Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységben a szegények...

A kereszténységben a szegényeknek történő adakozásnak milyen CÉLJAI vannak ? Illetve mit gondoltok, egy keresztény embernek erkölcsi kötelessége, hogy -amennyiben teheti- anyagilag támogassa a szegényeket ?

Figyelt kérdés

Az Iszlámban közismert hogy a zakát mint "kötelező" szegényeknek adandó adomány van jelen. Ezenfelül még további önkéntes adakozás is ajánlott természetesen.


Nálunk az adakozásnak legalább két célja is van.


Abdullah ;)



2021. aug. 20. 17:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 21/82 A kérdező kommentje:

#20:


Köszönöm hogy kultúràltan tudunk beszélgetni Vidiripi !


"Abdullah! Neked ezt tudnod kellene hiszen állításod szerint voltál keresztény!


De ha kérdezned kell akkor te nem voltál keresztény ,maximum kultúr keresztény voltál!"


Igen, menetközben felvilàgosítottatok, hogy csak kultúrkeresztény voltam. De az is csak rövid ideig.


Érdekes módon màr akkor sem hittem a megvàltàsban. Olyan voltam mint egy muszlim, aki gyűjti magànak a jócselekedeteket hogy a Mennybe jusson. Ösztönösen. Egyébként a Koràn azt írja hogy magadtól is ràtalàlhatsz Allah útjàra, ha senki sem beszél neked az Iszlàmról.


A lényeg hogy hiàba mozgok keresztények között, nyomàt nem làtom annak az "önmegtagadàsnak" ami a muszlimokra jellemzőbb. Dehàt sok ember él az orszàgban mindenkit nem ismerhetek igaz ?


"keresztények Istene azt akarja hogy a benne hívő vállalják akkor is a hitüket ha az életük múlik rajta!


Mert ha meg is hallunk (megölnek a hitünk miatt) Isten számára akkor is "élünk" és ez a lényeg! Ő feltámasztja a holtat is ,hatalma van rá!"


Tudom ezeket azért írod, mert azt írtam hogy egy muszlim letagadhatja a hitét ha életveszélyben van.


Az Iszlám története is tele van bàtor emberekkel, akik Jihad soràn leküzdve a félelmüket az életüket is felàldoztàk az Iszlàmért.

Ők màrtírok, akik a Paradicsom legmagasabb fokàra kerülnek ! A Kegyelmes Allah és a Prófétàk mellé.


Ök NEM a mai terroristàk! Hanem olyan emberek akik MEGVÉDTÉK a hazàjukat és az Iszlàmot külső tàmadàstól !


"Ha a halál árnyékában is felvállalod a hitedet akkor az életedről mondasz le! Csak azért hogy Istennek engedelmeskedj!"


Nos a màrtírok éppen ezt tették a Jihad soràn. Például Mohammed (béke legyen vele) idejében.


"Engem meg hülyének néznek azért mert abban hiszek hogy Isten teremtette az embert és minden mást is. Nem fogadom el az evolúciót!"


Én úgy vagyok ezzel, hogy nem foglalkozom az evolúcióval.

2021. aug. 24. 04:48
 22/82 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Érdekes módon màr akkor sem hittem a megvàltàsban. Olyan voltam mint egy muszlim, aki gyűjti magànak a jócselekedeteket hogy a Mennybe jusson."


Efézus 2:8 Mert kegyelemből nyertetek üdvösséget, hit által, és ez nem tőletek van, Isten ajándéka ez, 9 nem cselekedetekből, hogy senki se dicsekedjék.1 0 Mert az ő alkotása vagyunk Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtetve, amelyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk.



"Egyébként a Koràn azt írja hogy magadtól is ràtalàlhatsz Allah útjàra, ha senki sem beszél neked az Iszlàmról."


Róma 2:14 Mert amikor a pogányok, akiknek nincsen törvényük, természet szerint a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényük nem lévén, önmaguknak törvényük, 15 jelezve, hogy a törvény cselekedete be van írva a szívükbe; lelkiismeretük és egymást kölcsönösen vádoló vagy mentegető gondolataik is erről tanúskodnak majd 16 azon a napon, amelyen Isten megítéli az emberek titkait az én evangéliumom szerint a Jézus Krisztus által.



