Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységben a szegények...

A kereszténységben a szegényeknek történő adakozásnak milyen CÉLJAI vannak ? Illetve mit gondoltok, egy keresztény embernek erkölcsi kötelessége, hogy -amennyiben teheti- anyagilag támogassa a szegényeket ?

Figyelt kérdés

Az Iszlámban közismert hogy a zakát mint "kötelező" szegényeknek adandó adomány van jelen. Ezenfelül még további önkéntes adakozás is ajánlott természetesen.


Nálunk az adakozásnak legalább két célja is van.


Abdullah ;)



2021. aug. 20. 17:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 41/82 anonim ***** válasza:

Te nem tudod miről beszélsz és már látom, hogy tényleg csak a felsőbbrendűséged akarod fitogtatni. A vagyon miből van? Bevételből. Ha a bevétel tíz százalékát leadom, akkor tíz százalékkal kevesebb a vagyon. Neked csak kettő és fél.

Plusz mellé mi még adakozunk is.

Tehát ha Istennek tetsző akarsz lenni, akkor minimum tíz százalékot kell adj. Minimum. A két és fél semmi.

2021. aug. 28. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/82 anonim ***** válasza:

most is a muszlimok csináltak terror támadást nem pedig a keresztények vagy zsidok... ebben az évben nem ez az első hanem a sokadik ahogy minden évben!

idén még izraelre is rá löttek több száz rakétát és ha nem lett volna olyan jó rakéta el hárító rendszer akkor most i irtották volna az összes lakost! megint bebihzonyitja hogy mi a muszlim igazából! vajkeverő!

2021. aug. 28. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/82 A kérdező kommentje:

#41:


A vagyonod és a jövedelmed nem ugyanaz.


A vagyonod legyen mondjuk 20 millió forint, annak az évi 2,5% -a 500 000 forint/év.


Plusz mellé a muszlimok is adakoznak gyakran.


A jövedelmed legyen mondjuk 2,5 millió/év annak a 10%-a 250 000 forint/év. Ràadàsul a vagyonod mindeközben akàr növekedhet is.


Mondtam hogy gondolkodj ! :) Matek érettségi ? :)


De amúgy csak te szenvedsz ezen, mert az én kérdésem nem erre irànyult.

2021. aug. 28. 12:55
 44/82 anonim ***** válasza:

A muszlimok nem szoknak adakozni… ha igen akkor terroristáknak mert az iszlám nyíltan támogatja a terrorizmust! Ilyen egyszerű

Mohamed nem volt próféta hanem hit Szegő bűnös akit az ordog vezérelt

2021. aug. 28. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/82 anonim ***** válasza:

"A zakàt inkàbb vagyonadónak tekinthető."

Abdullah! Akkor térjünk vissza az én példámra és nézzük meg ez mennyire igazságos és értelemes. (Mivel ezzel kapcsolatosan semmit nem írtál.)


(14. válasz) Szóval egy havi 80 000-ból tengődő ember ajándékozzon el, havi 21 000-et a fizetéséből, mert mondjuk örökölt a szüleitől egy 9.4 milliót érő kis panel lakást? Ennek mi érteleme? Ezt találta ki Isten és kéri számon mindenkin kötelező érvénnyel?

És akkor ezt tudom még cifrázni, olyanokkal, hogy mondjuk van egy gyereke is, akit egyedül nevel. Ha a 80 000 már túl kevés, akkor vihetjük feljebb a jövedelmet és lejjebb az ingatlan árát, teljesen mindegy...

Ez így, ennyire leszabályozva, konkrétan egy értelmetlen előírás, ami semmire nem jó. Nem megoldja a problémákat, hanem gyártja őket.

2021. aug. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/82 anonim ***** válasza:
Ja, igen és még az ki is felejtettem, hogy mennyire igazságtalan is. Mivel minél gazdagabb valaki és minél magasabb a jövedelme, annál jobban meg sem kottyan neki az a 2,5% és minél szegényebb és minél kevesebb a befolyt jövedelme, annál jobban megviseli. Szóval ez a szabály, tulajdonképpen a gazdagoknak kedvez.
2021. aug. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 47/82 A kérdező kommentje:

#45:


Köszönöm az észrevételedet, jogos a probléma felvetésed.


Nem akartam ennyire belemerülni, de bizonyos vagyon alatt NEM KELL zakàtot fizetni !


