Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Keresztények ! Szerinte...

Kedves Keresztények ! Szerintetek melyek azok a minimális feltételek amiknek teljesülnie kell ahhoz, hogy valaki kereszténynek nevezhesse magát ?

Figyelt kérdés

Például elegendő-e ha meg van keresztelve, vagy bérmálkoznia/konfirmálnia is kell ? Vagy rendszeresen imádkoznia kell, vagy tényleg komolyan törekednie kell arra, hogy az Újszövetség elvei alapján éljen ?


Muszlimként természetesen én NEM fogok véleményt mondani, de őszintén érdekel, hogy ti hogy gondolkodtok erről.


Abdullah ;)



2021. aug. 18. 18:48
1 2 3 4 5 6
 1/57 anonim ***** válasza:
83%

Szia


A keresztény szó jelentése hogy Krisztust követed egész életedben.


Nem a keresztelésröl vagy bérmálkozasról szól


Pont ugyan úgy mint egy muszlim esetében - feltételezem - hogy az élete mutatja hogy valóban muszlim -e és nem csupán a szertartások.

2021. aug. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/57 anonim ***** válasza:
60%
A Biblia szerint ahhoz, hogy keresztény lehess, meg kell keresztelkedned, ismerned és elfogadnod kell a keresztény tanokat és törekedned kell krisztusi módon élned, ahogy Ő tanította.
2021. aug. 18. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/57 anonim ***** válasza:
22%
Hetente szentmise, évente minimum egy szentgyónás, és áldozás. Ezek a gyakorló keresztények minimum tettei. Attól mert rácsapsz kalapáccsal az ujjadra, és káromkodsz egyet, még keresztény maradsz. Legfeljebb meggyónod.
2021. aug. 18. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/57 A kérdező kommentje:

Értem. Ha mondjuk van egy ember, aki megkeresztelkedett és egyébként hisz Istenben -olyan módon ahogyan azt keresztény módon kell, tehát az Atya, Fiú, Szentlélekben- de semmi mást nem tesz életében, rá azt mondanátok, hogy NEM keresztény azért, mert nem krisztusi módon él ?


Tényleg csak érdekel hogy szerintetek hol húzódik a határ a keresztény és a nem keresztény ember között.

2021. aug. 18. 19:51
 5/57 anonim ***** válasza:
100%
Nem gyakorló keresztény. Legfeljebb kultúr keresztény.
2021. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/57 A kérdező kommentje:

"Pont ugyan úgy mint egy muszlim esetében - feltételezem - hogy az élete mutatja hogy valóban muszlim -e és nem csupán a szertartások."


Értem. Én ennél szabadelvűbb vagyok, és szerintem az az ember már muszlimnak tekinthető, aki őszintén hiszi és vallja a Shahadát (tanúságtétel), és általában az előírt módon imádkozik vagyis minden nap ötször. Azt gondolom ez az abszolút MINIMUM feltétel. Aki imádkozik azzal már cselekszik valami Istennek tetszőt.

Allah ismeri szívünk legtitkosabb gondolatait is.

2021. aug. 18. 20:00
 7/57 anonim ***** válasza:
26%
Már megint a szokásos trollunk....
2021. aug. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/57 A kérdező kommentje:

Nem vagyok troll. Miért lennék ?


Nagyon sokféle véleménnyel találkoztam már ezzel kapcsolatban és érdekel az itt jelenlévők véleménye is.

2021. aug. 18. 20:19
 9/57 anonim ***** válasza:
12%
A Jehovai tanúi és az unitáriusok szerintetek keresztények? Mert egy másik kérdésnél pont ma irták hogy azért nem keresztények mert nem tekintik Jézust Istennek. Tehát szerintetek Jézus istensége kötelező feltétele a kerestzénységnek? Nekem nem rémlik hogy Jézus mondott volna ilyet.
2021. aug. 18. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/57 anonim ***** válasza:
85%

#9

Jézus a keresztény szót se mondta sose, későbbi elnevezés. A Biblia viszont egyértelműen írja, tehát ezt is el kell fogadni.

A Jehova tanúi jelen pillanatban nem vallják ezt, néhány évtizede mást vallottak erről, néhány évtized múlva lehet megint mást fognak. Az unitáriusok számtalan dologban tagadják a Szentírást, például Jézus fogantatása kapcsán is, ők nem keresztények.

2021. aug. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!