"A lényeg hogy hiàba mozgok keresztények között, nyomàt nem làtom annak az "önmegtagadàsnak" ami a muszlimokra jellemzőbb."


Olvasd az evangéliumokat ,Jézus életét! Ő a Mester!


"Tudom ezeket azért írod, mert azt írtam hogy egy muszlim letagadhatja a hitét ha életveszélyben van."


A muszlimok is hisznek a feltámadásban!


"Az Iszlám története is tele van bàtor emberekkel, akik Jihad soràn leküzdve a félelmüket az életüket is felàldoztàk az Iszlàmért."


Jézus apostolai úgy áldozták fel az életüket hogy nem fogtak fegyvert!

A keresztény "jihad" Jézus óta tart a mai napig és az igazi hívők fizikai fegyverek nélkül vívják. Mert ez egy szellemi harc!


"Ök NEM a mai terroristàk! Hanem olyan emberek akik MEGVÉDTÉK a hazàjukat és az Iszlàmot külső tàmadàstól !"


Isten országa nem földi eredetű! A kereszténységet akkor sem kellett fegyverre védeni amikor a legnagyobb üldöztetésnek volt kitéve és még is fennmaradt!


"Nos a màrtírok éppen ezt tették a Jihad soràn. Például Mohammed (béke legyen vele) idejében."


A keresztények akik valóban hisznek most is ezt teszik! Persze lehet azt állítani hogy nincs keresztény üldözés de ez nem igaz!


"Én úgy vagyok ezzel, hogy nem foglalkozom az evolúcióval."


Tudod ez érdekes ,mert pont te voltál az aki szóvá tette hogy a keresztények nem lépnek fel a sátánisták ellen!

Az iszlám szerint az ember az teremtett vagy kifejlődött? (a kérdésem költői)

2021. aug. 24. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/82 A kérdező kommentje:

"Efézus 2:8 Mert kegyelemből nyertetek üdvösséget, hit által, és ez nem tőletek van, Isten ajándéka ez, 9 nem cselekedetekből, hogy senki se dicsekedjék.1 0 Mert az ő alkotása vagyunk Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtetve, amelyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk."


Számomra van a kereszténységben valami nagyon kegyetlen.

Az én Uram arra kér, hogy boruljak le annyiszor Fensége előtt, hogy a Feltámadás Napján fehéren világítson a homlokom a sok leborulástól !


Mohammed (béke legyen vele) népét arról lehet majd felismerni az Ítélet Napján, hogy homlokuk, tenyerük fehéren világít majd, a sok imádságtól amit földi életükben elvégeztek.


Mégis Ő méltóságot ad nekem, emelt fővel járhatok az emberek között. A Biblia úgy érzem úgy kezeli az embert mint egy csecsemőt.

Tényleg mint egy kisgyereket.


"Mert az ő alkotása vagyunk Krisztus Jézusban"


Ebből egyetlen mukkot sem lehet érteni.


Most nem úgy volt hogy Krisztus szerinted maga volt Isten ? Hogy kerülnék én Jézusba aki ráadásul már 2000 éve meghalt szerintetek ? Vagy ha szerinted Krisztus Isten volt, akkor én most Istenben vagyok ?


Gondolom, hogy idióták a kérdéseim, de ebből semmit nem lehet érteni.


"Mert kegyelemből nyertetek üdvösséget, hit által, és ez nem tőletek van, Isten ajándéka ez,"


És velem mint EGYÉNNEL mi lesz itt a nagy kegyelem közepette ?


Allah Kegyelmes és tudja, hogy mi emberek vágyakkal rendelkezünk. Tudja hogy hibákat fogunk elkövetni, de Ő Könyörületes azokhoz akik hűséges követőinek bizonyulnak majd.


"Róma 2:14 Mert amikor a pogányok, akiknek nincsen törvényük, természet szerint a törvény dolgait cselekszik, akkor ők, törvényük nem lévén, önmaguknak törvényük, 15 jelezve, hogy a törvény cselekedete be van írva a szívükbe; lelkiismeretük és egymást kölcsönösen vádoló vagy mentegető gondolataik is erről tanúskodnak majd 16 azon a napon, amelyen Isten megítéli az emberek titkait az én evangéliumom szerint a Jézus Krisztus által."


