Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Keresztények ! Szerinte...

Kedves Keresztények ! Szerintetek melyek azok a minimális feltételek amiknek teljesülnie kell ahhoz, hogy valaki kereszténynek nevezhesse magát ?

Figyelt kérdés

Például elegendő-e ha meg van keresztelve, vagy bérmálkoznia/konfirmálnia is kell ? Vagy rendszeresen imádkoznia kell, vagy tényleg komolyan törekednie kell arra, hogy az Újszövetség elvei alapján éljen ?


Muszlimként természetesen én NEM fogok véleményt mondani, de őszintén érdekel, hogy ti hogy gondolkodtok erről.


Abdullah ;)



2021. aug. 18. 18:48
1 2 3 4 5 6
 51/57 anonim ***** válasza:

Abdullah ezt nem azért írom, hogy vitázzunk, csak egy jótanács, mert te nyitottabbnak tűnsz, mint a másik muszlim, aki itt szokott írogatni. Érdemes lenne kicsit jobban megismerkedni a kereszténységgel, még akkor is, ha nem akarsz áttérni, mert rengeteg felesleges félreértéstől és vitától szabadítana meg, ha egyáltalán elviekben értenéd, hogy a keresztények mit miért mondanak, mit is tanítanak tulajdonképpen.

pl. Olvasgatni való: [link]

Itt a "Hittani témák"-at ajánlom mind végig olvasni.

Ez pedig szintén nagyon informatív lehet és szerintem nem is unalmas:

https://www.youtube.com/c/ABibliaProjekt/videos

https://www.youtube.com/c/bibleproject/videos

(A lejátszási listában rendezve vannak a videók. Mivel az egész Bibliával kapcsolatosan vannak félreértések, ajánlanám legalább az összes magyarul elérhető videó megtekintését.)


Azért ezeket választottam, mert ezeknél cél volt az egyszerűen magyarázat, de sok információval. Ezek szerintem segítenek kicsit jobban megérteni a kereszténységet, legalább azokat az elgondolásokat, ami mentén felépül ez a vallás.

2021. aug. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/57 A kérdező kommentje:

#51:


Igazàból nem is feltétlenül bonyolult, inkàbb idegen, és elvont nekem.

Mondom ezt úgy hogy még anno régen irodalomból is tanultam a Bibliàt.

Csak egy érdekesség ha egy olyan embernek mondanàtok ezeket aki egész életében csak az Iszlàmot ismerte: szerintem egy mukkot sem értene az egészből :)


Köszönöm szépen a forràsokat !

2021. aug. 20. 00:20
 53/57 anonim ***** válasza:

Az 51. válaszoló vagyok.

Ajánlok neked egy könyvet, nem olyan hosszú. Christian W. Troll SJ :Muszlimok kérdeznek – keresztények válaszolnak

Alapvetően katolikusok írták, de közreműködtek más felekezet tagjai is, szóval lényegében a válaszok felekezet függetlenek és általános véleményeket fogalmaznak meg (kivéve, ahol jelölve van). A szerző azt írja a könyv elsősorban a keresztényeknek íródott, de én úgy vélem nincs benne semmi ami miatt neked ne lenne hasznos. Tárgyal több tipikus muszlim kérdésfelvetést. (Ha beírod a keresőben, könnyen megtalálod pdf formátumban.)


C.S. Lewis: Keresztény vagyok! könyve is érdekes lehet. [link]

Animálva angolul fent van a youtube-on: https://www.youtube.com/watch?v=QmHXYhpEDfM&list=PL9boiLqIab..

2021. aug. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/57 A kérdező kommentje:

#53:


Nagyon szépen köszönöm ! Kedves Tőled.


Ha van kedved vàlaszolni kívàncsi lennék a véleményedre itt:


https://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__..

2021. aug. 20. 20:47
 55/57 anonim ***** válasza:
Áh, ha jól látom a C.S. Lewis: Keresztény vagyok! angol youtube-os linkje hiányos, na mindegy. Azért érdekes lehet.
2021. aug. 20. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 56/57 anonim ***** válasza:

"Ha van kedved vàlaszolni kívàncsi lennék a véleményedre itt:"

Kérdező, nem írtam, de válaszoltam. A 6. az enyém.

2021. aug. 21. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/57 A kérdező kommentje:

#56:


Köszönöm szépen ! Làttam ! Amint tudok vàlaszolok részletesen. :)

2021. aug. 21. 23:22
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!