt szeretnénk. Meg ha tényleg biologiai szinten figyeljük mondjuk az agyműködést, a módszerek lehetnek termeszettudomanyosak, de aztán az eredmények elemzése és a talalt osszefuggesek nem biztos hogy megfelelőek. Manapság több száz folyoiratba ontjak a cikkeket szinte ellenőrizetlenül."


ugyanez elmondhato mas termeszettudomanyokrol is


"Tudom hogy szakmai korokben kimondják hogy Freud elavult, de a kozvelekedes lassan veszi át a szakma változásait. Az atlagemberhez eljuto pszichologias cikkekben meg mindig ott van Freud együtt az agykontrollal meg a horoszkoppal."


csakhogy errol nem a pszichologia tehet, hanem az ujsagiras szinvonala

2021. aug. 12. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/100 A kérdező kommentje:
Nekem az a legfurcsább, illetve az egyik érthetetlen dolog, hogy mi az ami ráveszi a pszichológusokat arra, hogy azt gondolják, hogy az amit ők képviselnek az a normális, az etalon, és ők mindenkit ahhoz viszonyítottan kategorizálnak, kategorizálhatnak. Miért gondolják azt, hogy az ő pszichológia rendszerük, az felülír minden más erkölcsi rendszert, pontosabban az erkölcsi rendszereket. A pszichológia messzemenőleg sem jellemezhető az erkölcsi-rendszer kifejezéssel, hiszen pont annak az ellensége. Az erkölcs-rendszer az szilárd alapokon nyugszik, pontosan meghátorozott, félreérthetetlen szabályokon, törvényeken, dogmatikai alapokon nyugszik. A pszichológiai rendszer pedig amorf és képlékeny. A pszichológia minden lelkismeretfurdalás nélkül képes a Mártából Mártont csinálni, vagy a Julióból Júliát. Minden lelkiismerfurdalás nélkül. Mert a pszichológia az nem ismeri a lelkiismeretet így nem is lehet a pszichológiával kapcsolatosan lelkiismereti kérdésekről beszélni, pontosabban a pszichológusok nem fognak lelkiismeret kérdésezni önmaguk felé. Minek? Hiszen ők diagnosztizálnak és eredményeket mérnek. (De hogyan?) A matekban nincs és nem is lehet szó lelkiismeretről, érzelemről. Pontos tudomány. És nincs köze a lélekhez. A pszichológia az nem pontos tudomány. Találgatás, fura elméketek löttyedt szövedéke. És itt sincs lelkismeret. Miért is lenne? Van köze a lélekhez? Nincs. Vagyis nincs szükség pszichológiára. Lelkészekre annál inkább.
2021. aug. 12. 23:49
 29/100 anonim ***** válasza:
100%
Vajon miért nem lépnek már fel hatékonyan a szcientológusok hazugságai ellen?
2021. aug. 13. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/100 A kérdező kommentje:

26/29-nek


Honnan tudtam meg? Szerinted? Ez olyan kérdés, mintha azt kérdeznéd meg tőlem, hogy miből gondolom azt egy kecskefejű, vörösszemű, lánholónyelvű vörös patás lényről, hogy az maga sátán?


Vagy miből jövök rá arra, hogy pl. egy bankrablót látok sétálni, abból, hogy fekete maszkot visel, egy zsák meg egy pisztoly van az egyénnél?


Na és honnan derült ki mindaz, amit fel, illetve visszasoroltál? Ismerős az szó, hogy következtetés, asszociáció, na meg hát ott a szag.


Az NHS nem tart nyilván ezt-azt. Ez vicc ugye? Na és az NI-n keresztül nem lehet valakit nyomon követni? Az illető letilthatja az NHS-beli adtait? Hah, ezek szerint mégiscsak vannak ott adatok. Egyébként nem tudja letiltani. Hogyan?


Hogy milyen az arcuk az angol egyetemi nagy szellemi megmondóknak? Olyanok, mint a derűs holdvilág! Arcuk tündöklsésvel megvilágítják a bolygó árnyékos oldalát. Még a nap is a Föld mögé bújik tündöklő fényességük elől.


""Valójában a pszichológia sosem törekedett arra, hogy a világhoz, a hagyományos erkölcshöz és értékrendszerekhez igazodjon"


Nem, es nem is kell neki semmilyen erkolcshoz es ertekrendszerekhez igazodni. A pszichologia egy tudomany, es a muveloinek a szakma szabalyait betartva, etikusan kell dolgozniuk, ahogy az orvosoknak. Semmi kozuk a "hagyomanyos ertekrendszerekhez", sem a "nem hagyomanyos ertekrendszerekhez"."


Nem kell neki erkölcshöz igazodni, azaz a pszichológia öntörvényű, de inkább törvényen kívüli. Tehát káros.

A pszichológia tudomány? Nem az. Azoknak az, akik legyártották. Mert abból élnek, az nekik a táplálék.

A művelői betartják a szakma szabályait. A szabályokat is ők gyártották. Művelik a pszichológiát az emberiség kárára.

Semmi közük a hagyományos értékekhez, értékrendszerekhez. Akkor hagyjanak minket békén, mert ha nem, akkor az pszichológiai terrorizmusnak is felfogható.

2021. aug. 13. 00:42

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!