Na most itt megint, most Jézus az Isten szerinted ? Mert ha igen, akkor miért beszél most úgy mintha két külön entitás lenne ?


Vidiripi komolyan mondom, én nem akarok okos lenni a Bibliával kapcsolatban, mert egyáltalán nem értem az egészet. A Biblia a te birodalmad. :) Én nem szólok bele.


"109. Sokan az Írás népe közül, miután nyilvánvalóvá vált számukra az igazság,

a szívükből fakadó irigység miatt azt szeretnék, hogy – miután hívők lettetek – ismét a hitetlenségbe rántsanak vissza benneteket.

Legyetek elnézőek és bocsássatok meg (nekik), amíg Allah el nem rendeli parancsát.

Bizony Allah mindenre Képes.


110. Végezzétek jól az imát, és adjátok ki a zakát, és bármi jót tesztek az evilágon [a túlvilági boldogulás reményében], Allahnál meg fogjátok találni [az érte járó jutalmat].

Bizony Allah Mindent Látó, bármit is tesztek."


Kegyes Korán 2. Szúra 109.-110.

2021. aug. 24. 17:59
 24/82 anonim ***** válasza:

"A Biblia úgy érzem úgy kezeli az embert mint egy csecsemőt.

Tényleg mint egy kisgyereket."

Ezt a gondolatmenetet most egyáltalán nem értem. Kifejtenéd jobban? Nem sértődöm meg, csak ezt tényleg nem értem.

Arra gondolsz, hogy miközben a muszlimok naponta betartják a szigorú szabályokat a keresztények meg csak játszanak és azt csinálnak, amit akarnak? Vagy ezt hogy érted?

2021. aug. 24. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/82 A kérdező kommentje:

#24:


Arra gondolok, hogy Allah felnőttként kezeli a szolgáit, ugyanakkor a Biblia Istene mintha gyerekként kezelné őket.


"Mert kegyelemből nyertetek üdvösséget, hit által, és ez nem tőletek van, Isten ajándéka ez, 9 nem cselekedetekből, hogy senki se dicsekedjék"


Igen, lehet mondani, hogy Subhan Allah sokszor fenyegeti a Tűzzel az embereket, de Ő felnőttként kezeli őket. Felelős vagy a tetteidért, nem vagy megváltva.

2021. aug. 24. 20:14
 26/82 anonim ***** válasza:

"Igen, lehet mondani, hogy Subhan Allah sokszor fenyegeti a Tűzzel az embereket, de Ő felnőttként kezeli őket. Felelős vagy a tetteidért, nem vagy megváltva."

A kereszténységben is felelős vagy a tetteidért, ha nem így lenne, nem lenne ítélet.

2021. aug. 24. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/82 A kérdező kommentje:

#26:


Figyelj nem vagyunk egyformák. Csak egyet érts meg, nekem olyan a kereszténység mintha a kvantumfizikát kéne megértenem.


Tényleg senkit bántani nem akarok, aki jól érzi magát benne, az kövesse. De én nem érzem benne a harmóniát.


Mi ez az egész megváltás dolog ? Most nem úgy van nálatok, hogy elegendő csak őszintén megbánnotok a bűneiteket és üdvüzöltök ? Mi az igazság ? Mert minden keresztény ember másképpen beszél erről !


Hogy tudtok békét találni egy ilyen vallásban amit mindenki másképpen magyaráz ?


Én pedig nem érezném jól magam egy olyan Istennel, aki engem gyerekszerepbe helyez most és mindörökké.

