Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A kereszténységben a szegények...

A kereszténységben a szegényeknek történő adakozásnak milyen CÉLJAI vannak ? Illetve mit gondoltok, egy keresztény embernek erkölcsi kötelessége, hogy -amennyiben teheti- anyagilag támogassa a szegényeket ?

Figyelt kérdés

Az Iszlámban közismert hogy a zakát mint "kötelező" szegényeknek adandó adomány van jelen. Ezenfelül még további önkéntes adakozás is ajánlott természetesen.


Nálunk az adakozásnak legalább két célja is van.


Abdullah ;)



2021. aug. 20. 17:25
1 2 3 4 5 6 7 8 9
 71/82 A kérdező kommentje:

"Érdekes hogy Mohamednek tulajdonítod ezeket a dolgokat és nem Alllah-nak!"


Közvetlenül igen, az már más kérdés, hogy Mohammed (béke legyen vele) azért tudott erkölcsös és példamutató életet élni, amit követhetünk, mert a Kegyelmes Allah ezt lehetővé tette.


Allah Mindenható. Semmi sem történik az Ő tudta nélkül.


Mohammed (béke legyen vele) sok mindent helyesen látott -Allah kegyelméből- nekünk azonban ez sokszor furcsának hat, mert nem abban az Iszlám társadalomban élünk, amelyet a Próféta (béke legyen vele) leírt és megvalósított akkoriban.

2021. aug. 30. 23:14
 72/82 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Tehát nem Allah valósította meg ,hanem Mohamed!

2021. aug. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 73/82 A kérdező kommentje:
Korán világosan említi, hogy gyakran megesik, hogy Allah az emberek révén viszi véghez, azt amit szeretne.
2021. aug. 31. 00:11
 74/82 anonim ***** válasza:

Végigolvastam.

Csak a kényelmesek mennek muszlimnak, akiknek kell egy szabályrendszer, hogy azt érezzék, hogy ők aztán mindent megtettek azért, hogy halál utána jutalmat kapjanak és alig adakoznak. A 2.5% pofátlanul kevés, komolyan tiszta szégyen.

Ha egy keresztény csak ennyit adna, akkor nem nagyon lehetne fenntartani azokat az intézményeket, amik a szegényeknek jöttek létre, és keresztény egyház tartja fenn.

A másik: te számon kéred, hogy egy keresztény mennyit adsz, dicsekszel az olcsó kis 2.5%-kal, de az visszakérdez, hogy milyen formán teszed ezt an"hatalmas" adakozást, akkor máris jujj nem beszélsz róla. 😀😀😀😀


Mondom, végigolvastam. Az iszlám szánalmas kényelem vallás, hogy na, azért mégis legyen már valami istendolog az életben, de semmi értéke nincs.

2021. aug. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 75/82 A kérdező kommentje:

#74:


Nem tudom mit olvastàl végig, de hogy nem sok mindent értettél meg belőle az nem 2,5 % hanem 100 %. :)


A megfogalmazàsodat làtva, nàlad "kényelmesebb" embert nehéz lenne talàlnunk a muszlimok, vagy a keresztények között.

2021. aug. 31. 16:27
 76/82 anonim ***** válasza:
Minek a szegényeket támogatni, amikor egy részük nem is akar javítani az élethelyzetén, csak elszórja a kapott pénzt olcsó élvezeti eszközökre? Megkapom a segélyt és délután már a félkarú rablóban landol, ennyi erővel a wc-n is lehúzhattam volna.
2021. szept. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 77/82 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Már nincsenek félkarú rablók.

2021. szept. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 78/82 anonim ***** válasza:

De helyette még mindig van kocsmapult, drogdíler, dohánytrafik, stb.


Egyébként köszi a kiigazítást, valahogy kiment a fejemből. Pedig az általam vázolt életkép egy időben teljesen általános volt. Sőt, most is az, csak, mint írtam most más dolog veszi el a pénzt.


Summa summarum a szegényeknek szórni a pénzt a disznó elé vetett kenyér. Ha nem tanítod meg őket, hogy mit kezdjenek vele, akkor nem is tudják majd értékelni. Halászni kell megtanítani őket, nem halat adni nekik.


Ebből kiindulva a vallási intelmek üres szabályok magyarázat nélkül, amik semmit sem oldanak meg.

2021. szept. 21. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 79/82 anonim ***** válasza:

Vidiripi


"Pedig az általam vázolt életkép egy időben teljesen általános volt. Sőt, most is az, csak, mint írtam most más dolog veszi el a pénzt."


Igen ez így van!


"Summa summarum a szegényeknek szórni a pénzt a disznó elé vetett kenyér. Ha nem tanítod meg őket, hogy mit kezdjenek vele, akkor nem is tudják majd értékelni. Halászni kell megtanítani őket, nem halat adni nekik."


Ennél azért árnyaltabb a kép! De van egy módszer amivel szerintem egészen jól ki lehet szűrni hogy kinek mire is kell valójában a pénz!

Gyakori szöveg hogy: - Már 2 napja nem ettem!

Válasz: - Ó valóban, akkor keressünk egy boltot és veszek neked ennivalót!

Általában pici szünet jön ilyenkor, majd elhangzik a bűvös mondat!

- Inkább adjak pénzt!

- Nem adok! De veszek neked ennivalót, keressünk egy boltot!

Persze emberünknek csak a pénz kellene.

Eddig egyetlen egyszer volt az amikor én lepődtem meg! Mivel azt mondta szinte rávágta hogy: - Jó, menjünk!

Hoppá, ilyen is van! Na neki tényleg ételre kellett a pénz!

Volt más is aki elfogadta a feltételt hogy én veszem meg az ételt. De csak miután leesett neki hogy tőlem nem kap pénzt! Csak úgy kap valamit ha én megveszem neki!

Olyan is volt aki agresszív lett és elkezdett kiabálni hogy neki pénz kell! Mondtam neki hogy nem! És nem is kapott!

Nagyon éhes lehetett! :)

Igen sajna italra meg cigire költené sok tudom jól. De vannak kivételek!

Én azon a véleményem vagyok hogy előbb segíteni kell, aztán pedig valóban tanítani!

- Viszont ahhoz is kell egy kis pénz hogy segíteni tudj a tanításhoz meg nem csak pénz kell hanem idő is na és olyan személy aki akar tanulni!

2021. szept. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 80/82 A kérdező kommentje:

A zakát a társadalmi egyenlőtlenségek csökkentésére is szolgál. Az rendben van, hogy képezzük az embereket, de üres gyomorral, semmit sem lehet elvárni valakitől.


Ahhoz, hogy megtanítsunk bárkit halászni, ahhoz előbb mégiscsak halat kell adnunk neki.


Aljasság lenne elvárni bárkitől is, hogy segítség nélkül önerőből álljon talpra, egy egyenlőtlen és igazságtalan társadalomban.

2021. szept. 22. 21:14
1 2 3 4 5 6 7 8 9

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!