Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Keresztények ! Szerinte...

Kedves Keresztények ! Szerintetek melyek azok a minimális feltételek amiknek teljesülnie kell ahhoz, hogy valaki kereszténynek nevezhesse magát ?

Figyelt kérdés

Például elegendő-e ha meg van keresztelve, vagy bérmálkoznia/konfirmálnia is kell ? Vagy rendszeresen imádkoznia kell, vagy tényleg komolyan törekednie kell arra, hogy az Újszövetség elvei alapján éljen ?


Muszlimként természetesen én NEM fogok véleményt mondani, de őszintén érdekel, hogy ti hogy gondolkodtok erről.


Abdullah ;)



2021. aug. 18. 18:48
1 2 3 4 5 6
 11/57 A kérdező kommentje:
Engem csak érdekel mások véleménye. Nem vitázni jöttem. Elfogadom ha valaki abban hisz hogy Jézus Isten volt. Mindenki abban hisz amiben szeretne.
2021. aug. 18. 20:23
 12/57 anonim ***** válasza:

Az nem számít, hogy neked mi rémlik, vagy mit hiszel.


Kérdező: a kérdés az, hogy ki milyen kapcsolatban áll Istennel. Ha csak vallásos, akkor megtart egy rakás szokást és annyi. Mintha tudnád mi a szabály a szüleid házában, de nem is ismered őket, mert nem vagy hajlandó beengedni őket az életedbe.

De a hívőnek élő a kapcsolata Istennel.

2021. aug. 18. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/57 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus a keresztény szót se mondta sose, későbbi elnevezés. A Biblia viszont egyértelműen írja, tehát ezt is el kell fogadni."


A Bibliából kiderül, számos alkalommal megkérdezték Jézust, mi a legfőbb szabály, mi a legfontosabb és egyszer sem mondta hogy őt Istenként kell imádni különben nem lehetsz a követője.


Tehát akkor a válasz igen? Szerintetek Jézus istensége kötelező feltétele a kereszténységnek akkor is ha Jézustól nem hangzott el ilyen feltétel?

2021. aug. 18. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/57 A kérdező kommentje:

#12:


Érdekes megközelítés. De az nem lehet, hogy ha valaki megtart "egy rakás szokást" azzal már cselekszik önmagában valami olyat amivel bizonyítja a hitét ?


Hiszen aki nem hisz, az miért tartana meg szokásokat ? Lehet hogy koloncnak érezné őket nem ?

2021. aug. 18. 20:30
 15/57 A kérdező kommentje:

#13:


Nézd, ha valaki hisz abban, hogy Jézus Isten volt szíve-joga.


Most a keresztényeket kérdeztem, hogy hol húznák meg a határt a keresztény és nem keresztény emberek között.


Nekem egy csomó új dolgot mondtak, másként gondolkodnak és ez érdekes.

2021. aug. 18. 20:35
 16/57 anonim ***** válasza:
59%

#13

Értelmetlen amit írsz, valószínűleg te vagy az hígagyú mohamedán troll.


Próbáld megérteni, Jézus idejében nem létezett keresztény szó, fogalom. Tehát ehhez feltételeket se tudott szabni. Nem tudom, hogy lehetne ez elmagyarázni úgy, hogy a hozzád hasonló értelmi fogyatékosok is megértsék.


#14

Attól függ szerintem, hogy mit értünk szokás alatt. Ha rendszeresen imádkozik, templomba jár, akkor valóban cselekszik ilyet. De ez már magával hozza az Istennel való kapcsolatot is. Ha csak a nyakába akaszt egy rózsafüzért (amit ékszerként egyébként se hordanak hívők), akkor az semmi.

2021. aug. 18. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/57 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen mindenkinek szíve joga hogy abban hisz amit igaznak gondolo. Engem csak az érdekel miért állítanak a kerestzények egy olyan feltételt amit Jézus nem mondott.


Egyébként erre a kérdésre, ahogy sok másra sem, nem fogsz egységes választ kapni keresztényektől. Kb minden keresztény irányzat mást mond.

2021. aug. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/57 A kérdező kommentje:

#16:


"Ha rendszeresen imádkozik, templomba jár, akkor valóban cselekszik ilyet. De ez már magával hozza az Istennel való kapcsolatot is"


Igen, ebben egyetértünk. :) Ilyesmire gondoltam én is.

2021. aug. 18. 20:39
 19/57 anonim ***** válasza:
0%

" Értelmetlen amit írsz, valószínűleg te vagy az hígagyú mohamedán troll.

Próbáld megérteni, Jézus idejében nem létezett keresztény szó, fogalom. Tehát ehhez feltételeket se tudott szabni. Nem tudom, hogy lehetne ez elmagyarázni úgy, hogy a hozzád hasonló értelmi fogyatékosok is megértsék."


Aza baj hogy sok keresztény annyira ellenséges és primitív hogy nem lehet értelmesen beszélgetni. Kultúráltan feltettem egy teljesen korrekt kérdést és ez a reakció.


Tehát azt mondod nem Jézus feltételeit követed hanem az egyházad feltételeit. Akkor nem is Jézust követed.

2021. aug. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/57 anonim ***** válasza:
100%

#18

Illetve amivel én még találkoztam, s őket nem is tekintem kereszténynek (pedig meg vannak keresztelve is), akik politikai motivációból, vagy valamifajta hamis nemzeti öntudatból vallják magukat kereszténynek. S úgy, hogy egyébként nem élnek keresztény életet, templomba csak választás előtt mennek (amikor helyi képviselőnek jelöltetik magukat), stb... Itt is megjelennek a szokások, de semmi jót nem teremnek. Számomra elég irritáló jelenség, volt is helyben egy-két kisebb ilyen vitám.

2021. aug. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!