2021. aug. 24. 21:13
 28/82 anonim ***** válasza:
Nálunk is mondja az ortodox pap hogy adjunk a szegényeknek. Vagyis neki mert a templomnak van egy kantinja ( a menzát Nagyváradon kantinnak mondjuk) ahol hajléktalanoknak, rászorulóknak ingyen ad hetkoznap 2 fogásos meleg ételt meg desszertet, hétvégére meg hideg ennivalót ad. Segíti a szegényeket az ortodox egyhaz. A kantin is mellettem van mint a templom. Én mindig azt hittem hogy kolostor mert van egy nagy ikon meg kereszt a tetején. De mikortól jártam a templomba megtudtam hogy kantin.
2021. aug. 25. 03:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/82 anonim ***** válasza:

A szegényeknek nem ortodox vagy keresztény református kötelesség adni Hanem Emberi. Ha 1 lejt vagy 50 vagy 10 banit tudsz adni akkor annyit adsz vagy ha marad meg étel akkor azt. Nem kell sokat adni csak kitől mennyi telik.

Ha nincs miből adni és nem adsz az se baj csak Nem Szabad lenézni a szegényeket mert az Isten szabad minden emberrel.

Bárki lehet koldus bármikor.

2021. aug. 25. 03:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/82 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Számomra van a kereszténységben valami nagyon kegyetlen."


Részleteznéd?


"Az én Uram arra kér, hogy boruljak le annyiszor Fensége előtt, hogy a Feltámadás Napján fehéren világítson a homlokom a sok leborulástól !"


És mi van a szívben? Mert a leborulást azt lehet csinálni megszokásból ,kényszerből ,képmutatásból!


"Mohammed (béke legyen vele) népét arról lehet majd felismerni az Ítélet Napján, hogy homlokuk, tenyerük fehéren világít majd, a sok imádságtól amit földi életükben elvégeztek."


Az ítélet napján szét lesznek választva az emberek! Jézus fogja megítélni hogy ki hová kerül. És Ő nem a homlokot meg a tenyeret fogja nézni!


"Mégis Ő méltóságot ad nekem, emelt fővel járhatok az emberek között. A Biblia úgy érzem úgy kezeli az embert mint egy csecsemőt."


És én miért ne járhatnék emelt fővel az emberek előtt? Nem is értem az összefüggést!

Egyébként rosszul érzed! Nagyon is rosszul. A Bibliában az áll hogy folyamatosan elmélkedjünk ,gondolkodjuk Isten igéjén! Egy csecsemő ilyesmit nem tud megtenni!


"Ebből egyetlen mukkot sem lehet érteni."


Akkor idézném neked a saját szavaidat! "Őszintén szólva anno nekem is időbe került mire megértettem, csak nekem senkisem magyaràzta"

- Idővel bizony megértenéd már ha megakarnád valójában érteni és ezt kérnéd is a mennyei Atyától ,akiről Jézus beszél a Bibliában!


"Most nem úgy volt hogy Krisztus szerinted maga volt Isten ?"


Nem emlékszem rá hogy mi ilyesmiről beszélgettünk volna!


"Hogy kerülnék én Jézusba aki ráadásul már 2000 éve meghalt szerintetek ? Vagy ha szerinted Krisztus Isten volt, akkor én most Istenben vagyok ?"


Mivel te nem ismered Jézust ,így nem is vagy úgymond benne!


"Gondolom, hogy idióták a kérdéseim, de ebből semmit nem lehet érteni."


Te magad is sajnálkozol hogy nem értjük az iszlám egyik lényegét!

Így nem is fogod érteni! érteni csak akkor fogod ha megérted azt hogy az ember bűnös és szüksége van a bűnbocsánatra ami a kegyelem vagyis az hogy Jézus Krisztus megváltotta az embereket.


"És velem mint EGYÉNNEL mi lesz itt a nagy kegyelem közepette ?"


Az lenne ez első lépés hogy el kellene fogadnod hogy bűnös ember vagy a második az hogy el kellene fogadnod a kegyelmet! A kegyelem az minden egyénnek szól! Nem kollektívának lett "kitalálva" hanem egyéneknek!


"Allah Kegyelmes és tudja, hogy mi emberek vágyakkal rendelkezünk. Tudja hogy hibákat fogunk elkövetni, de Ő Könyörületes azokhoz akik hűséges követőinek bizonyulnak majd."


Mennyei Atyánk és az Úr Jézus Krisztus is pontosan tisztában van ezekkel! Hiszen maga Jézus is meg lett kisértve a Sátán által!