Illetve az is meg van hatàrozva, hogy pontosan milyen vagyon elemeket kell szàmítàsba venni a zakàt kiszàmítàsakor.


A zakàt rendszere bonyolultabb és finomabb hangolàsú, mint ahogyan én felvàzoltam, de esküszöm nem akartam belemenni, mert NEM EZ VOLT a CÉLOM.


Engem az érdekelt, amit a kérdésemben írtam. Erre kaptam is vàlaszokat, amit köszönök !


Aki havi 80 000 ből él gyerekkel együtt az inkább màr jogosult arra hogy zakàtot KAPJON én úgy gondolom !

2021. aug. 28. 16:13
 48/82 anonim ***** válasza:
Értem. Csak tudod, most azzal érvelsz, hogy szerinted ez igazságosabb, szebb meg jobb stb. Ebből kifolyólag most elkezdtem rajta egy kicsit komolyabban gondolkodni és nem lettem meggyőzve. Akárhogyan is nézem a dolgot és akármit is veszünk számításba, az én végső következtetésem mindig az, hogy tulajdonképpen minél szegényebb valaki, ez a 2,5% annál jobban fáj neki. És minél gazdagabb valaki, annál inkább a feleslege és aprópénz kategória. Azon túl, hogy egy gazdag embernek is le kell mondania a pénze egy részéről, tulajdonképpen sokkal kevesebb terhet ró rá, mint egy kevesebb jövedelemmel rendelkezőre, aki mondjuk félretenné azt a pénzt vagy szüksége lenne rá valamire. Még akkor is, ha eltekintek a létminimumtól, akkor is ez a helyzet szerintem. Azt értem, hogy egy gazdagabb többet ad, de igazából kevésbé van rá szüksége és minél gazdagabb valaki ez annál jobban igaz. Tehát pl. akinek van mondjuk 1 milliárd forint vagyona a számítások szerint, az eloszt belőle 25 milliót egy évben. Az neki aprópénz, a gyakorlatban észre sem veszi, max. lelkileg fájdogál neki, ha kapzsi! De, tulajdonképpen semmi hiánya nem lesz általa, ugyan úgy nyaral, bulizik, jókat eszik, veheti a méregdrága autókat, járhat talpig aranyban stb. A 10 milliósnak (hogy a példádnál maradjunk) az a 250e, meg mondjuk a nyári nyaralása ára. Jobban számít neki, jobban megérzi azt a 2,5%-ot és minél szegényebb valaki ez annál jobban igaz. Az érzi a legjobban aki mondjuk hajszál híján már a rászorulók között van és épphogy súrolja azt a határt, amikortól már zakátot sem kellene fizetnie.
2021. aug. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 49/82 A kérdező kommentje:

#48:


"Csak tudod, most azzal érvelsz, hogy szerinted ez igazságosabb, szebb meg jobb stb."


Én biztos hogy NEM !


Egyàltalàn nem is ez volt a kérdésem témàja !

Belső motivàciók érdekeltek. Csak vannak pàran akik kijelentették itt hogy én lekicsinylem a keresztény adakozàst.


Ez nem igaz, én minden embert rendkívül nagyra becsülök aki bajba jutott embertàrsàn segít vallàsi hovatartozàstól függetlenül.


Arról van szó hogy idejött valaki is kijelentette nekem hogy ő tizeddel többet ad, erre vàlaszoltam.

2021. aug. 28. 16:51
 50/82 anonim ***** válasza:

Rendben. Ne sértődj meg.


Viszont értsd meg az én álláspontomat is. Szép gondolat, hogy a kötelező zakát alázatra készteti a muszlimokat. De komolyan azt hiszed, hogy ez a szabály eléri a célját ilyen formában? Egy ember akinek van egy 1 milliárdos vagyona, az szerinted alázatot tanul abból, hogy havi 2 milliót elosztogat? Ugyan már! Semmi mást nem csinál csak a lelkiismeretét nyugtatgatja, hogy ő megtette a kötelességét. Ebben semmi lemondás, meg alázat nincs, ami elvileg ennek a törvénynek a célja lenne. Észre sem veszi azt a havi 2 milliót, ha lelkiismeretes ember, akkor valószínűleg ennél jóval többet adományoz magától is.

2021. aug. 28. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!