"Na most itt megint, most Jézus az Isten szerinted ?"


Maradjunk annál hogy Jézus megváltó!


"Mert ha igen, akkor miért beszél most úgy mintha két külön entitás lenne ?"


Talán pont azért mert két külön entitás?


"Vidiripi komolyan mondom, én nem akarok okos lenni a Bibliával kapcsolatban, mert egyáltalán nem értem az egészet. A Biblia a te birodalmad. :) Én nem szólok bele."


Hát majdnem sikerült de tényleg majdnem csak egy hajszál választott el tőle!

:D :D :D


"Igen, lehet mondani, hogy Subhan Allah sokszor fenyegeti a Tűzzel az embereket, de Ő felnőttként kezeli őket. Felelős vagy a tetteidért, nem vagy megváltva."


Az is egy tett hogy elfogadod a megváltást! Az hogy valaki meg van váltva az nem azt jelenti hogy akkor nem tartozik felelőséggel a tettei iránt! Abszurd elgondolás! De az még abszurdabb hogy azt hiszed hogy akkor nem kell felelőséget vállani a tettekért!

Nos ezért kell gondolkodni Isten igéjén és nem csecsemőként vagy bólogató Jánosként mindent elhinni amit mondanak! "10 Mert az ő alkotása vagyunk Krisztus Jézusban jó cselekedetekre teremtetve ,amelyeket előre elkészített az Isten, hogy azokban járjunk."

- Csecsemőként vagy olyan emberként aki nem vállal felelőséget a tetteiért hogyan lenne képes jó cselekedetekre?


"Csak egyet érts meg, nekem olyan a kereszténység mintha a kvantumfizikát kéne megértenem."


Az iszlám lényegét sem érteted meg! Akkor miből gondolod hogy a kereszténységet megfogod? Amúgy meg ha csecsemőként kezel a Biblia érzésed szerint akkor hogy hogy nem érted a dolgokat? Hiszen egy csecsemőnek is világos!


"Tényleg senkit bántani nem akarok, aki jól érzi magát benne, az kövesse. De én nem érzem benne a harmóniát."


Ez lenne a harmónia? "Igazàból az Iszlàmban az a màsik célja az adakozàsnak/zakàtnak hogy magàt az adakozót a muszlimot teszi keményen próbàra. A muszlim sohasem csupán annyit ad amennyi a "felesleg", nem annyit ad amennyit szeretne. Kegyelmes Allah előírta azt is, hogy mindig a jó dolgokból adakozzunk."

- A kemény próba az nem harmónia és békesség hanem az harc! Ebben nincs harmónia!

Én sem érzem a harmóniát az iszlámban! Mondjuk soha nem is keresném!

Az sem harmónia hogy alá veted magadat Allah akaratának az is egy harc!


"Most nem úgy van nálatok, hogy elegendő csak őszintén megbánnotok a bűneiteket és üdvüzöltök ?"


Te tényleg nem voltál keresztény!

Nem! Nem elég! Jézus nem ezt tanította! Te nem ismered Jézus tanítását!


"Mi az igazság ? Mert minden keresztény ember másképpen beszél erről !"


Jézus tanítása az igazság! Azt pedig a Bibliában találod az evangéliumokban!


"Hogy tudtok békét találni egy ilyen vallásban amit mindenki másképpen magyaráz ?"


Nagyon egyszerű! Nem a magyarázatokra kell figyelni hanem Isten igéjére csak sokan ezt elfelejtik vagy meg sem értik. Gondolkodni kell Isten igéjén!


"Én pedig nem érezném jól magam egy olyan Istennel, aki engem gyerekszerepbe helyez most és mindörökké."


Ha gyerek szerepben akarsz maradni akkor ott is fogsz maradni ,mert többet úgy sem értenél meg! Mivel behatárolod saját magadat! És az ellen nincs orvosság azt csak te tudod megváltoztatni azzal ha megváltoztatod a gondolkozásodat! De ezt csak is te teheted meg szabad akaratodból ,mert ha te nem akarod akkor senki nem tudja megtenni helyetted!

2021. aug. 25. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!